Skocz do zawartości

320d + wymiana oleju w skrzyni biegów


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

Biegi wchodzą lepiej, wymieniłem na Fuscha . Rozmawiałem z BMW Dobrzański i gościu powiedział żebym wymienił. Niby dożywotnie ten olej sie nie wymienia ale dla Niemca który jeździ samochodem średnio 5, 6 lat a potem wymienia na nowy. Natomiast dla nas... :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni się wymienia,aso czasami jeszcze twierdą że nie ma takiej potrzeby,a producent skrzyni zawsze zaleca wymianę,zapach spalenizny to "normalny" zapach zużytego oleju,w automacie są tarcze i taśmy hamujące w których występuje tarcie,więc olej w miarę upływu czasu i kilometrów traci swoje właściwości i się "przypala".

to tak w dużym skrócie i bardzo ogólnie,są na forum tematy o wymianie oleju w automatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Tak jak w temacie, wymieniłem wczoraj olej w skrzyni 6 biegowej. Po spuszczeniu oleju strasznie śmierdział spalenizną. Strasznie wypracowany czy też jakiś problem ze skrzynią?

 

pozdrawiam,

 

A to nie jest mowa o skrzyni manualnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze się wymienia olej w manualu. Dodatkowo koszt jest smiesznie niski.

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu przy okazji wizyty w BMW Cetrum w Krakowie słyszałem rozmowę z mechanikami na temat wymiany oleju w skrzyni manualnej. Twierdzili, że do 100 000km wymieniają na pewniaka, a powyżej 100k na jednym oleju to już "na odpowiedzialność klienta". Zaciekawiony zapytałem o co chodzi, skąd taka granica? Powiedzieli mi tylko "że później to dziwne rzeczy się mogą dziać ze skrzynią".

 

Może ktoś tutaj się orientuje o co chodzi? Bo o ile o samym serwisie mam bardzo dobre zdanie, tak opowieści dziwnej treści o magii dziejącej się w aucie, do mnie nie trafiają.

Edytowane przez Lorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualnej skrzyni to niema nad czym sie zastanawiać bo łatwo wymienić i niema co popsuć .

Inaczej z automatem, bo tam bym zlecił mechanikom z doświadczeniem, chociaż ja osobiście kiedyś w passacie wymieniałem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.