Skocz do zawartości

BMW e91 - Nowy wzmacniacz+subwoofer na standardowym radio


olek307

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Posiadam BMW 320d z 2007 i chciałbym zmienić troszkę swoje audio w samochodzie, ponieważ uważam, że jest bardzo kiepskie i nie wystarczające jak dla mnie.

Co chciałbym zrobić i tu wiele moich pytań:

 

1. Posiadam standardowe radio professional z navi, które chcę żeby zostało ze względów estetycznych. Chciałbym dorzucić wzmacniacz i zabudować subwoofer tak jak to jest na zdjęciach w google bez utraty miejsca w bagażniku. I tu moje pierwsze pytanie: Czy mogę kupić każdy jeden wzmacniacz do którego podłączyłbym subwoofer? Sygnał RCA wziąłbym z subwoofera standardowego z pod siedzenia za pomocą High-low level konverter i do tego od radia pociągnął kabel remote (chyba, że jest jakaś inna metoda lub miejsce w bagażniku gdzie ten kabel się znajduję) Czy by to działało jeżeli chodzi o bass(subwoofer).

 

2. Do tego wymieniłbym głośniki które znajdują się w drzwiach przód i tył np na jakieś hertz czy Alpine nie ważne jakie ale lepsze niż standardowe. Czy dało by to oczekiwany efekt lepszego dźwięku?

 

3. Czy jeśli bym wymienił tylko głośniki w drzwiach na jakieś markowe bez ingerencji w cokolwiek lepiej by zagrały niż standardowe?

 

4. Czy jeśli mam wzmacniacz standardowy w bagażniku mógłbym go wymienić po prostu na jakiś lepszy np carpower 750? i do tego podłączyć np nowy subwoofer i głośniki w drzwiach? Bo rozumiem, że jeżeli jest wzmacniacz w bagażniku to z radia tylko idzie sygnał do wzmacniacza i z wzmacniacza na głośniki w drzwiach tak ?

 

Proszę o porady Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Aby ten system zagrał lepiej należy wymienić głośniki w drzwiach i pod fotelami na system dedykowany do BMW Plug&play (nic innego nie polecam rzeźbić bo nie pasuje) - Match dołożyć wzmacniacz, lub jeśli masz grubszy portfel warto pokusić się o DSP i wpiąć się w światłowód specjalnym interfejsem i mieć bez strat sygnał dźwięku. To samo tyczy się wszystkich nowszych modeli BMW.

Subwoofer dołożyć można zawsze.

Jest to sprawdzony zestaw i nie ma nic lepszego

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale kolega ma inne pytanie, a ja mam podobne :)

Chodzi nam o to czy zakładając wzmacniacz do E91 pod hi low ciągnąc od głośników pod fotelami, do tego sub w bagażniku 30cm i odłączamy te dziadostwo które gra pod fotelami

Czy to zagra ? czy to da się wysterować ? wiem że wzmak ma regulację siły itd.

Oryginalne głośniki mam wymienione 4 przód + tył na u-Dimension i grają ładnie czysto ale basu nie ma dlatego rozważam takie rozwiązanie.

Może ktoś już tak zrobił ? Moim zdaniem powinno to zagrać ale wolał bym się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.