Skocz do zawartości

Zapach spalin w kabinie - pomocy - 3.0d


matx6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem z moją betką a mianowicie na postoju czuć delikatnie zapach spalin czasami mocniej czasami słabiej bez różnicy czy mam włączone AUC czy obieg wewnętrzny(tutaj trochę słabiej czuć) aczkolwiek jeżeli włączę klimę to nie czuć tego zapachu.Zwracam się z prośbą do was czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć gdzie leży problem ? Wyprzedzę pytania kolektor wydechowy był ściągany i sprawdzany czy nie jest nigdzie uszkodzony uszczelka pod kolektorem też wymieniona oraz na złączeniu katalizatora z turbiną.

 

POMOCY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk tylko że kolektor wydechowy już raz był ściągany i oglądał go mechanik i nie zauważył nigdzie pęknięcia a co do kolektora to czytałem że lubią one pękać ale to te stalowe czy początek silników 3.0 a ja mam 2010rok i mam kolektor żeliwny więc to raczej nie powinno pęknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślisz żeby sprawdzić poziom płynu chłodniczego ? aczkolwiek co do nagrzewnicy to tez mam pewien problem a mianowicie dziwne dzwięki z niej dochodzą gdy mam włączony nawiew takie jakby "buczenie" wiecie może co to może być ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślisz żeby sprawdzić poziom płynu chłodniczego ? aczkolwiek co do nagrzewnicy to tez mam pewien problem a mianowicie dziwne dzwięki z niej dochodzą gdy mam włączony nawiew takie jakby "buczenie" wiecie może co to może być ?

 

może wentylatorek do pomiaru temperatury wewnętrznej hałasuje? :) ten na panelu przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

u mnie w X3 miałem ten sam problem i to był kolektor. Na pierwszy rzut oka nie było nic widać, po przyjrzeniu się bliżej były małe ryski - okazało się że to to. Zamówiłem żeliwny kolektor z firmy pod Poznaniem - sami robią kolektory i teraz jest ok. Oczywiście przy okazji wymieniłem uszczelki i dałem nowe śruby miedziane. Więc ja bym również obstawiał że to kolektor wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Najczęściej sa to uszczelki kolektora wydechowego lub krzywyy kolektor wydechowy ktory trzeba splanować gdy krzywy kolektor nie przylega rowno do bloku silnika i wydmuchuje uszczelke.


Ja jestem po wymianie wszystkiego i nadal czuc spaliny natomiast teraz obstawiam głupi wężyk albo obsady wtrysków podkładki, widze jakby przy jednym bylo mokro ale musze to dokładnie sprawdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.