Skocz do zawartości

E46 323 gaz


mercenariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze, ostatnio zakupiłem sobie e46 323i (170ps) samochód okazał się dobrym egzemplarzem dlatego obnoszę się z zamiarem potrzymania go dłużej 2-3 lata i niestety w moim przypadku konieczne będzie założenie instalacji gazowej. Czy ktoś z was forumowiczów ma w danym modelu instalacje gazową i mógłby powiedzieć na jakich podzespołach instalacja w tym silniku sobie najlepiej radzi i jakich "bebechów" powinienem zarządać od gazownika przy zakładaniu?

Wydaje mi się, że najważniejsze są wtryski ale jakbyście mogli także polecić sterownik i reduktor byłbym wdzięczny, generalnie zależy mi na tym, żeby to była porządna instalacja nie chce żadnych spadków mocy, brak mocy na wysokich obrotach itp sytuacje. Budżet tak 3500 zł i moje pytanie czy w tej cenie złożę coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem instalacje na zenicie pro, kme silver, wtryskach hana czerwone, miedz faro, butla w kole(47L wchodzi), wlew pod klapką.

Przejechanne prawie 7tyś, bez zarzutu. Obawiałem się że reduktor za słaby, ale bardzo dobrze chodzi.

Cena 3250, gaz bardzo ładnie założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Stag300-6isa2 do tego reduktor ac albo kme czy zavoli taki zeby ogarną moc wtryski hana albo barracuda pojedyncze zeby sie ladnie zmiescily pod oslone silnika chyba ze lubisz miec rozpierduche węży na silniku :) wlew pod klapką od paliwa i butla w koło :D

 

A no i ogarnięty gazownik ktory ladnie to zamontuje i ustawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zdemontować kolektor czy mieć lipe pod maską? ja mysle że lepiej to pierwsze bo też tak mam zrobione i praktycznie nie widać że masz lpg :)

 

 

edit: mam dokladnie tak samo założoną instalację z tą różnicą że zakładałem 2 lata temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.