Skocz do zawartości

E46 323 poziom oleju


LukiEndo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniłem olej teoretycznie myślałem ze wejdzie 6,5 l

wiec wlałem 6 spokojnie ze będzie okej i sobie rano ew doleje

rano patrze a tu 7mm ponad max !! czyli muszę upuścić pewnie około litra i będzie w normie czyli

moje bmw bedzie pracowało na 5 litrach ? dodam ze olej spuszczałem długo i wyleciało na pewno ponad 5l dokładnie nie wiem ile

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może tam jest sporo szlamu co nie zejdzie po spuszczeniu oleju.

Właśnie może być tak jak pisze Faliszewice.Niektóre oleje np.Castrol pozostawia wiele szlamu i nagaru w silniku i dlatego w wielu przypadkach stosuje się płukanki przed wymianą oleju.Najprawdopodobniej jest tak w Twoim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek autentyczny który mnie spotkał kiedyś po zakupie e36 2.0 okazało się że rurka od bagnetu była przez poprzednika za mocno wbita nie wiem jak mu się to udało zrobić ale ... po wymianie oleju zalałem 5 l nowego i po 15 minutach wyciągając bagnet wychodziło o 1cm ponad stan dopiero zaczęło się szukanie przyczyny,może śmieszne ale trwało to dwa dni nikt nawet nie pomyślał o takim druciarstwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wlej z powrotem stary olej aby był stan na bagnecie,kup płukankę np.LM i zastosuj się do instrukcji.

Był przypadek na dziale 5er który opisał jeden z forumowiczów,że także ponad 1 litr oleju było za dużo.Wlał ile trzeba do miarki i jeździł normalnie kontrolując co jakiś czas stan.Po przejechaniu (nie pamiętam,10 czy 15tys.) zlał olej i wlał nowy i był już stan taki jak potrzeba.Tylko że zalał Motul5W40 po właśnie Castrolu.Motul oczyścił silnik po syfie jaki zostawił Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze aż nie chce się czytać takich głupot. Umiesz sam spuścić olej to powinieneś też znać zasady działania całego układu olejowego, zakładam że BMW to też nie jest twój pierwszy samochód.

Więc najpierw opisz jak to robiłeś krok po kroku to można wtedy myśleć co jest źle.

A oleju nie spuściłeś bo inaczej by weszła ilość katalogowa, więc zagadka co źle zrobiłeś po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podejrzewam,że zrobił wszystko jak należy.Najprawdopodobniej ma dużo nagarów,osadów,szlamu w silniku.One mają wpływ na mniejszą ilość nowego oleju w silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.