Skocz do zawartości

E60 woda w komorze akumulatora


Damian_Koln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przezylem szok zdejmujac boczek w bagazniku zobaczylem ze akumulator stoi w wodzie w tej komorze bylo z 3 cm wody, nie mam pojecia skad ona moze sie tam brac wszystkie wykladziny suche, nigdy wczesniej nie mialem takiego problemu zawsze bylo tam sucho. Ktos moze mial podobny problem i orientuje sie ktoredy moze sie dostawac tam woda ? moze przez ta kratke wentylacyjna ? pol roku temu mialem sciagany zderzak do malowania po obcierce parkingowej moze przy tej operacji czegos nie zalozyli ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory w podlodze tam gdzie jest akumulator ? wyjelem korek i spuscilem ta stojaca wode, a kratke wyjmowalem ogladalem wyglada ok za kratka sa 2 paski gumy i zakrywaja one te duze okienka odkryte sa tylko te waskie okienka ale wyglada ze tak ma byc bo raczej gumy sie nie skurczyly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy załozyli ci wezyk spustowy pod plastikiem tym gdzie masz korek od tankowania , u mnie tak bylo i lecialo do tankowania jak deszcz padal . Latwo to sprawdziz wez zejmij boczek od akumulatora a druga osoba niech ze szklanki naleje wody pod klapke do wlewu paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciekło przez lampę, co prawda w e61. W e61 też często puszcza otwierana tylna szyba. Sprawdź czy jest choć troszkę przy-parowana lampa, jak tak to masz odpowiedź. Zrób to jak najszybciej bo mi woda zrobiła zwarcie i uszkodziła tylny czujnik pdc, oraz czujkę alarmu - o której utworzyłem temat

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=272698

 

Dodatkowo któregoś pięknego dnia nie odpaliłem auta bo zwarcie rozładowało mi akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szyber dachu nie mam wiec to nie jest problem z zatkanymi odplywami, u mnie w tej kratce te zaluzje byly tak jak by po bokach podwiniete odksztalcone do gory kupilem nowa kratke zaluzje sa miekkie elastyczne i ladnie zaslaniaja kratke po myciu i intensywnym strzelaniu z karchera nie leci mi juz woda do srodka ale jak podniose zaluzje to po drugiej stronie sa mokre nie wiem czy tam powinna woda sie latwo dostawac na druga strone zderzaka i na te zaluzje moze faktycznie cos namieszali jak wymieniali zderzak. Czy ktos z was mogl by zerknac czy u niego po myciu po podniesieniu reka zaluzji sa od drugiej strony mokre czy suche ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
w sedanie bez szyberdachu są dwie opcje pierwsza to kratka od wentylacji często odstaje od karoseri i tam zacieka wystarczy polewać wodą z butelki na wysokości lampy w rynnę bagażnika ,druga opcja to przegnita guma wlewu paliwa pod korkiem jest odpływ pewnie zabity kurzem i tym podobne i tam również lubi zaciekać ale obstawiam kratkę , myjką ciśnieniową też można troszkę wtłoczyć ale minimalnie . a więc kratka nie przylega do karoserii i tam bym szukał awari zanim rozwali moduły :cry2: i udrożnić odpływ pod wlewem paliwa :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2: NOWA KRATKA W ASO 53ZŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam Panowie

Żeby nie zakładać nowego tematu podłącze się tu. Co prawda mam e90 ale chyba komora Aku jest identyczna

Dziś znalazłem wodę w komorze akumulatora ok 4cm. Niestety nie mogę znaleźć korka aby usunąć wodę. Czy mogę prosić o pomoc gdzie go znaleźć. Woda która się znajduje w komorze nie jest najczystrza więc nie wiele widać Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sorki za odgrzewanego kotleta - Sedan e60 2003 rok - dzisiaj nie mogłem wejść do auta, wygląda, że akumulator się rozładował (ch*j wie czemu bo nie dawał żadnych oznak) - na szczęście bagaznik udało się fizycznie otworzyć - zauważyłem również, że jest mokro pod akumulatorem ale nie tak jak poprzednicy pisali, że 3-4cm wody... po prostu widać, że jest mokro - czy to może być od tej uszczelki z tylnej szyby? bo praktycznie jej nie mam, jest sztywna i się łamie (chyba długo u szwabów na słońcu musiało stać) czy bardziej ta jakaś "kratka" o której poprzednicy pisali? w sumie to nawet nie wiem o jaką kratkę chodzi - macie zdjęcie albo numer części? :D


EDIT: Znalazłem w poprzednim poście tę kratkę ale chyba jej nie ma w moim modelu - na realoem numeru tej części nie ma pod moim vinem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam u mnie przyczyną zbierania się wody w komorze akumulatora był nie szczelny zamek w wlewie paliwa to ten guzik z gumką od otwierania i zamykania klapki wlewu by sprawdzić dokładniej nalalem w otwór wody i z tyłu przez kratkę lala się woda pacjent e61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

bmw e 61 witam też mam wodę pod akumulatorem nie wiem skąd leci muszę dopiero sprawdzić ,od jakiegoś czasu miałem problem z akumulatorem w końcu 5 letni bosch do wymiany może przez tą wilgoć z wody pod akumulatorem którą zlokalizowałem dopiero przy wymianie i zaczęła szwankować szyba w tylnej klapie sama zaczęła się otwierać może od tej wilgoci

w ubiegłym roku też szyba się otwierała w garażu o tym samym czasie ,póżniej latem był spokój może przez to ze było sucho pod akumulatorem

może najprościej wywiercić dziurę w podłodze pod akumulatorem i spokój czy są tam jakieś zatyczki widziałem coś czarnego ale włożyli akumulator i dokładnie nie wiem

może ktoś mi podpowie co najlepiej zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.