Skocz do zawartości

[E90] Czujnik ciśnienia w oponach.


Kopciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam BMW E90 z 2010 roku po lifcie i mam takie pytanko.

Wie ktoś na jakiej zasadzie działają w tym aucie czujniki ciśnienia w oponach? Chce sobie kupić felgi 18 na lato (aktualne 16 zostawić na zimę) i zastanawiam się, jak będzie wyglądać sprawa z tymi czujnikami. Czy one są w feldze? Czy będę musiał przekładać czujnik z 16-nastek do 18-nastek ?

Proszę o wprowadzenie mnie w temat.

Pozdrawiam

Kopciuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia -żadne nie czytają :duh: w tym wypadku.

czujniki abs zliczają obroty kół i sterownik je porównuje.

Kup sobie felgi kolego i śmigaj -aby ładne były.

 

Dokładnie jak kolega pisze, jak w jakimś kole będzie brakowało powietrza to znaczy, że będzie się obracać szybciej niż pozostałe koła. Dostaniesz pewnie jakieś info. Widziałem na ekranie nawigacji opcje z tym związane, ale nie wiem jak to informuje kierowce. Miał ktoś kiedyś taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa dobrze ten sytem. Przekonałem sie jak wbił mi sie wkręt w oponę. Pojawiło sie cos takiego i info na nawigacji ze któraś opona nie ma powietrza.

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/04/03/94221cfb2a5ddde86c308f5f026ad3e0.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia -żadne nie czytają :duh: w tym wypadku.

czujniki abs zliczają obroty kół i sterownik je porównuje.

Kup sobie felgi kolego i śmigaj -aby ładne były.

 

Dokładnie jak kolega pisze, jak w jakimś kole będzie brakowało powietrza to znaczy, że będzie się obracać szybciej niż pozostałe koła. Dostaniesz pewnie jakieś info. Widziałem na ekranie nawigacji opcje z tym związane, ale nie wiem jak to informuje kierowce. Miał ktoś kiedyś taką sytuację?

pojawia się ostrzeżenie (ikonka opony z wykrzyknikiem), raz opona mi się rozszczelniła (była raz dziura łatana i to puściło) i pojawiła się ikonka, żadnej różnicy w sterowalności nie odczułem, ale ciśnienie w oponie było już chyba ~1.5 bara, na stacji dopompowałem i jechałem dalej tylko wolniej (gdzieś dojechać musiałem :) ) potem jeszcze raz chyba dopompowałem przed dojazdem do domu.

 

po dopompowaniu (czy załatatniu czy zmianie) trzeba zresetować układ, wchodzi się w coś ala 'init' i trzyma przycisk (sterujący komputerem) przez 3-4 sekundy, jakoś tak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na run flatach nie widziałem nawet która opona nie ma powietrza wszystkie stały tak samo. Dopiero po sprawdzeniu ciśnienia znalazłem oponę przebita. Ale musiałem dojechać kawałek do domu i nic nie waliło nie znosiło. Samochod jechał normalnie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images66.fotosik.pl/767/a0d6cbc19483818amed.jpg

http://images69.fotosik.pl/767/39c9a8e670528e56med.jpg

 

Ja miałem kiedyś taką sytuację na wyświetlaczu. Zapaliło się gdy delikatnie uślizgnęło auto na wybojach na zakręcie w czasie deszczu. Zgasły dopiero po ponownym odpaleniu auta i w dalszej podróży problemu nie było. Miałem zwykłe opony letnie.

Pozdr

 

Ciśnienia -żadne nie czytają :duh: w tym wypadku.

czujniki abs zliczają obroty kół i sterownik je porównuje.

Kup sobie felgi kolego i śmigaj -aby ładne były.

 

Dokładnie jak kolega pisze, jak w jakimś kole będzie brakowało powietrza to znaczy, że będzie się obracać szybciej niż pozostałe koła. Dostaniesz pewnie jakieś info. Widziałem na ekranie nawigacji opcje z tym związane, ale nie wiem jak to informuje kierowce. Miał ktoś kiedyś taką sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Odgrzeję temat. Dzisiaj podczas jazdy wywaliło mi komunikat o niskim ciśnieniu w kole. Pojechałem na stację dopompowałem koło i chciałem usunąć komunikat. Okazało się, że jest to niemożliwe gdyż jedyne co mogę zrobić to odczytać kod błędu, tak jak na załączonych zdjęciach. Wcześniej nie było takiego problemu, gdyż mogłem zrobić to poprzez INIT. Moje pytanie to: co może być przyczyną?


eb51693b13e596c5.jpg


840899881ee0c778.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.