Skocz do zawartości

Mam 20tys na pierwsze BMW.Co mi doradzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 20tys na pierwszy samochod.Od dawien dawna marzy mi sie BMW.Co moglibyscie mi doradzic biorac pod uwage:

 

-spalanie(co by nie bylo zbyt duze:)

-dynamika jazdy

-ceny czesci

-no i komfort jazdy

 

Podobno dobrym wyborem jest e36 11.8is ale slyszalem ze nie warto ich zagazowywac,nie wiem czy to prawda?Slyszalem tez ze swietnym wyborem jest 325 ale boje sie ze spalanie i oplaty mnie zjedza..wiec jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalozysz instalacje gazowa wtryskowa (czyli IV generacji) i zostanie ona poprawnie zestrojona z silnikiem, to nie bedzie zadnych problemow.

Zapomnij raczej o zakladaniu instalacji II generacji, czyli podcisnieniowej.

Za 20 tys PLN powinno Ci sie udac kupic E36 318 is (w wersji Coupe lub Compact) w idealnym stanie. Poszukaj tylko dobrze, w tej chwili jest w czym wybierac.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba... nawet 328 z 96r. e36... poszukaj dobrze... osobiscie znalazlem 6 bdb ofert ... jezeli do czasu az ja kupie TY niekupisz wozu chetnie zapodam ci kontakty do wlascicieli tych 328. pozdr.

 

za 20.000 to bym sie nad zadna 318 niezastanawial. przyjemnosci z jazdy taka 328 a 318 nieporownywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przyjemnosc z jazdy na pewno jest wieksza ale koszty utrzymania takze wzrastaja szczegolnie jesli chodzi o spalanie.a raczej zamirzam dosyc czesto jezdzic samochodem wie cobstawialbym za czyms bardziej ekonomicznym.diesla nie chce bo nie lubie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genocide: jak juz kupisz ta super zadbana 328i za 20.000 z gazem (wydaje mi sie ze wyraznie zostalo zaznaczone ze kupujacy chce kupic auto z gazem badz przerobic) to daj znac ..
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genocide: jak juz kupisz ta super zadbana 328i za 20.000 z gazem (wydaje mi sie ze wyraznie zostalo zaznaczone ze kupujacy chce kupic auto z gazem badz przerobic) to daj znac ..

 

niekupie - bo niemam na bmw do wydania 20.000...

 

ale 328i coupe, z gazem sekwencyjnym, full opcja, alu felgi, pakiet m3, skóry, za 16.000 z 95r do tego czarne - tak jak lubie... wydaje mi się dobrą propozycją.

i pare innych ciekawych ofert w podobnych cenach...

 

szkoda ze na woz mam niecale 11.000 :/

Edytowane przez Genocide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genocide : po ilu dzwonach to 328i coupe ?? ;) bo z tego co piszesz to ludzie chyba zaczeli za darmo samochody rozdawac ..

 

ludzie ktorzy wyjezdzaja za granice i pilnie potrzeboja gotowki... normalne ;)

 

a ktore bmw niebylo po dzwonie... moze 5/100 beemek oferowanych w polsce uzywek niemialo nigdy dzwoneczka... patrz realnie na to...

 

np ta

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1133396

cena 18.000 gdybym tyle mial na woz bralbym bez zastanowienia, oczywiscie po uprzednim przetestowaniu jeszcze wozu na real, bo z opisu wynika ze jest slicznie utrzymany,

 

kilka ciekawych ofert. [ a uwierz mi że sa jeszcze lepsze, poki co rozwazam czy wydac te pare zlotych wiecej czy nie... bo sa jeszcze inne wydatki niz woz w zyciu. ].

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C891730

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1115562

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1129273

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=4980449&id_region2=8&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&marka=BMW&model=328&id_region=0&z_dnia=-1&cena_od=0&cena_do=20000&inte=on&gaze=on&biur=on&nr=1&key_unique=0dd873e6302a587633716a31b41e59ff

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=5122601&id_region2=8&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&marka=BMW&model=328&id_region=0&z_dnia=-1&cena_od=0&cena_do=20000&inte=on&gaze=on&biur=on&dzial=au&limit=20&ilosc_ogl=20&order=cena&start=4&nr=63&key_unique=0dd873e6302a587633716a31b41e59ff

http://autogielda.pl/motoryzacja/?modul=bazaogloszen&wedlug=cena&sposob=rosnaco&dzial=00100020007&oferta=13899745

http://autogielda.pl/motoryzacja/?modul=bazaogloszen&wedlug=cena&sposob=rosnaco&dzial=00100020007&oferta=12934614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja wiem tylko moje 328 agent zaproponowal ubezpieczyc na kwote 26 000. (rocznik 95 ) To sa srednie ceny z eurotaxu o ile sie nie myle. Wiec chyba sobie za przeproszeniem zarty robisz liczac jakakolwiek oferta 328 w cenie ponizej 25k jest warta uwagi( a juz zwlaszcza taka z wtryskiem sekwencyjnym za 18k)... 328 ponizej 20k to jak m3 za 30-35k... Chyba kazdy kto chce kupic m3 w rozsadnym stanie zdaje sobie takie autko wyjdzie w okolicy 45-50k a kazdy kto mysli rozsadnie i chce kupic 328 musi sie liczyc z wydatkiem conajmniej 25k. Oczywiscie mowie o samym koszcie zakupu do tego dochdza oplaty i nie zadko wymiana plynow... ( przynajmniej ja zawsze po zmaniae auta od razy wszystkie filtry i plyny wymieniam)

 

Co do prezentowanych linkow powiem tylko tyle - nie jest sztuka znalezc ogloszenie z okazyjna cena auta, sztuka jest kupic auto w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic ja wiem tylko moje 328 agent zaproponowal

Co do prezentowanych linkow powiem tylko tyle - nie jest sztuka znalezc ogloszenie z okazyjna cena auta, sztuka jest kupic auto w dobrym stanie.

 

mysle ze wszystkie prezentowane auta z ogloszen [ pierwsze lepsze ktore mialy fajna cene ] sa w DOBRYM stanie...

 

a gdybym mial wybrac 328 za 25k a 328 identycznie "wygladającą w dobrym stanie za 16k wybralbym te za 16k... bo logicznie rzecz biorąc mam do zainwestowania W AUTO 9 tysięcy... a za te kwote mozna z niego zrobic niezle cudo... praktycznie wymienic WSZYTKO w silniku na nowe czesci... [ i wiele innych drobiazgow ] i autko powinon byc cacy... zakladając ze oferty ktore podalem maja cos z silnikiem [ gdzie z kolei autorzy ogloszen pisza , ze woz w stanie b. dobrym lub idealnym ] wiec nadal podtrzymuje moja poprzednia wypowiedź...

 

a pisze to tylko w dobrej intencji dla autora tego watku... proboje mu pomóc... bo idac dalej "co niektorych" tropem myslenia najlepiej w ogole kupic nowe autko z salonu? nie sztuka jest wydac 100.000 na woz... sztuka jest wydac polowe mniej za idetnyczny woz w podobnym stanie tech. ...

 

bo co z tego ze kupie M3 [ odbiegajac lekko od tematu i odpowiadajac na wypowiedz kolegi z poprzedniego postu ] za 45000? moge kupic identyko za 30.000 ale w stanie dobrym i mam do zainwestowania w woz 15k!!

porownujac z podobnym za 45k gdzie wlasciciel informuje ze woz w stanie idealnym - i tu niestety trzeba wierzyc na slowo, bo nie wiadomo co w samochodzie bylo robione itp.

- a tu wydajac 30k za woz w stanie [ jak to pisza w ogloszeniach ] BDB... inwestuje 15k w silnik... moze felgi, wydech , dolot, itp. i wiem co w aucie jest zrobione i wiem! teraz w jakim stanie jest RZECZYWIśCIE!... a prosze mi uwierzyc za 15k mozna nietylko sprawic by silnik byl w stanie naprawde idealnym, lecz mozna sprawic ze bedzie chodzil nawet 2x lepiej ... i tu sie juz otwieraja wrota tuningu... ale to juz nie temat na ten watek.

 

ja zycze autorowi watku wybrania najlepszej oferty i pochwalenia sie na forum nowym nabytkiem! . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo idac dalej "co niektorych" tropem myslenia najlepiej w ogole kupic nowe autko z salonu? nie sztuka jest wydac 100.000 na woz... sztuka jest wydac polowe mniej za idetnyczny woz w podobnym stanie tech. ...

 

 

przyznaje ci racje jak na dziale "samochody" dalem ogloszenie kupie e30 w dobrym stanie do 4000 tys to wszyscy ze za taka kase to zlom

a musze sie pochwalic ze sam znalazlem piekna e30 na sporym wypasie i w naprawde dobreym stanie i oprocz radia nic nie trzeba robic i ja wyrwalem za 3700zl 316 rok 1989 i ja zarobilem co nie co a nowy wlasciciel strasznie zadowolony tata mu tylko radio zalozy :8)

ja osobiscie wzyzciu bym nie dal za 328 25 tys zl bym wolal dac 16 tys zl i co nie co porobic z tata :lol:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednie ceny eurotaxu i wycenu ubezpieczycieli to mozna sobie wsadzic bardzo gleboko...a przy pierwszej okazji jak bedziesz potrzebowal odszkodowanie to zobaczysz na ile ci wycenia w ubezpieczalni :D wkoncu to banda naciagaczy...

 

a to juz nie te czasy ze e36 ma kosztowac 25k pln bo za tyle kupuje sie juz e46...latka leca Panowie i nie ma sie co oszukiwac i wczowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu .. ja ostatnio sprzedalem za 19.000 wlasnie z wtryskiem sekwencyjnym tak jak piszesz ale 320i .. i to do tego rocznik `94 i bylo w niej kilka rzeczy do poprawki (raczej bys sie nie zmiescil w tym tysioacu ktory ci pozostal - trzeba bylo w nia doinwestowac conajmniej 2-3 tysiaki) .. wiec wybacz .. ale jesli bezproblemowo (w przeciagu chyba dwoch tygodni) znalazlem kupca na taki samochod .. to jakos nie wzbudzaja u mnie zainteresowania 328i po 16-18 tysiecy stojace w ogloszeniach po kilka miesiecy ...

 

tak wiec wybaczcie panowie .. ale jakos nie bardzo widze to 328i za 16.000 .. .

 

podobnie jak kiepsko widze E46 za 26.000 (chyba ze do poprawek i conajwyzej 318i)

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu .. ja ostatnio sprzedalem za 19.000 wlasnie z wtryskiem sekwencyjnym tak jak piszesz ale 320i .. i to do tego rocznik `94 i bylo w niej kilka rzeczy do poprawki (raczej bys sie nie zmiescil w tym tysioacu ktory ci pozostal - trzeba bylo w nia doinwestowac conajmniej 2-3 tysiaki) .. wiec wybacz .. ale jesli bezproblemowo (w przeciagu chyba dwoch tygodni) znalazlem kupca na taki samochod .. to jakos nie wzbudzaja u mnie zainteresowania 328i po 16-18 tysiecy stojace w ogloszeniach po kilka miesiecy ...

 

tak wiec wybaczcie panowie .. ale jakos nie bardzo widze to 328i za 16.000 .. .

 

podobnie jak kiepsko widze E46 za 26.000 (chyba ze do poprawek i conajwyzej 318i)

 

 

ale pamietaj ze sa okazje i okazje :8)

okazja ktora stoi iles tam to nie jest okazja

ja wiem cos o tym bo czasem jak jest cynk do ojciec musi jechac juz teraz odrazu bo mu ucieknie przed nosa

ostatnio uciekla mu wrecz idealna 535 e34 w czerwonych skorach za 3500zl bez oplat sponil sie o 15 min......

moim zdaniem jak ktos ma kase i juz odrazu chcer kupic to da duuuzo ale jak ktos ma czas i cierpliwosc znajdze samochod za dobre pieniadze w przyzwoitym stanie :D

a co do 320 za 19 tys z jakimis rzeczam,i do zrobienia to koles ktory ja kupil zrobil sie w ciula :D

ale to dobrzez ze ci sie udalo sprzedac za takie pieniadze z wadami :)

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej nie zrobil sie w ciula, dokladnie o wszyskim zostal poinformowany przed zakupem,

 

hmm a mi sie wydaje ze to byla bardzo rozsadna cena za w miare dobre auto .. wybacz ..w okazje nie wierze ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tymi okazjami to roznie bywa

 

Stan wiekszosci beemek oferowanych w naszym kraju jest duzo ponizej normy, czesto tragiczny.

 

Wiem to z wlasnego doswiadczenia, od 4 miesiecy szukam E38 735, ewentualnie 740. Jest ich sporo, na traderze czy otomoto wiekszosc wyglada naprawde przyzwoicie, wszyscy mowia o idealnym stanie, bezwypadkowosci, itd. Zapewniaja ze auto nie wymaga wkladu, a oni potrzebuja pieniedzy bo wyjazd, czy ze juz kupili nowe auto. Poprostu chca sprzedac, co sie im dziwic.

Prawda wychodzi dopiero jak podniesiesz maske i wstaiwsz auto na podnosnik. Naprawde trzeba sie niezle naszukac zeby kupic auto w idealnym stanie.

 

Moze ja mam zbyt duze wymagania, ale kieruje sie zasada to moja kasa i chce wydac ja na cos naprawde porzadnego.

 

Z zalozenia sie nie spiesz, sprawdzaj wszyskto 3 razy i powodzenia.

Wydaje mi sie, ze na poczatek starczy 1.8is.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja mam zbyt duze wymagania, ale kieruje sie zasada to moja kasa i chce wydac ja na cos naprawde porzadnego.

 

Jest na to rada: jedz po samochod do Niemiec :).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu szukam beemy ale zakup planuje dopiero za jakies 2 miesiące. znajomy ma do sprzedania 2 beemy,

1. 316 94r compact w b.dobrym stanie za 4000 + opłaty

2. 325 93r sedan za 8000 - 9000+ oplaty tez w dobrym stanie

 

powiedzcie mi które autko lepiej wziąść, chodzi mi o spalanie, części i jak często i co się w nich psuje

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze wszystkie prezentowane auta z ogloszen [ pierwsze lepsze ktore mialy fajna cene ] sa w DOBRYM stanie...

 

 

kurcze jak ty wierzysz w to co pisza kolesie w ogloszeniach to gratuluje i zycze powodzenia w zakupie auta,za nim zaczniesz mowic ze cos jest w super stanie to najpierw proponuje ci sie przejechac na miejsce i zobaczyc auto live

ja mam bmw 318 is z 95 r i taniej niz 17 tys go nie sprzedam bo znam jego realna wartosc chociaz dzwonia do mnie jacys malolaci ze oni widzieli na alegro czy tam w jakis anonsach za 13 na super felgach i czarnymi szybami a ja chce az tyle...

Edytowane przez no1wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezwypadkowe, zadbane i pewne bmw to rzadkość w pl, te 328 za 18tys to są skarbonki, złomy i tyle. No ale cóż teraz dużo dzieci ma dostęp do netu i sie równiez wypowiada na tym forum :) heh
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.