Skocz do zawartości

320d 177 KM Wymiana koła pasowego automat


dtorucki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Jak w temacie... Wymieniał ktoś koło pasowe w takim silniku i automacie? Pech chciał (albo może to i szczęście) że koło zerwało się już na podwórku pod domem, już parkowałem i usłyszałem tylko coś takiego jak bym przejechał po sporej gałęzi która zagrzechotała o podwozie. Pojawiła się również kontrolka "charging fault". Jak się rano okazało, pasek był luzem (ale na szczęście cały) a koło pasowe leżało sobie na dole jak gdyby nigdy nic... Poczytałem trochę na temat zamienników i wiem żeby nie przesadzać z oszczędnąścią tylko użyć dobrego zamiennika np. Cortec.

 

Ale teraz bardziej skomplikowana sprawa... Czy da radę zablokować koło pasowe jakoś inaczej niż tylko przez podłogę i otwór przy kole zamachowym? Autem raczej daleko nie pojadę, a laweta to ostateczność już bo i tak będę musiał wyjechać z posesji bo to podwórze w kamienicy i wyjazd jest przez wąską bramę gdzie laweta się nie zmieści...

 

Szukałem informacji na ten temat ale większość sposobów była dla wersji z ręczna skrzynią biegów. Czy można zablokować koło pasowe włożeniem przez otwór jakiegoś bolca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://workshop-manuals.com/bmw/5_series_e61/520d_n47_tour/2_repair_instructions/11__engine_(n47)/23__vibration_damper/1_ra__removing_and_installing_replacing_vibration_damper_(n47_n47s)/
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę późno odpisuję, bo już dawno naprawione, ale może komuś to pomoże :)

 

Koło pasowe bardzo prosto wykręcić, jeśli mamy jak złapać za kołnierz. U mnie sprawa wyglądała tak że koło pasowe się rozpadło, a wcześniej nie czułem żadnych oznak do jego wymiany.

 

Kluczem do rur złapałem za kołnierz koła pasowego i trzymałem, a drugą ręką kluczem z nasadką torx 12 odkręcałem śruby. Cała operacja wymiany koła pasowego trwała 15 minut. Trochę gorzej będzie jeśli macie całe koło pasowe, ale też da radę. Jeśli macie kogoś do pomocy wystarczy mocno ścisnąć pasek i koło się zablokuje i wtedy odkręcać śruby.

 

Także jeśli nie macie ochoty odstawiać auta do serwisu, a macie odpowiednie narzędzia to spokojnie powinniście poradzić sobie z tym sami. Ja nie stosowałem żadnych narzędzi do blokowania wału i tym podobnych i się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w m47 koło pasowe wytrzymywalo 150 tys km, w N47 juz dawalo rade zrobic nawet 300 tys km, w N47n2 przy 350 tys km guma jest cala, kolo nie lata natomiast bierze je korozja. czy komus w N47n2 padło koło pasowe? jezeli tak to przy jakim przebiegu i jakie byly objawy?

 

zastanawiam sie nad wymiana kola u siebie ze wzgledu na korozje, czesci metalowych, odchodzi grubymi platami rdza. niestety silnik sie nie poci i nie ma wyciekow i wszystko koroduje. profilaktycznie psikam wszystkie rdzewiejace elementy w komorze silnika co 2 miesiace specjalnym olejem w sprayu wurtha. za miesiac zrobie mycie silnika karchczerem i spsikam znowu wszystko olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz jechać z własnym, to bez sensu korzystać z ASO. Koło w ASO koło 1500zł plus chyba 500 zl roboczogodzina. Policzą ci ze dwie godziny, jak nie więcej. W 3000zł powinieneś się zmieścić:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jechać z własnym, to bez sensu korzystać z ASO. Koło w ASO koło 1500zł plus chyba 500 zl roboczogodzina. Policzą ci ze dwie godziny, jak nie więcej. W 3000zł powinieneś się zmieścić:)

Z tego co czytalem zdarzaja sie problemy z odkreceniem.

NIechce ryzykowac uszkodzenia walu a mysle, ze serwis jednak ma lepsze narzedzia.


Koszt wymiany 514 brutto (spr tel)

Kolo biore swoje, wiec niema az takiej tragedi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.