Skocz do zawartości

Interfejs ELM 327 OBD2 iCar NANO ELM327 WiFi PL


die4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was pytanie czy ktoś z was używa Intrfejsu ELM 327 Bluetooth z aplikacją do "diagnostyki" na androida ?

 

http://motodiagnostyka.com/images/icar-obd2-diagnostyka.jpg

 

Interesuje mnie ,jak to w zasadzie działa i dlaczego czasami jest napisane wifi a nie Bluetooth przy nazwie produktu ? czy to wgl ma jakieś znaczenie ?

Ciekawi mnie czy zadziała to na mojej staruszce z bmw E90 320d 2005 r W opisie jednej z ofert jest napisane ze obsługuje wszystkie samochody europejskie od 2004 ,zaś w innej że wszystkie od 2001 :)

 

Tu jest filmik na you tube jak koleś to testuje tylko niestety nie na bmw

 

Czy ktoś ma z was doświadczenie z taka zabawką ?

Jest to dość tanie,a frajde bym miał na kilka dni :D

 

Pozdrawiam

die4

bmw E90 2005 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być łączność przez bluetooth lub wifi, wygląda identycznie, ceny są różne. Jeśli chcesz korzystać z urządzeniem Apple to tylko wifi. Podane są różne lata bo zwykle jest że benzyna od 2001 a diesel od 2003/4.

Korzystam dokładnie z tego - Vgate, ale nie sprawdzałem na aucie starszym niż 2004.

Na telefonie albo tablecie instalujesz aplikację, i w zależności co zainstalujesz - takie masz funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez tego używam - kupiłem na chińskim allegro za połowę ceny. Kupiłem dla jednego - ma włącznik, a wyłącza się po pewnym czasie. Chodziło mi tylko o sprawdzanie temperatury (wymieniłem termostaty). Faktycznie w aplikacji Torque mało pokazuje / mało pokazuje na dieslu, natomiast już w silnikach benzynowych znajduje błędy. W sklepie Play jest inna aplikacja na Androida konkretnie do BMW, ale tam trzeba inne urządzenie - urządzenie, które połączy się kablem USB lub jak wynika z opisu trzeba kupić Ich ELM (producenta oprogramowania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

 

Czekam na przesyłkę ,zamówiłem z allegro -dokładnie to http://www.allegro.pl/obd2-bluetooth-icar-nano-pl-elm327-elm-327-bt-hit-i4863830772.html

 

cena 95zł

Jak paczka przyjdzie wtedy zainstaluje aplikacje Torque i będe sie tym bawił.

Tych aplikacji jest też od pyty ,więc może o coś jeszcze podpytam.

Pozdrawiam

Edytowane przez die4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Play jest inna aplikacja na Androida konkretnie do BMW, ale tam trzeba inne urządzenie - urządzenie, które połączy się kablem USB lub jak wynika z opisu trzeba kupić Ich ELM (producenta oprogramowania).

Nie do końca. Używam tej aplikacji ze zwykłym interfejsem ELM na Bluetooth i działa odczyt błędów jak i live data (wolno). Niestety kodowanie wymaga już ich dedykowanego urządzenia, bo jak twierdzi aplikacja, zwykły chiński ELM jest za wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tani chiński ELM na BT działa z BMWhat lite i Torque ale niestety możliwości tego urządzania są słabe w porównaniu z kablem i inpa np.

Ja używam do sprawdzania temperatury na silniku, bo szybciej :mrgreen:

A i pamiętaj żeby nie zostawić interfejsu w gniezdzie bo możez rozładować aku.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.