Skocz do zawartości

E39 528 błąd czujnika wskazanie 83.98


dammichalak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z e39 m52b28, mianowicie po zapięciu przepływki strasznie nią trzesie i nie daje się wkręcić na obroty, da się jeździć tylko z odłączonym przepływomierzem czyli tryb awaryjny

 

a fakty takie, wskazanie w INPIE błąd 65 Camshaft.. parametr z live to 83.98, i jest stały, nie zmienia się z obrotami, ani na postoju, ani podczas jazdy, powinno być około 25 z tego co już wyczytałem, czujnik wymieniony na inną używke, to samo, później nowy meyle, dalej takie wskazanie, możliwe, że taki błąd wywala poprzez złe złożenie rozrządu i Vanosa? vanos pojedynczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytasz o rozrząd a nie piszesz czy było przy nim dłubane?

Był by to już poważnie źle złożony rozrząd ale ja podejrzewam bład czujnika położenia wału.

One sa od siebie zależne.

 

No chyba , że było dłubane przy wałkach to tam szukaj i nie jeździj tym autem az nie poprawisz.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot szczelny, ostatnio już nawet odmę nową kupiłem.. tylko zonk z nią bo wydaje dziwne odgłosy, ale przed i po wymianie sytuacja wygląda tak samo

 

tak, w rozrządzie grzebałem ja, bo kupiłem ją z pękniętymi ślizgami, łańcuchy, napinacze, ślizgi - nowe, głowica sprawdzona, złożone na blokadach, sprawdzę ten czujnik wału, na podmianę z innej, a jak nie to złożę od nowa rozrząd, tam jedynie co mogło być źle to założenie vanosa chyba, dziękuje bardzo za odzew, czasem lepiej jak ktoś spojrzy świeżym okiem i wyrazi opinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.