Skocz do zawartości

E46 coupe 323i 00" Stahlgrau Metallic 2k16 BBS x EIBACH


smialyyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nieciekawie..przyczyna? Dobrze, że wszyscy cali.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyczyne obstawiam jakiś kamień na drodze, lub pęknięta opona. To były ułamki sekund, utrata przyczepności z tyłu i ratowanie by nie uderzyć w inne samochody. Grunt że wszyscy żyją.

Z tego miejsca, chciałbym ostrzec przed assistance z PZU. Zasrańcy, jakieś 5h na roamingu oczekiwania na infolinii. Kłamstwo za kłamstwem. (laweta z chorwacji już jedzie, hotel załatwiony, laweta z polski już jedzie). Hotel oczywiście samemu musieliśmy załatwić( Pzu nie potrafilo). Powiedzieli że laweta z polski jest już w wiedniu, po czym okazało się że laweta wyruszyła z polski 12h później niż podobno była już w wiedniu. PZU na infolinii zaakceptowało nasz hotel(ok 170zł/osobe/za noc), i poinformowali że zwrócą pieniążki od razu po powrocie do PL. Dziś byłem w agencji, nikt się nie zajmuje assistance, trzeba wszystko załatwiać przez infolinie/maila oraz pani (bardzo niemiła) poinformowała że oni nic nie muszą zwracać, oni mogą to jedynie rozpatrzyć w ciągu 30dni. Dodam tylko że assistance było w wersji SUPER.

 

 

 

hwTwmTkrPU-x-DsyqFwehwzLTeTymRJdUld4w-k60p8J=w403-h302-no

aFTkuhf1XwP4o5A09zO4g5WE_1-AMc-vBo1UvydwUi3w=w1195-h672-no

lTLRdXqkDn9jQ70dto0_OzhEcyfsz3L3wpfFy9FVyf2G=w1195-h672-no

apynDzYNwG6OwAYmsfYKx8SIlK_qptgLEoHdtlt5hDj5=w1195-h672-no

irb_DEkQKAAW8fXVnkeesME0OJ4XhkESCucqpKCUt0Gl=w897-h673-no

xqztWrKFyrZgkjkDnDamk-TD2SPHApw12FKueJ-E2VWy=w897-h673-no

Edytowane przez smialyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc zdjęcia poprawnie, podlinkowałeś z maila a tego google nie przepuści ;)

wazne ze wszyscy zyją :cool2:

 

Działa?

 

Orientowałem się co z tą rozwaloną felgą(ze zdjęcia). Koszt zaspawania tego w dobrym warsztacie ok 150zł+ malowanie.

Jak myślicie, takie spawanie felgi bardzo obniża jej wytrzymałość?

Szczerze mówiąc, bmw jest na prawde wytrzymałe, myślę że takie strzały w innym samochodzie pokroju punto, almera, civic by skończyły się szpitalem lub czymś gorszym dla podróżujących. Ze zdjęć sami widzicie, nie wygląda to AŻ tak źle, ale przed oczami już miałem całe życie :?

Ciekawy jestem za ile takie szkody by wyklepał miro handlarz, jak to to żaden gruz(a ja się tak nim przejmuje), a handlarzyki sprowadzają z niemiec sztuki wyglądające jakby walec je przejechał i później sprzedją za 10-12k....

Osobiście tak na oko myślę że 7k powinno starczyć na naprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zdj juz działaja

tragedii nie ma ale spawania felgi nie polecam, szczególnie takiego przypadku co na zdjęciu i tutaj nie chodzi o zasadę, nie bo nie ale o fakt że na feldze jedziesz a gdy ona pęka w najmniej oczekiwanym momencie życie może przelecieć Tobie po raz drugi.... można oszczędzać ale nie na tym....

 

co do roboty to podlicz na spokojnie wszystko co wymaga wymiany, byc moze w 7k sie zrobi :wink:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tego nie licze jako tako do naprawy , planuje wrzucić mpakiet (zderzaki, progi zostawie na później bo są nie tknięte a i tak się wyzeruje z pieniążków), ledy na tył, a klape z spoilerem mpakietowym lub cała CSL. Bez sensu malować czy klepać to jak i tak była w planach wymiana...

A jeśli będę zmuszony zmienić felgi, to na pewno wpadną 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zdecydowałem się na malowanie całego samochodu, by całość wyglądała idealnie i żeby do powłoki nie można było się przyczepić. 2 tygodnie temu odebrałem od lakiernika, niestety nie pomalował tylnego zderzaka, bo stwierdził że ma zbyt dużo małych pogięć i będzie to widać, a szkoda psuć efekt gdy samochód cały jest pomalowany. Tak więc odebrałem bez pomalowanego tylnego zderzaka, szukam w niezłym stanie i dowożę do lakiernika na malowanie.

Zdjęć nie mam, bo pogoda nie sprzyja no i jeszcze nie wymyłem go :)

Odnośnie innych rzeczy:

-zbieżność, geometria wyszła idealnie, lepiej niż przed wypadkiem

-samochód nie ściąga, jedzie prosto, hamuje prosto

-niestety świruje czujnik ABS w prawym tylnym kole(wymieniłem na używkę ale nadal nie działa) przez co świeci się ręczny,ASC i ABS. Postaram się to ogarnąc w sobotę

-buczy lewa półoś, dziwny dźwięk, w sobotę jadę z tym do mechanika i zobaczymy czy to na pewno półoś.

-założone ledy depo smoke z tyłu i kierunki z przodu również smoke

-błotnik prawy zamiennik, nie udało mi się dostać w zadowalającym mnie stanie oryginał. Spasowanie nie jest źle, odpowiednio zabezpieczony został przed malowaniem

-Z mechaniki wymieniona półoś, wahacz,czujnik abs,zwrotnica, bak poklejony(małą dziurkę miał), zbieżność robiona dwa razy, łącznik stabilizatora, belka tylnego zderzaka, uszczelka przedniego zderzaka(była w kiepskim stanie), uszczelka przedniej szyby( wycięliśmy przednią szybę by porządnie usunąć zarodki rudej w słupkach), odpowietrzone hamulce i wymieniony płyn, jeden przewód hamulcowy do wymiany i pewnie dużo innych pierdół których już nie liczyłem...

 

Trochę wstyd, bo jeździ teraz na 15tkach zimowych z kołpakami, no ale ważne że jeździ :)

Przy okazji zrobiłem sobie przedświąteczny prezent- kupiłem eibachy sportline- zamontuję na lato. Do tego planuję BBSy CK lub CH w 19".

Na nowy lakier planuję położyć jakąś powłokę, szkoda by się zniszczył. Może będzie to ceramika, ale zobaczymy. Na pewno pójdzie do Danon car Detailing w krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Przeglądałem kilka razy twój temat i dopiero jak teraz odświeżyłeś to zorientowałem się, że po drodze był dzwon :duh: Straszna szkoda, widać, że auto troszkę ucierpiało. Mam nadzieję, że portfel bardzo nie zaboli i jak już wszystko wróci do normy to pochwalisz się małą sesją :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka slabych zdjec samochodu po szybkim myciu.

Zderzak tylny juz zamowilem, mam nadzieje ze za tydzien pojdzie do malowania.PZp1xyA7mk2hnAmHsFp0iISEkq6HQkzvvVHT2s3803iwiGNmoZWjpS4fC59VpWpwRAVkGPwEu9eDXURgFYlDdmI5Qlzdg_JPn8wqwFw1rYPGA25NkTQ5pS8zGZpvCx9RSKOw

0SD2Fzox4mFLIBbRmqlCQ9P9sk1zpRgdT29onPVxOkMq5qiMsOiOKjecTy63kffP0Qv3zPW8kDVpuzXlXi686y5tQu2N7ZBJOd_SGKEH7UPv1KxdUCyxxe2BKJ73w8M_gnfQ

Jmo0ebt0gJqVJ9hlKXOghuyI2kBCrEgHQM2pecAZ2vBJe_srFpPtdKm0EAruNoXF6w

KdyLG7BXEd3-VoiLjJDlaujVg7e_5eogqmjdW7ci5fvZklLTu7A9FI1lHHEmsuSw8Q

Nie bylo sensu jechac na jakas ladna miejscowke robic lepszej jakosci zdjecia, pochwale się na wiosne- na ladnych felgach i z zrobionym zderzakiem ;)

Aa no i trzeba zmienic kierunki w blotnikach by pasowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio również odwiedziła mechanika na kilka poprawek:

Wymienione łożysko tylnego koła(febi prawdopodobnie), czujnik abs(bosch) , toczenie tarcz, nowy płyn hamulcowy i kilka mniejszych rzeczy.

Dziś sprawiłem sobie kolejny prezent :D Felgi na zime. Rial Viper D 17" 7.5J ET35. Oponki jakieś nowe dokupie do tego, nie jestem za kupnem używanych zimówek, guma się starzeje itp.

12506529_1080558301974757_691045561_n.jpg

12540050_1080558531974734_1299918167_n.jpg

12571006_1080558698641384_1775348362_n.jpg.

Gratisowo, prawdopodobine ori wentyle alpiny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

z ostatnich przygód z samochodem:

*padła pompa wspomagania, urwany trzpień(pompa lf-20). Wybór padł na wymianę na nowszy model LF-30. Oczywiście były problemy z montażem, ale przewody doprowadzające zostały wygięte na gorąco więc jest tak jak być powinno

*problem z ręcznym, połamane szczęki(wymieniałem pół roku temu). Problem był zlokalizowany gdzieś głębiej, przeoczone przy wcześniejszej wymianie- ale zrobione jako reklamacja więc :cool2:

 

Na dniach wpada setup lato- eibach sportline + prawdopodobnie jakieś 19" które planuje kupić na dniach( w grę wchodzi styling 225 lub bbs CK)

 

Na początku kwietnia samochód idzie ponownie do lakiernika, odpryski na błotniku przednim+ ruda zaczyna się bawić na drzwiach- ma być zrobione jako reklamacja( malowałem cały samochód). Zima się skończyła, także wpadnie nowy zderzak na tył+ oczywiście malowanie( zderzaka nie zrobiłem po przygodzie wakacyjnej- jeździłem z takim).

 

Jeszcze na sezon 16" planuję obszyć na czarno podsufitke, słupki i wykończyć ładnie tylną półkę z subwoferem, zamontować podłokietnik ori, kierownica+gałka mpakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitke na czarno fajnie :cool2: , tylko żeby dobrze zrobili słyszałem od znajomego tapicera ze klejenia podsufitki do roku maks dwa i ma tendencję do oklejania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę że wszyscy poszliśmy na ten sezon utartym szlakiem, tylko u mnie na odwrót - eibach sportline już siedzi, czekam na BBS CH :D Dobry wybór sprężyn, z praktyki mogę już powiedzieć, że siada na nich optymalnie, nie jest też twardo, jest w sam raz.

 

Podobają mi się e46 coupe w stahlgrau, gdybyś kiedyś chciał eksperymentować z felgami zimowymi, białe z rantem mogą być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do ukrycia nic nie mam :P

malowanie 4,3k

blacharz 1k, z tym że maska błotnik były nowe.

Szczerze mówiąc mało nie dałem za lakiernika, dużo też nie. Były opcje po 2k, po 6k. Wybrałem średnią z praktycznie najlepszymi opiniami z okolic mojej miejscowości, a i tak mogłoby być lepiej.

Jeśli chcesz tanio pomalować samochód, radzę jechać na jakieś wiochy pod ukraine czy białoruś, poznałem ostatnio gościa co cały samochód maluje za 2tyś(łącznie z wnętrzem jak całe mu rozbierzesz :twisted: )

 

ps. @dekadent jeśli twoja czarna e46 z CH śmiga po krakowie, to muszę pogratulować, prezentuje się kozacko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.