Skocz do zawartości

Wtyczka żaluzji E60


usix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podczas stłuczki roztrzaskała się wtyczka do żaluzji w moim E60 2.0d N47, pozostały tylko trzy wiszace kabelki.

Udało mi się dokupić kostkę w ASO, natomiast nikt nie potrafił mi powiedzieć w jakiej kolejności podłączyć przewody.

Mam do Was wielka prośbę o zdjęcie ewentualnie rozpiskę podłączenia przewodów w tej wtyczce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No ale tam sa tylko dwa kable???

Trzeci to masa i idzie nie do wtyczki tylko na karoserie od srodkowej konsoli.

 

Ps. o jaka zaluzje chodzi, chodzi Ci o zaluzje na zdezaku, przed wiatrakiem czy o zaluzje tylniej szyby?

Podaj VIN

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na planie widziałem cztery kable.

Zrobię zdjęcie jak dojdę.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wtyczka na dwa przewody, z tego co się orientuję to jeden przewód + (napięcie) , a drugi podaje masę z kompa i wtedy elektromagnes "trzyma" żaluzję. Ale gdzie te przewody dokładnie są podłączone :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Zaluzje%20E60_zpsv2wkskrm.png

 

Na tej wtyczce są trzy kable podłączone, ostatnio za szybko się spojrzałem i dla tego widziałem cztery :)

Pin 3 to czerwono/bialy kabel idacy od bezpiecznika ale z tego co na diagramie jest pokazane nie jest podlaczony do tej samej wtyczki mimo ze ma to samo oznaczenie a ista pokazuje ta sama pozycje montazu.

 

Pin 1 brązowo/biały

Pin 2 Brazowy

Pin 4 zolto/biały

 

Patrzyłem u siebie ale nic nie dojrzałam.

Jak w ASO Ci tego nie powiedzieli to są lenie jakich mało :duh: :mad2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Odświeżę troszkę temat. Moje e61 3.0d 2004 uległo małemu wypadkowi i żaluzja była roztrzaskana w drobny mak... Kupiłem cały pas przedni od LCI nie zastanawiając się zbytnio nad rodzajem żaluzji i w tej chwili mam chyba mały problem. Oczywiście żaluzja jest podłączona wg schematu po 2007 aczkolwiek wiem, że u mnie powinna być żaluzja na elektromagnes a nie tak jak ta z silniczkiem i kostką na 4 piny. W tej chwili mam ją podpiętą "+" na pin 2, "-" na pin 3 oraz sterowaniem z DDE(31 pin) na pin 1. W takiej konfiguracji roleta mi się otworzyła i generalnie na nic nie reaguje. Teraz moje pytanie czy jestem w czarnym tyłku czy jest szansa kodowania? Inpa nie pokazuje mi żadnych błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam,


Odświeżę troszkę temat. Moje e61 3.0d 2004 uległo małemu wypadkowi i żaluzja była roztrzaskana w drobny mak... Kupiłem cały pas przedni od LCI nie zastanawiając się zbytnio nad rodzajem żaluzji i w tej chwili mam chyba mały problem. Oczywiście żaluzja jest podłączona wg schematu po 2007 aczkolwiek wiem, że u mnie powinna być żaluzja na elektromagnes a nie tak jak ta z silniczkiem i kostką na 4 piny. W tej chwili mam ją podpiętą "+" na pin 2, "-" na pin 3 oraz sterowaniem z DDE(31 pin) na pin 1. W takiej konfiguracji roleta mi się otworzyła i generalnie na nic nie reaguje. Teraz moje pytanie czy jestem w czarnym tyłku czy jest szansa kodowania? Inpa nie pokazuje mi żadnych błędów...

 

Witam jak możesz to pomóż w kwestii podłączenia rolety w BMW E60 530d 231kM 2006r niby powinna być według VIN ale nie ma i w instalacji wtyczki też nie ma a chodzi mi głównie gdzie podpiąć elektromagnes jeden to masa ale plus ?.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam że tak długo nie odpisywałem data produkcji mc 05.2006 i już zrobiłem wiązkę wprowadziłem do miejsca komputera masa już jest ale ten PLUS nie wiem gdzie go podpiąć? lub sterowanie masą sam teraz nie wiem? jeśli możesz to liczę na pomoc w tej kwestii bo problem jest roleta zamontowana i sobie sama się otwiera bez sterowania!. Prosiłbym o wskazówki np. podpięcie do DDE itd.. Może jakiś schemat odręczny obojętnie byle było prawidłowe podłączenie i po podłączeniu jak należy sprawdzić czy działa poprawnie roleta?.


Witam ponownie


Podłączyłem według schematu żaluzje rolety chłodnicy jak i do komputera tak i do bezpiecznika i po nagrzaniu silnika żaluzje są zamknięte i elektromagnes nie puszcza a z komputera są jest sterowany masą i lipa nie wiem teraz co dalej z tym fantem zrobić?. Może ktoś już ten temat przerabiał i rozgryzł działanie żaluzji w BMW E60 530d 231kM 2006r ( wszystko ściśle fachowo wykonane zgodnie z schematem a mało tego według VIN żaluzje powinny być ale nie było !!! ), może trzeba adaptować nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić ? na razie zrobiłem na lato z opcją dodatkowym bezpiecznikiem który wyjąłem na ten czas by napięcia elektromagnes nie dostawał.


Proszę o wypowiedź w tej kwestii może znajdzie się tu na forum jakieś logiczne rozwiązanie?


Pozdrawiam

Edytowane przez motochrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i.nfhost.me/images/2018/04/21/Screenshot_20180421-123332.jpg


Z DDE pin 31 do rolety pin 1


Bezpiecznik F04 10A Pin 8 do zaluzji Pin 2

Kabel Czerwono biały o przekroju 0.75mm2


Wtyczka X8582

http://i.nfhost.me/images/2018/04/21/Screenshot_20180421-124229.jpg


http://i.nfhost.me/images/2018/04/21/Screenshot_20180421-124430.jpg


Możesz też się podłączyć w X6011

http://i.nfhost.me/images/2018/04/21/Screenshot_20180421-124632.jpg

Pin7

http://i.nfhost.me/images/2018/04/21/Screenshot_20180421-124833.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Żeby nie Tworzyć nowego tematu t tu napisze.

U mnie z kolei żaluzje są cały czas otwarte czy na zapalonym czy na zgaszonym. Ręka nie da się ich zamknąć... komputer nie pokazuje błędów. Czy ktoś ma jakiś pomysł?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uszkodzenie mechaniczne żaluzji jest najbardziej prawdopodobne

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam jedno pytanko odnośnie Pinów bo jest fajnie opisane ale jest mały problem z tymi pinami prosiłbym abyś wskazał konkretnie do którego pinu się wpiąć czy pin 8 czy pin 2 ? wtyczka X8582 i tu się zamotałem !!! bo wtyczka X6011 jest wszystko jasne !!!.


Tu napisałeś tak: Z DDE pin 31 do rolety idzie do pin 1(i tu nie wiem jaką rolę pełni ten pin 1 bo rozumiem że masa żaluzji idzie z nadwozia a + to sterowanie) czy podłączenie ma być jak tu Bezpiecznik F04 10A to wejście Pin 8 a do sterowanie żaluzji to pin 2 (+) ? Kabel Czerwono biały o przekroju 0.75mm2



Bezpiecznik F04 10A Pin 8 do żaluzji Pin 2 tu nie bardzo rozumiem ?

Kabel Czerwono biały o przekroju 0.75mm2


Rozumiem z opisu że PIN 2 jest to sterowanie do żaluzji (+) Wtyczka X8582


Pozdrawiam

Edytowane przez motochrapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla tego jest dołożymy schemat :wink:


Pin 8 wtyczki X8582 lub Pin 7 wtyczki X6011 i ten kabel Czerwono/Biały idzie do zaluzji wtyczki X13864 Pin 2

To jest (+)


Nie ma masy jako mass z karoserii tylko jest to sterowane masa z sterownika DDE Pin 31 i ten kabel idzie do zaluzji wtyczki X13864 pod Pin 1

To jest (-)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.