Skocz do zawartości

[e39 sedan] Tuleje gumowe tylnego dolnego wahacza


MateuszCHUDY

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wymieniał same tuleje tylnego dolnego wahacza? Z tego co patrzyłem to znane firmy nie produkują tulei zamiennych. Widziałem tylko jakieś tuleje no name na allegro ale nie mam pojęcia jak to się sprawuje. Chodzi o to, że jak mi mechanik robił geometrię to nie dał rady ruszyć kąta na tym wahaczu bo śruba zapiekła się w tulei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi kiedyś mechanik założył wahacz jakiejś firmy DSR czy coś takiego (mimo, że wyraźnie zaznaczyłem, że tylko lema ma szukać) po 2 tyś km wahacz spadł z tej tulei, objaw był taki, że zaczęło ściągać, szybko sam zdiagnozowałem i pojechałem na reklamację. Proponował mi wymianę tulei, obiecywał, że będzie dobrze, a że tak samo mówił po założeniu tego dziadostwa, więc mu powiedziałem, żeby sobie ten wahacz schował wiadomo gdzie :)

 

O tyle dobrze, że jak wahacz zjeżdża z tulei to się opiera o jakiś element karoserii czy wózka i nie spada do końca, więc jak chcesz się bawić to możesz tuleje wymieniać, ale ja bym wrzucał wahacz dobrej firmy w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie zbijecie ale polecam wymianę na Master Sport. Kolega kiedyś założył cały zestaw do Audi A4 B5 i zrobił na nim już 40tys kilometrów. Jak na razie zero stuków i innych niepokojących odgłosów. Ja zamontowałem także takie wahacze i mam zrobione jakieś 12tys kilometrów. Również błoga cisza. Jeśli to nie zbrodnia to polecam sprzedawcę. Nick TLUMIKI_MOTO_ART na allegro.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że e39 to nie audi i nie toleruje [bAD] części.

Tak jak napisałem wyżej. Założyłem zestaw na tył za 250 z przesyłką, na przód za 320 z przesyłką. To niecałe 600 zł. 1/3 ceny np. Lemfordera. Ile bym pojeździł na Lemforderze? 50tys? 60tys? Tyle to ja w 6 lat nie zrobię kilometrów a nie widzę różnicy w prowadzeniu. Co innego wszelki osprzęt typu np. czujniki wałka, wału itp. Te włożyłem ze Siemensa z 1 montażu bo wiedziałem, że zamienniki są bee.

Teraz mi napisz dlaczego niby e39 nie toleruje tańszych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do pytania autora tematu, to najlepiej poszukac dobrej uzywki. Tuleje w tym wahaczu bardzo zadko padaja - miales pecha. Mozesz tez kupic nowy, za okolo 700zl. Co do tulei z allegro, to chyba robi je tedgum. Wymiana tych tulei do najprostrzych nienalezy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.