Skocz do zawartości

składane tylne siedzenia (sedan) - problem


WujekDobraRada

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem półkę z reczną roletą - swojej teściowej w prezencie - i chce założyć do jej 525 TDS w którym składają się tylne siedzenia (asymetrycznie) . I jest PROBLEM.

Podnoszę lewe siedzisko - i automatycznie wyskakuje przycisk i oparcie można złożyć.

Podnoszę prawe siedzisko i ... no własnie tu jest problem - przycisk nie wyskakuje i oparcia nie można złożyć. Próbowałem naciskać i podnosić tę dźwignię (na dole oparcia) i zero rezultatu.

Jak się dobrać do tego oparcia żeby się zwolniło ?? Bo to mnie strasznie ...irytuje... a chcę to teściowej w prezencie założyć - sami rozumiecie :8)

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Heja :cry:

 

... no właśnie, ja mam obydwie dziwignie połamane i nie mogę złożyć oparcia. Próbowałem na siłę ale nic :cry2: BARDZO proszę kto poradził sobie tym problemem niech napisze jak zwolnić blokadę.

 

Dzięki pozdrawiam Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimiś szczypcami łapiesz za resztki dzwigni i otwierasz. Ja dorobiłem sobie te dźwignie ze stali i był spokój

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Próbowałem już wszystkiego ... i podejrzewam, że linka która łączy blokadę z dźwignią jest zerwana (obie strony :cry2: ) Pozostało mi tylko jedno wyjście tj. odblokowanie samej blokady. Niestety już drugi raz do tego podchodzę i blokada trzyma na amen. Czy ktoś wie jak ją odblokować :modlitwa:

 

Dzięki pozdrawiam, Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, miałem podobny problem. Tylko u mnie połamała sie dźwignia jak otowrzyłem siedzenie, więc było troche łatwiej bo mogłem je wyjąć.

 

Jeżeli masz pozrywane linki to niewiem co zrobić bo za obiciem tylniego siedzenia jest żywa blacha :) Ale na twoim miejscu sprawdziłbym czy aby napewno są pozrywane bo to dośc małoproawdopodobne.

 

Więc tak, zdejmij zabezpieczenie (jeżeli to możliwe) i wyjmij tą złamaną dźwigienkę - można łatwo dorobić z rurki stalowej taką samą dźwignie i włożyć i przekręcić tylko po to aby sobie otworzyć fotel. Potem wymontujesz fotel podnosząc blokadę między fotelami (jest o tym w instrukcji) i dorabiasz sobie na spokojnie tą dźwigenkę albo kupujesz używkę za grosze. Jakbyś chciał taką dźwignie to pisz na priv powinienm gdzieś jeszcze je mieć.

Aha z tym demontażem dźwigni gdy fotel jest zablokowany to nie jestem pewien czy się da, bo ja to robiłem na otwartym i po wymotnowaniu. Poprostu może nie być dojścia.

Innym dość ciekawym rozwiązaniem jest rozwalenie tylniej ściany siedzenia, ale takich kroków odradzam :) dość nie estetyczne rozwiązanie.

Jakbyś znalazł jakieś rozwiązanie to napisz, będzie info na przyszłość :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.