Skocz do zawartości

330d 2002r błędy 1260 1190 nie odpala


szwarcu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z autem brata. Jakiś miesiąc temu auto nie chciało odpalić. Po pozostawieniu go na kilka godzin odpaliło i działało bez problemu przez ponad miesiąc.

Teraz sytuacja znów się powtórzyła. Auto przez 3 dni nie dawało się odpalić, przy czym teraz odpala normalnie.

Po sczytaniu błędów wywaliło takie jak poniżej:

1260 (układ pompy rozdzielaczowej), 1190 (zawór regulacji ciśnienia na rampie), 09F6 (zbyt niskie ciśnienie podczas uruchamiania).

Na 100% gdy auto nie chciało odpalić, nie słychać było pomp paliwa. Teraz gdy auto odpala, pompa pod fotelem pasażera włącza się na kilkadziesiąt sekund po przekręceniu kluczyka i cały czas tłoczy paliwo (na moje ucho pracuje dość głośno) - czy tak powinno być? Wydaje mi się, że powinna włączyć się na kilka sekund, dobić ciśnienie i się wyłączyć, ale mogę się mylić.

 

Z góry dziękuję za każdą sugestię / pomoc!

 

Pozdrawiam

 

Mały update.

Podłączyłem INPe i sprawdzałem jak zachowuje się ciśnienie na szynie. Autko jest wyraźnie słabsze i dopiero wraz ze wzrostem obrotów ciśnienie na szynie wzrasta i auto jedzie tak jak powinno.

Dodatkowo po jeździe próbnej, zapisał się taki o to błąd:

 

4704 Pre-supply presure monitoring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona - dzisiaj do odbioru i wymiana wieczorkiem. Dam znać czy się coś poprawiło.

 

P.S. Wczoraj jeździłem jeszcze z podpięta inpą i obserwowałem jak zachowuje się ciśnienie wstępne. Standardowo na jałowym jest troszkę poniżej 4bar (3,7-3,8), ale w trakcie jazdy potrafi spaść nawet do 3bar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
3 bary znacznie za mało powinna dawać 5 barów

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.