Skocz do zawartości

530d - Power Kit


kg530

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem w ASO i zaproponowali mi nowy produkt - a mianowicie Power Kit do 530d.

Za kwotę 8000 zł brutto + 3000 zł montaż dają: 210kW mocy czyli 285 KM (z 258 KM) i 600 Nm (z 560 Nm), do tego zmieniony intercooler, zmienione przednie hamulce na 17" i oczywiście na wszystko gwarancję. Twierdzą, że efekty widoczne szczególnie przy większych prędkościach

Wydało mi się to nawet sensowne (?). Ciekaw jest Waszej opinii a w szczególności bardziej doświadczonych w chiptunningu :8)

Edytowane przez kg530
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z hamulcami to jak za darmo. Ciekawe czy sprzedają same hamulce, wziąłbym, mam takie jak 530d.

Intercoolera też bym nie lekceważył, fajnie jest mieć wyższą moc tylko zależy jak długo możesz z niej korzystać do przegrzania silnika.

Dla mnie dobra opcja, seryjne f10 przy ostrzejszej jeździe zarówno się grzeje jak i słabo hamuje.

Ewentualnie sam możesz zamontować żeby zaoszczędzić 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień proszę nazwę na Power Kit bo Power Kid to określenie jakiegoś dzieciaka z supermocami :mrgreen:

Jak nie masz już gwarancji to lepiej zrobić chipa u tunera niż wydawać 11k na 27KM ( :!: )

 

Wyszło nawet zabawnie - bo jak rozumiem w Twojej opinii to dziecinada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to sensowna cena za zestaw, jeśli - jak pisze Monogramus - dają w tym lepsze hamulce. IC to bardzo fajna sprawa i u siebie będę go montował przy okazji wirusowania

 

Ponegocjuj cenę montażu

 

 

sent from my iPhone (sorry for typos) via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - myślę, że cenę montażu można będzie zbić. Kombinuję też aby zrobić to w momencie jak mi się skończą standardowe hamulce z przodu (a moment się nieuchronnie zbliża), na które i tak przeznaczyłbym kwotę. Więc netto extra koszt też byłby odpowiednio niższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że można zrobić program za 2000 u jednego z aktywnych userow tego forum i uzyskac 300km i miec 9000 na graty do auta, a mysle ze w tych pieniadzach ogarniesz zestaw hamulcow od m5 i ic'ka od fmic.pl ;]

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w F10 530d bez problemu wychodzi 300 KM i 650 nm , jesli nie obowiazuje gwarancja to cena troszke wysoka ... zwlaszcza ze nikt Ci nie zmierzy auta przed i po , realnego przyrostu nie poznasz , wiec to taki troche bezpieczny gotowiec od bmw ...zero ewentualnych korekt ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intercooler w zestawie F10 530d Performance Kit to jest część o numerze: 17 51 7 812 016, normalnie występuje jako seryjny IC w 640d lub 740d.

Widziałem oba koło siebie, wielkiej rożnicy nie ma na wysokość, może 1-2 rzędy żeberek więcej, natomiast jest grubszy. Zaletą jest ze wchodzi praktycznie w miejsce starego P&P. Wielkiej zmiany nie będzie według mnie. Przy programie na pewno lepszym rozwiązaniem są te większe, zaproponowane wyżej. Nie wiem natomiast ile droższe są w stosunku do tego seryjnego z 6tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sięnad wzięciem pakietu o którym wspomniał kg530 bo jak za cene 8tyś i w to wliczają się hamulce to rzeczywiście bardzo dobra cena. Nie ogarniam tylko 1 rzeczy, 17 calowe hamulce. W katalogach widze tylko MP 18" i 19" układ hamulcowy. Czy 17" zawierają inne zaciski czy tylko tarcze z klockami?

 

kg430, w jakim aso byłeś dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8574917-sterownik-glowny-dde-m-performance/i55785/kL/sN

 

Znalazłem takie coś. Czyli jednak zaciski też wchodzą w skład zestawu natomiast wentylatora nie ma. Nie ma też napisane, że pasuje do F07 ale jestem pewien na 95%, że teżpodpasuje. Teraz pytanie jaki numer mają zaciski albo jaki wymiar ma tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.