Skocz do zawartości

NOWA MAPA EUROPE PREMIUM 2015-2 CIC HDD JUŻ DOSTĘPNA!!!


ajlb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 248
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
Mapa wydana czerwiec 2015 (czy jakoś tak) a dzisiaj przyuważylem ze nie ma części obwodnicy Lublina oddanej do użytku wrzesień 2014. Troche niepoważne zachowanie BMW moim skromnym zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o prawidłowym formacie plików na nośniku, którego używacie do aktualizacja. Pamięci powyżej 32Gb często mają ustawiony domyślny format exFAT, którego auto nie rozpozna. Musicie koniecznie zmienić na FAT32. Można to zrobić z poziomu DOS'a lub specjalnego programu (np. EaseUS Partition Master).

 

Mimo, że koledzy pisali o tym wyżej, nie sprawdziłem formatu przed kopiowaniem plików i straciłem kilka godzin na dochodzenie, dlaczego autko nie widzi mojego pendrive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

USB w podlokietniku jest do puszczanie muzyki prosto z nośnika.

 

Jeśli nie działa to albo robisz coś źle, jest cos popsute albo nie zakodowane.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po weekendowych nieudanych próbach aktualizacji mojej Navi w końcu się udało. Robiłem to już 3 raz w aucie a namordowałem się jak... :duh:

Linki do torrentów uzyłem z zródła forum e90post.com, chociaż te od kolegi KRUK były ok. w wersji na 1x USB.

Dzień wcześniej kupiłem SanDisk 64GB Cruzer Extreme USB 3.0 Flash Drive Memory Stick Pen i pozniej mysłałem, ze trochę przesadzam z rozmiarem?!?

Do sformatowania sticka w FAT32 uzyłem programu Martik USB Disk Formatter bo Winda widziała go w exFAT32.

Do rozpakowania pliku Europe_West_Premium_2015-2.7z.001 uzyłem 7zip

Po poprawnym rozpakowaniu uzyskałamem katalog o nazwie NAVD_000004CE_255_002_061 i dodadkowy plik Instructions.txt.

Zapakowałem sam katalog na USB stick i biegiem do auta... i tu ZONK :mad2: Nie rusza aktualizacja :idea:

Włozyłem stick do portu USB w podłokietniku wiedzac, ze z tej lokalizacji nie ruszy ale chciałem sprawdzić czy auto widzi cos w slocie USB?

Niby widziało katalog a w nim plika wiec dlaczego nie rusza update? :?

Wrociłem do kompa i wywaliłem główny katalog NAVD_000004CE_255_002_061 a zostawiłem samo pkgdb i plik config.nfm

Szybkim krokiem wróciłem do auta i nadeszła chwila próby bo szczerze to już miałem dość :oops:

I... wreszcie pokazuje się na ekranie pytanie o proces aktualizacji :D O FSC już nie pytało bo mam Lifetime. Dobrze, ze zabrałem z sobą Corona Extra bo dłuższa chwila mi tam zeszła 32min. do finalnego momentu z restartem iDrive.

 

Podziekował Wszystkim za udostepnienie linków do w/w map

 

 

zaktualizowałeś z podłokietnika?

Ja nie mam uSB w schowku na rękawiczki, Tylko w podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usb z mapą musisz umieścić w slocie schowka na rękawiczki w desce rozdzielczej, jeśli wpinasz pendrive w slot podłokietnika to nie będzie żadnej reakcji.

 

a ja mam F30 z 2013 roku i nie mam slota USB w sxhowku na rękawiczki tylko podłokietnik.

Jak zrobić upgrade?

Navi CIC Prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz system NBT więc muszisz wpiąc usb do podłokietnika.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musisz mieć mapę Next 2015-2 bo premium nie pasuje do systemu w twoim aucie.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

A chcialbym sie podzielic doswiadzczeniami z update do Premium Europe West 2015-2.

Mapki sciahnalem z linku MEGA w tym watku. To na 3 USB.

Ze sciagnieciem calosci byl problem z powodu wykorzystania pelnej pamieci MEGA co mozna naprawic uzywajac programu CCleaner (instaluj i uzyj przy domyslnych ustawieniach).

Pliki sie chwile sciagaja.

Z rozpakowanie nie bylo problemu, uzylem najnowszej wersji RAR, bez licencji.

 

Do aktualizacji uzylem jednego pendriva o pojemnosci 8GB. Jednak przydaly by sie dwa przynajniej by przyspieszyc proces - najlepiej miec 3 pendrivy. A tak musialem czekac az sie skopiuja nowe pliki na pendriva. Przy dwuch mozna byloby aktualizowac i kopiowac pliki w tym samym czasie.

 

UWAGA, pamietaj by miec ze soba laptopa i dokonac kopiowania w samochodzie. Jesli wylaczysz zaplon i przerwiesz aktualizacje po zakonczeniu 1szrgo lub drugiego USB by np w domu skopiowac pliki, Navi poprosi o USB 1 (i 2) ktore wlasnie skasowales. Tak wiec wszystko musi sie odbyc bez wylaczania zaplonu.

 

Po ok godzinie, mapki sa uaktualnione.

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasować ponieważ to jest do navi professional a pojazd o podanym nr vin ma navi business.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem navi z linku od Kruka i mam 3 pliki i jeden tekstowy. Wniosek taki, że muszę to rozbić na 3 nośniki? Myślałem, że poleci z jednego i bedzie jeden ale niestety.

Europe_East_Premium_2015-2.7z.001

Europe_East_Premium_2015-2.7z.002

Europe_East_Premium_2015-2.7z.003

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie rozbijać na 3 pamięci usb (jesli tyle nie masz) musisz pobrać wersję na 1 pendrive od ajlb.

NAWIGACJE BMW CIC, NBT, CHAMP2, CIC-MID

E87 E81 E82 E88 E90 E91 E92 E93 E60 E61 E63 E64 X1 E84 X3 F25 X5 E70 X6 E71 F15 X5

F01 F02 F10 F11 F07 5GT F06 GC F12 F13 F20 F21 F30 F31 F32 F34 3GT F35 Z4 E89


Kody FSC - CIC, NBT


Zapraszamy - bmwfsc@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUK:

Te mapy które są pod moimi linkami są przystosowane do wgrywania z jednego USB.

 

Wcześniej ktoś pisał, że muszę robić "katalog" i w katalogu mam pliki i ponadto mam jeszcze plik tekstowy.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się wersja 2016-1 do wersji premium ^^

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzieki ajlb.

 

Kruk, bardzo fajnie ze zalozyles nowy temat z 2016 ale jak ten juz jest nie aktualny to go zamknij a nie usuwaj mojego posta!

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zainstalowałem sobie z usb mapę NEXT 2016-1 wszystko działa super.

 

Witam,

 

U mnie nie chce kompletnie ruszyć, formatowałem na 4 sposoby pendrive i nie widzi aktualizacji.

Pendrive jest widoczny jak wchodzę w multimedia.

 

W związku z tym mam pytanie czy plik config.nfm jest pusty? Jak go podświetliłem to tak jakby nie miał żadnych zapisów.

Pobierałem dane z bmwfsc...

 

pozdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.