Skocz do zawartości

OBC w e24..problem z wyświetlaczem


ecru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, potrzebuje komputer do modelu 635 CSi.

 

Czy ktoś moze wie gdzie taki wiekowy sprzęt moża kupić to jest - 84 rok. Komputery pierwszej generacji, mam problem z wyświetlaczem, wyświetla tylko fragmenty cyferek.

 

Pomocy !!

Horsepower sells cars, but torque wins races
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Dobrze się przyjrzyj, czy da się go jakoś rozebrać. Często (nie wiem dokładnie jak to jest u Ciebie) sam wyświetlacz połaczony jest z płytką drukowaną podłużnymi gumkami przewodzącymi (paski o długości wyświetlacza i przekroju prostokatnym). A dokładnie wyświetlacz, gumki i płytka są ze sobą ściśnięte przez trzymającą to wszystko obudowę wewnętrzną kompa.

Jeśli uda ci się to rozebrać nie niszcząc, to delikatnie przemyj wszystkie miejsca styku wyświetlacza, gumek i płytki denaturatem. Po złożeniu powinien wyświetlać całe cyfry.

Zdrufka,

HeZi

________________________

Four wheels move the body.

Two wheels moves the soul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Rozebrałem to coś i okazuje sie ze ten wyświetlacz jest oparty na LED to takie 4 prostokąciki na każdym cyfra 8 i kropka i zależnie od potrzeby zapala sie wybrany segmencik takiej cyfry.

Przemywałem to poprawiałm nawet lutowanie

 

Problem polega na tym ze kilka segmentów sie nie świeci - jest uszkodzonych. Sądziłem ze moze uda mi sie gdzieś dostaś taki jeden element..ale tak małych nie ma dosłownie nigdzie !!

 

Moge kupić nawet uszkodzony komputer byle dobrze działał wyświetlacz .

 

Będe wdzięczny za każdą pomoc

Horsepower sells cars, but torque wins races
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Patrzyłeś w ETK? Może da się to osobno (nie jako całość z kompem) zamówić ?

Zdrufka,

HeZi

________________________

Four wheels move the body.

Two wheels moves the soul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mycie i czyszczenie nic nie dało bo była przepalona jedna dioda w segmencie.

Ten wyświetlacz to 4 segmenty LED jak w starych zegarkach cyfrowych..Znalazłem jakiegoś gościa który załatwił mi takie Siemensa..przelutowałem na nowe i gania !!

 

Ale dzięki za sugestie.

Horsepower sells cars, but torque wins races
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Znalazłem jakiegoś gościa który załatwił mi takie Siemensa..przelutowałem na nowe i gania !!quote]

 

Cześć

Możesz dać namiary na tego gościa ?

U mnie w E36 mam pęknięty wyświetlacz, który pokazuje godzinę... może coś mi pomoże ?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E36 wyswietlacz godziny jest calkiem inaczej zbudowany! Tam wlasnie znajduje sie wyswietlacz ktory styka sie z plytka za pomoca stykow grafitowych. Rozbierz go i przeczysc, ewentualnie docztsc! Ja tak zrobilem i dziala!
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No tak... tylko, że ja pisałem, że jest pęknięty... czyszczenie chyba mu nie pomoże :lol:

Pytałem, bo może coś dopasuje... w ETK nie ma czegoś takiego jak wyświetlacz kompa, jako część zamienna...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GR

ups :D - sorry przeczytalem wszystkie posty i sie troche zakrecilem!

ale jesli szukasz takiego wyswietlacza to mi kiedys ubezpieczenie zabralo - wyrwali mi zlodzieje :evil: i zostawili gdy doszli do wniosku ze im sie jednak nie przyda!! kupilem nowy z AC! Wiec jesli masz jakiegos znajomego w ubezpieczalni to moze trafisz, czasem sie udaje :D

Pozdraviam

Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.