Skocz do zawartości

Klasyczne BMW a klasyczny Mercedes jakie opinie ?


RekinE28

Rekomendowane odpowiedzi

Inna epoka czyli lepsza zawiecha co do pokonywania zakretow??

 

Tak na marginesie odnosnie zawieszenia . O co chodzi w pochyleniu tylnych kol. Domyslam sie ze chodzi tu o lepsza stabilnosc i przyczepnosc ale jakie sa ku temu podstawy . Prosze o wiecej info z tym zwiazane

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zawieszenie E23 oraz E12 wsrod wielu zalet nie maja raczej cech zbytnio sportowych E28 to juz tupelnie inna epoka jak chodzi o jazde po zakretach.

 

Chyba w ramach typoszeregu E28 były różnice w zawieszeniach między modelami? Nie chce mi się wierzyć, że M5 czy 535 była tak samo zawieszona jak 524? Czy się mylę?

Maciek, MB /8 Club Poland

kiedyś miałem E23 735 '81, E30 318 '85, E36 318is '91, E34 525tds '94 teraz E36 318iAC

NIE MAM DACHU NAD GŁOWĄ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w ramach typoszeregu E28 były różnice w zawieszeniach między modelami? Nie chce mi się wierzyć, że M5 czy 535 była tak samo zawieszona jak 524? Czy się mylę?

 

Dobrze kombinujesz :cool2: :cool2:

Według moich szacunków były trzy (lub cztery) wersje zestrojenia podwozia w E28.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestrojenie podwozia czyli twardosc sprezyn i amortyzatorow do skromny detal i bylo ich kilka. Generalnie wszystkie modele E28 od 518 po M535 maja ta sama KONSTRUKCJE zawieszenia, 1981 roku okazalo sie ono tak udane i nieporownywalnie lepsze od tego co bylo wczesniej , ze przeadaptowano na nie jezdzace do tej pory na plycie podlogowej E12 duze COUPE czyli E24. Zawieszenie z E28 weszlo z ksmetycznymi roznicami w niezmienionej formie do E34 oraz E32. Jedynie trojka miala inna konstrukcje wachaczy, i tak tez zostalo.

 

SLabsze wersje nie maja tylnego stabilizatora i drozkow reakcyjnych tylnych wahaczy, ma to spory wplyw przy np. slalomie - ale konstrukcja zawieszenia jest taka sama.

 

Oczywiscie, ze zestrojenie sztywnosci i tlumienia ma kolosalone znaczenie ale nawet mocno wybite zawieszenie E28 poradzi sobie z zakretami lepiej niz sprawne E12 czy E23 z tym samym silnikiem.

 

Ciezko mi to ujac w slowa, E12 prubuje jakby na przemian byc albo nad albo podsterowne, kierowca musi czuwac bo kazda rekacja kierownica pedalem hamulca lub gazu, podczas jazdy powiedzmy 120-140km/h na granicy przyczepnosci moze wywolac dosc nieoczekiwana reakcje samochodu. E12 do sportu musi byc bardzo twarde i nie moze miec zadnych luzow - to absolutna podstawa.

 

E28, E32, E34 pomimo podobnego wywazenia auta maja przy ostrej jezdzie duzo wiekszy zakres neutralnosci, kierowca nieporownywalnie lepiej jest w stanie przewidziec reakcje samochodu, troche sie scigam wiec troche wiem :D

 

Jest to aczkolwiek wiedza moja i kolegow, ksiazki na ten temat nie pisalem, ktos moze miec inne zdanie, dosc na tym , ze jak wchodzilo E28 to najbardziej chwalono sie zmodyfikowanym i ulepszonym zawieszeniem.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat pochylenia tylnych kol ktos zna jakies szersze szczegoly niz tylko to ze zwieksza to stabilnosc i przyczepnosc?

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.