Skocz do zawartości

e36 m50b20 vanos czasem podkapca na biało


q100sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem właścicielem bmw e36 m50b20 vanos

Zauważyłem że podczas ruszania ze swiateł na rozgrzanym silniku zostawia białą chmurkę, Ale co najdziwniejsze nie dzieje się to za każdym razem, dodam że auto niema kata. i jeździ na oleju 10w30,

I teraz mam pytanie czy odrazu trzeba wymienić uszczelniacze zaworowe żeby pozbyć się problemu ? a może to co innego?

Czy można zacząć od wlania 15w40 i montażu katalizatora. I czy olej 15w40 nie wpłynie źle na vanosa?

A i mam 2 pytanie, przestał nagle działać lewy kierunkowzkaz na błotniku i z tyłu

Jak to jest rozwiązane w e36 z przerywacz na na lewy kierunek idzie oddzielny na przód i na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to ze tylko podczas delikatnego wciskania gazu sie to pojawia. tzn jade dynamicznie miedzy 4/5tys obr. zatrzymuje się na czerwonym ruszam ze swiateł i raz sie pojawi ten dymek raz nie, takto moge go krecic do 6tys i nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem trase 60km jechałem max 80km/h wjechałem do miasta zatrzymałem się na światłach jak ruszyłem to 2 samochody zamną całe w dymie.... i płynu chyba jednak troche ubywa

Na bank głowica do zdjęcia, Jest tu gdzieś na forum instrukcja rozpięcia rozrządu ? planuje za tydzień ja zdjąć zawieść do planowania i sprawdzenia płaszcza wodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie auto ma moc odpala cielpy zimny wszystko z nim ok temperature trzyma, niema wycieków

Jedyne objawy to delikatnie ubywa plynu, i jak sie mocno rozgrzeje to przy ruszaniu zostawia bialy dym, albo jak wchodze w zakret wbije 3 przy 40kmh i wcisne gaz do konca(pod obciazeniem) to tez zakopci

Jak sie nagrzeje to przewody sa twarde, dopiero jakies 5/10min po zgaszeniu robia sie miekkie

W aucie jest sekwencja.

Na co stawiacie ? glowica? czy uszczelka pod nią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiesz dlaczego ktoś sprzedał :P jak miał wywalić z 1.5tys na głowice to wolał sprzedać :) czesto tak jest. Przy gazie ryzyko ogromne trafienia na takie coś. Dlatego zazwyczaj lepiej ponieść koszta i samemu zalozyć jesli sie planuje autem dluzej pojeździć.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BMW już 2 tyg i jestem pewien że łyka oliwę, i podkapca na niebiesko. Początkowo myslalem że to plyn, ale widocznie był za powietrzny, bo poziom płynu się ustabilizowała i stoi.

Czytałem trochę na ten temat i wywnioskowalem że to pierscienie, aczkolwiek wymienienie najpierw uszczelniacze zaworowe bez ściągania głowicy.

Ale jest jeszcze 1 rzecz która mnie martwi i nie wiem jak to powinno być. Obok bagnetu wychodzi metalową rurka na której jest gumowy przewód uciety i zaślepiony. Co to jest gdzie to powinno być podłączone HEelp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co jest spierdzielone. Nie mam wogule separatora oleju. Tzn odma z pokrywy zaworów idzie prosto do przewodu gumowego przed przepustnicą. :duh: a na dole z separatora powinien isci przewód do rurki wychodzącej obok bagnetu z miski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na foto:

http://www.super-bmw.pl/11151703484-zawor-regulacji-cisnienia-odma-bmw-e36-e38-e39-z3-pl.html

Nie mam zaworu nr 2.

przewód nr 6 jest zaślepiony

Przewód nr 1 idzie do rury przed przepustnicą,

W co Wchodzi 3 ?

łączy to sie jakoś krokowym?

Jutro zrobię foty jak to wygląda na Laifie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.