Skocz do zawartości

x3 vs seria 5


rami

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cóż byłem na jazdach, poza tym że generalnie 5 zamiata x3 w każdym względzie nie będę mówił. Jednak ze specyfiki potrzebnego auta będzie to SUV. W x3 wszystko mi pasuje, nie jest głośno, natomiast jest dosyć twardo. Audi odpadło w przedbiegach. Pojechałem do Volvo i to auto jest bardziej komfortowe! I teraz się narobiło. Do tego Volvo jest sporo tańsze, w cenie 2-letniej x3 mam nowe Volvo... Także niestety czeka parę nocy na przespanie i odwiedzenie tych aut jeszcze parę razy. Jestem nadzwyczaj pozytywnie zaskoczony przez Volvo. XC60 to całkiem fajny wóz. X3 też.

Także wiem że nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona miała podobny dylemat, nawet była wpłacona zaliczka na Volvo ale Bmw zeszło z ceny i kupiłem X3.

Do dzisiaj jak żona widzi XC60 to wzdycha.

Jak jeździłeś X3 bez EDC to niestety jest twardo i powiem szczerze nie kupił bym X3 bez EDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było EDC, była to wersja poliftingowa i w trybie comfort było twardo. Nie mówię że było źle, absolutnie, obiektywnie Volvo jest bardziej komfortowe. Nawet BMW fajniej się prowadzi, ale też bez dużej różnicy. Trudny wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

....ok tylko jaka wersja tego Volvo, jaki silnik? bo nie chce mi sie wierzyć ze Volvo XC60 D5 ze srednim wyposazeniem jest tansze od 2 letniego X3. XC60 na jedna oske D3/4 zgodze sie ze jest tansze tylko zrob szybka jazde na zakretach to przekonasz sie jak auto jest nieprzewidywalne. Volvo to tylko D4/D5 z napedem 4x4.

 

Zgadzam sie iz volvo jest ladne i ma duzy komfort ale na tm wszystko sie konczy, jesli spokojnie porownasz volvo xc60 D5 4x4 z X3 2.0d roznicy duzej nie ma - sam to robilem przy wyborze auta dla zony. XC60 odpadlo bo buda jest juz 8 lat na rynku i pomalu wiek zaglada do rozwiazan mechanicznych auta. Co innego gdyby to bylo calkowita nowa generacja volvo xc60 i porownuje sie z X3 - pamietaj naped 4x4, silnik, skrzynia biegow, wlasciwosci jezdne X3 zjada xc60.

kupuj serie 5 f10 - zona po kilku dniach nie bedzie nawet wzdychac za xc60.

Edytowane przez maja22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ok tylko jaka wersja tego Volvo, jaki silnik? bo nie chce mi sie wierzyć ze Volvo XC60 D5 ze srednim wyposazeniem jest tansze od 2 letniego X3. XC60 na jedna oske D3/4 zgodze sie ze jest tansze tylko zrob szybka jazde na zakretach to przekonasz sie jak auto jest nieprzewidywalne. Volvo to tylko D4/D5 z napedem 4x4.

 

Zgadzam sie iz volvo jest ladne i ma duzy komfort ale na tm wszystko sie konczy, jesli spokojnie porownasz volvo xc60 D5 4x4 z X3 2.0d roznicy duzej nie ma - sam to robilem przy wyborze auta dla zony. XC60 odpadlo bo buda jest juz 8 lat na rynku i pomalu wiek zaglada do rozwiazan mechanicznych auta. Co innego gdyby to bylo calkowita nowa generacja volvo xc60 i porownuje sie z X3 - pamietaj naped 4x4, silnik, skrzynia biegow, wlasciwosci jezdne X3 zjada xc60.

kupuj serie 5 f10 - zona po kilku dniach nie bedzie nawet wzdychac za xc60.

haha głównie Ona będzie jeździć tym autem, dlatego niestety nie chciałbym potem słuchać że tam to się lepiej wsiada a tu trzeba się tak zginać. Na prawdę gdybym ja wybierał, wyjechałbym 5 i do widzenia, bo jest po prostu autem z innej pólki, i x3 chowa się po prostu .

Volvo ma spore rabaty na 2014 bez przebiegu. BMW kosztuje 190 z 14k przebiegu z lipca, a XC60 kosztuje 165 z przebiegiem 8k z grudnia, ale to jeszcze nic nowa sztuka zaproponowano mi 175. Co prawda na D4, ale te 180 KM radzą sobie, wiadomo nie będę ukrywał że BMW zamiata Volvo pod względem silnika, skrzyni, napędy i właściwości jezdnych. Do tego lepiej trzyma wartość. Dlatego to jest trudny wybór. Do tego chciałbym wersję poliftową, bo w środku ten tunel dużo zmienia. Zastanawiam się nad ofertą select-automotive jeszcze, ale długo na auto się czeka. Generalnie dealerzy w rozmowach w BMW i Audi wyszli z założenia że i tak auta sprzedadzą, więc z ceny nie będą schodzić, w Volvo mimo wszystko można pomęczyć trochę.

Człowiek myśli, że kupno samochodu to prosta sprawa... a to gówno prawda, wraca zmęczony po całym dniu i jest gorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło na volvo. summum d5 z kilkoma dodatkami wyszło 175 + opony zimowe i gwarancję na 5 lat jeszcze dostanę. Bmw wyszło 30 tys drożej, też z wyprzedaży rocznika i zaproponowali 10% na wersję przed liftową. lub półroczne przedliftowe z przebiegiem za 179. Kolejne auto będzie BMW ale jak wpłata początkowa będzie koło 100-120 tys, czyli przy zmianie Volvo, na chwilę obecną przerosło nasze możliwości finansowe, a szkoda się zajechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno będę tu obserwował i aktywny i napiszę w między czasie :wink: Gdybym miał polifotwą Beemkę w podobnej cenie.. no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Swoją drogą Volvo też fajne auto :!: Myślę że następny raz podejdę już do X5 a nie X3 ale pożyjemy zobaczymy bo ta motoryzacja tak się zmienia że kto wie czym będziemy jeździć za 3-4 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to znowu ja. niestety temat wrócił, BMW dało super cenę i dodatki. i stoję przed wyborem xc60 d5 vs bmw x3 2.0d. Które byście wybrali obiektynie neutralnie? BMW jest droższe 23 tysiaki, wyposażenie identyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeśli 23tys to żadna różnica to niech kierowca stanie przed jednym i drugim i niech rzeknie który mu bardziej pasuje. Najgorsze co może być to codzienna udręka że można było to drugie auto wybrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.