Skocz do zawartości

Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam E90tkę z N52B25 i myślę o zrobieniu płukaniu silnika. Auto od 2019 w Polsce. W Niemczech miał duże inwerwały między zmianami oleju (wyciąg z ASO) i auto ma dość duży apetyt na olej (ok. 850-900ml na 1000 km), stąd też właśnie mój pomysł żeby zrobić taki lepszy serwis olejowy zanim podejmę się jakichś większych napraw (których nie wykluczam, chcę mieć sprawne auto i nie wozić bańki oleju w bagażniku). Aktualnie auto jeździ na Ravenolu 5W40, a mój plan jest następujący:

1. Dojechać do mechanika

2. Wlać płukankę LM 2662

3. Odczekać zgodnie z instrukcją 15 min na jałowym bez przegazówek ani ruszania auta

4. Przez 40 min pozwolić, żeby wszystko spłynęło

5. Zalać Motul 0W40 (podobno na tym oleju auto będzie miało mniejszy pobór oleju, chyba że polecacie coś innego to chętnie usłyszę)

6. Dolać Archoil AR9100 (oczywiście olej + archoil = 6.5l, żadnego przelewania)

7. Po około 8 tys. km powtórzyć procedurę (i tak naprawdę, to już robić tak na stałe myślę)

Oczywiście jeszcze co zapomniałem do listy wrzucić to wiadomo zmieniam filtr na OE wraz z nowymi oringami. Pytanie do was, czy taka procedura jest ok? Czy przez te 8 tys. km nie dostanie się za dużo syfu do filtra oleju? Auto ma 223 tys. km (ASO i historia serwisowa w DE to potwierdza) tak więc podejrzewam, że w silniku trochę tego syfu będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanka Liqui Moly może być. Zamiast AR9100 zalej Oilsyn Power Cleaner LL na cały interwał, lepsze działanie czyszczące i ożywi stare gumy na uszczelniaczach zaworowych.

Po 8-10 tysiącach kilometrów zabieg szybkiego płukania powtórz i dopiero na świeży olej zastosuj AR9100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego też się niestety obawiam, ale jeszcze na razie chcę spróbować tych metod, jeśli nie pomoże mi to zmniejszyć poboru oleju to gdzieś w lato zrobię remont silnika, a samo płukanie powinno i tak wyjść na plus bo silnik będzie zawsze czystszy, a jestem przekonany że aktualnie jest dość bardzo zasyfiony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O to chodzi. Miałem na myśli substancję w puszcze, że ma niską lepkość podobną do oleju 0W20. Mi raz przysłali tą szybką 15 minutową i od razu po ruszeniu puszką zorientowałem się, że coś nie halo.

Ja kilkukrotnie robiłem zakupy u tego gościa, tutaj bez problemów i pomyłek co bym nie zamawiał: https://allegro.pl/oferta/oilsyn-releasetech-power-cleaner-longlife-250ml-11407793232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.