Skocz do zawartości

Czujniki cofania


grzeluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestesm szczesliwym posiadaczem bmwx3 z 2007 roku . Po zakupie okazalo sie ze czujniki cofania nie dzialaja , tzn przy wrzucaniu wstecznego pojawia sie dlugi sygnal (ktory inforumuje ze czujniki nie dzialaja) problem polega na tym ze po podjechaniu do mechanika i po podlaczeniu samochodu pod komputer ten nie wykazalzadnego bledu z czujnikami .. Nie wiem teraz co robic . prosze o porady ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Podpinam sie.

Chce dolożyć czujniki parkowania, mam wyświetlacz. Da sie to zrobić tak żeby była wizualizacja? Robił to ktoś kiedyś?

Nie mam w ogole czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy, zepsuty mam czujnik cofania tylny lewy, bliżej środka auta. Tak wyszło z diagnostyki. Kupiłem na alle nowy czujnik, ale zdaje się że trafiłem chińczyka. Nie pasował wtyk. Zdemontowałem oryginalny i tymczasowo zostawiłem ten nowy, niedziałający, w zderzaku.

Na oryginalnym fabrycznym czujniku mam numer //602414// 6 911838. Niestety realoem po numerze VIN nie widzi takiego czujnika. .

Jak dobrać prawidłowy czujnik?

 

Ten który kupiłem ma numer 66206989069.

 

Czy czujniki z all za 20-30 zł są warte zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki zamienniki za 20 zł omijaj długim łukiem. Kasa wyrzucona w błoto. Tylko oryginał, może byc nawet używany byle oryginal.

Wpisz sobie w realoem twoj vin, przejdź do czujników i będziesz widział numer jaki potrzebujesz. Musisz tylko wiedzieć czy masz MPakiet czy nie. Jeżeli nadal masz wątpliwości to wklejasz w googlach numer czujnika i dajesz na grafikę. Możesz sobie pooglądać i sprawdzić czy to takie damo jak twoje. Ja tak zawsze robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czujniki zamienniki za 20 zł omijaj długim łukiem. Kasa wyrzucona w błoto. Tylko oryginał, może byc nawet używany byle oryginal.
To dziwne, ja kupiłem za 38,90zł jakiś "Qualite Parties" i działa już kolejny tydzień, a miałem już przy włączonym wstecznym ciągły sygnał na stałe. Może tak trafiłem. Z przodu też mam jakiś czujnik z Audi/Vw, który szaleje i zamierzam go wymienić na ten sam zamiennik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak jak przestanie dzialać jeden czujnik to system przestaje dzialac ( sprawne czujniki dzialaja ale cały system nie).Zeby sprawdzic wlaczasz zaplon, wsteczny lub uruchamiasz system z przycisku i idziesz do czujników.Jak dotkniesz czujnika palcem bedzie cykal/udeżał delikatnie w palec.Jak nic się nie będzie dzialo to czujnik nie działa.Napewno wyczujesz róznice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam mam uszkodzony lewy przedni czujnik stojac na przeciwko do przodu auta. Czy jest opcja zeby przez nadkole wymienic ten czujnik czy tylko i wylacznie jedyna opcja sciagnac zderzac i wymieniac wtedy ? Czy czujniki VALEO to dobry wybor ? Czy mozna pozwolic sobie na jakis zamiennik ? Pilna sprawa prosze o info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

https://screenpresso.com/=GkTid


dla upewnienia się. Mogę iść w ciemno , ze lewy środkowy nie działa? Mechanik coś mówił, ze cała wiązka jest do wymiany


Jeśli jeden , to są różne, coś tam na allegro piszą o kolorach wtyczek, a mi się nie chce dwa razy rozbierać , może ktoś coś polecić?

VIN : WF57191


z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Podpinam się.

U mnie w e83 czujniki działają, ale kiedy cofam a nie mam przeszkody, albo stoje na postoju z wlaczonym pdc, z prawej tylnej strony slysze pikanie czujnika, tak co 3 sekundy kilkukrotnie pikniecie przerywane, dopoki pdc sie nie wylaczy. Co to znaczy? Wszystkie czujniki cykaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
miałem ostatnio taką sytuacje: wszystkie czujniki działają (wibruja pod palcem)- w inpa tez, system nie zgłasza usterki ciągłym piskiem, tył pdc działa pika przód nie, po odpięciu buzzera/głośniczka pod kierownicą nad nogami kierowcy pojawia się błąd w układzie pdc, okazało się że sam głośniczek przestał działać. podmieniłem/dobrałem w sklepie elektronicznym za 5pln i działa do tej pory :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jeden czujnik przód nie działał a dokładnie od strony pasażera środkowy. Odpiąłem go i podmieniłem na innej wtyczce działa wiec wtyczka nie ma prądu. Na tyle ile było można odizolowałem ale z kablami wydaje sie wszystko ok przynajmniej do momentu gdzie wiązka z tego czujnija łączy się z innymi kablami z auta. Samą kostkę próbowałem czyścić i dociskać kabelki przy module te od czujników przednich ale to nic nie dało

Jak to najlepiej teraz ogarnąć?


Wlaśnie wróciłem z kolejnych prób. Sprawdziłem działającą kostkę i na jednym pinie było napięcie a na tej niedziałającej nie bylo. Sprawdziłem ten sam kabel przy module i tam napięcie było więc na krotko ten kabel zmostkowalem z tym z czujnika i wszystkie czujniki zaczęly cykać ale system nadal wydaje tylko jeden ciagły dźwięk. Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, że mimo iż wszystkie cykają to któryś jest zepsuty. Chyba tyle co mogłem sam to zrobiłem i bez kompa juz nic więcej nie zrobie.


Chyba że można ten system pdc jakoś zresetować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.