Skocz do zawartości

f25 3.0d czy 35i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem w innym wątku forum w dyskusji z 2012 ciekawy link do niemieckiej strony, gdzie jak rozumiem użytkownicy swoich samochodów rejestrują swoje przebiegi i ilość spalonego paliwa.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/42-X3.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2010&powerunit=2

 

Jeśli wierzyć w powyższe, to średnio wychodzi przy 35i 11-12 l/100. Jeśli tak by to miało być przy normalnej jeździe, wciskając od czasu do czasu pedał przy wyprzedzaniu to wychodzi że to spalanie jest podobne do 28i i pomijając wyższy koszt zakupu, koszty utrzymania będą podobne.

 

Jako że teraz jeżdżę już leciwym, wolnossącym benzyniakiem 2.0l (tzw. citroen) i pali 9-9.5 l/100, to 12l przy 3.0 R6 jest rewelacyjne i chyba zmienię już podjętą w ten weekend decyzję z 30d na 35i. Nie będzie tak źle z tym zasięgiem.

 

W tym tygodniu chcę zamknąć sprawę i zamówić X3. Niestety termin odbioru dopiero lipiec/sierpień :cry2:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

W tym linku masz uśrednione po wszystkich benzyniakach włączając 2 litrowe...

 

Sent from mobile.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W tym linku masz uśrednione po wszystkich benzyniakach włączając 2 litrowe...

 

Sent from mobile.

 

Po zawężeniu tylko do 35i, wynik dalej w przedziale 11-12/100. Tylko podstawą są rezultaty zaledwie 5 kierowców.

 

dane tu

Pierwsze prawdziwe M, do tego kombi

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d; G05 M60i)

Opublikowano
  • Autor

Nie patrzyłem na totalną średnią, tylko poszczególnych kierowców i poszczególne tankowania/przejechane odcinki (po kliknięciu na wybrany samochód/kierowcę) - np. jak tutaj:

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/598814.html

 

Fakt, nie ma ich za wiele i trudno coś powiedzieć o stylu jazdy, ale 35i nie kupują chyba dziadkowie?

Opublikowano
W Niemczech roznie bywa. Mozna spotkac dziadka w mpakietowej 35i :cool:
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Opublikowano
W Niemczech roznie bywa. Mozna spotkac dziadka w mpakietowej 35i :cool:

albo w Alpinie B7 :8)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W Niemczech roznie bywa. Mozna spotkac dziadka w mpakietowej 35i :cool:

e tam niedaleko mnie stoją M5 i M3... ;) i nie widziałem żeby do nich wsiadał ktoś młodszy niż 50-60lat ;)

Opublikowano
Profesor jednej niemieckiej kliniki, kolo 60ki, ma wlasnie M5 ;)
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że nie jeden profesor w D może pozwolić sobie na M5... Polska jest jeszcze na dorobku, taka prawda.

 

Cieszyć się trzeba, że nam wychodzi i nasze dzieci/wnuki nie będą widzieć tej różnicy

 

(Powagą powiało... ;) )

 

m.

Pierwsze prawdziwe M, do tego kombi

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d; G05 M60i)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.