Skocz do zawartości

e90 pytanie o koło pasowe.


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam e90 320d m47 163km

Mam je od roku, chwilę od kupna czasami na wolnych obrotach tak lekko coś brzęczało jakby jakiś plastik lekko drgał.

Dzisiaj zrobiłem trasę 1000km z 2 postojami. W czasie trasy na postojach nie gasiłem auta i nie słyszałem jakikś tam podejrzanych odgłosów.

Przyjechałem do domu zaparkowałem ale nie gasiłem, wychodzę z auta i też nic nie przykuło mojej uwagi ale jak podeszłem w okolice maski to strasznie coś "harczało". Pomyślałem że pewnie pompa wspomagania się rozleciała ale przy skręcaniu kierownicą nie zmieniało się to harczenie. Popsikałem paski wd40 dalej nic tak samo.

Zgasiłem i stuknąłem w koło pasowe(w obręcz koła) ręką i obręcz stukała o ten plastik co jest pomiędzy blokiem a kołem. Guma wizualnie nie ma ani jednego pęknięcia i na kole są znaki BMW. Zostawiłem auto. Podchodzę za 4 godziny odpalam i cisza, pozostał tylko lekki szum jakby pasków ale nie ma żadnego harczenia.

 

W poniedziałek mam zamiar ściągnąć paski i stwierdzić co jest powodem, ale teraz chciałbym zapytać może ktoś coś doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o tłumik drgań - koło pasowe wału korbowego (największe), to wizualnie możesz nic nie widzieć. Tak jak u mnie pojawiał się specyficzny odgłos przy odpalaniu, a dalej spadał pasek klinowy wspomagania, a największym objawem potwierdzającym fakt zużycia koła (o czym poinformował mnie jeden z forumowiczów), to widoczne opiłki metalu na osłonie silnika. Koło wymieniłem, a wcześniej paski itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.