Skocz do zawartości

Re: [E87] Freak'owa 120d |198,3KM 442,2NM|


freakishear

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie odpuszczam temat turbo , bo działa (z tym,że strasznie mnie drażni , ale jakoś przeżyję :) ) , muszę zrobić to sprzęgło i dwu masę oraz tylne tuleje. W między czasie będę szukał kogoś kto może mi utwardzić / zrobić przegląd zawieszenia gwintowanego :) Jak to zrobię, wtedy pomyślę o turbo , IC (to akurat mus ! ) no i muszę zderzak przedni, progi , osłony pod podwoziem (jest naprawdę nisko ... ) ogarnąć, przy okazji spoiler na tylną klapę zamówiłem :)

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i w pezdu wylądował......

ale urwał....

a mógl jezdzic.... szkoda.. widzialem zdjecie szkoda auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na ostrym dyżurze , opisze sytuacje jak spokojnie wszystko ogarnę .

 

Ogólnie sprawa wyglada tak , ze 1er jest odstawiona do warsztatu i będą to naprawiali , za dużo nerwów i kasy żeby się poddać . Chłopaki to rozebrali , chłodnice całe , silnik działa , sanki całe , będą z tego ludzie .

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma co się załamywać. 90 procent kierowców w Polsce jeździ bitymi autami, a połowa nawet o tym nie wie. Ty przynajmniej będziesz miał te świadomość. No ale zawsze to straszna szkoda. Jak już się ogarniesz to opisz co i jak, ze doszlo do nieszczęścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem i żyje.

 

Więc tak , zacznijmy od początku. Auto zaczęło w końcu więcej jeździć niż stać . Przyszły święta, więc nie w głowie mi było kupowanie nowych zimówek , a to co było założone, nadawało się do 80 konnego Peugeota a nie do BMW .

 

Jak to mówią, kobiety ani samochodu się nie pożycza , ale ,że z bratem trzymamy się dobrze, to czasem brał moją 1er jak ja naprawiałem jego samochody. Zawsze było ok, teraz jednak wyszło inaczej..

 

Na wyjściu z łuku zaczęło go stawiać bokiem, więc, zamiast dać w piz%e , to hamował, zblokowało co mogło i poszliśmy jak dzik w kukurydze :D

 

Następnego dnia była ocena strat. Maska, błotnik, nadkole, pas przedni, zderzak, lampa lewa.

 

Blacharz to spasował. Jest lepiej niż było , chociaż z ręka na sercu mogę powiedzieć,że bita nie była nigdy.

Aktualnie, na dzień dzisiejszy auto wygląda tak(ori jest xenon, i tak będzie, to są lampy z anglika, którego brat kupił na części ) :

 

SLO439Ex.JPG

 

Czeka na termin u lakiernika. Przy tej okazji, wpadnie kilka nowych części i poprawi się poprzednie tematy.

 

1.Cambery na przód

2.Nowe krótsze i dużo twardsze sprężyny przód + tył

3.Zostaną zaklepane ranty nadkoli z przodu i z tyłu

4.W końcu będzie można polakierować i zamontować Lotkę RDX na tylnej klapie

5. FELGI! Ale tutaj szukam inspiracji, min 9,5 z tyłu , z przodu 8,5

6.Czarne szyby - to też mus, nie mam czym chwalić się, jeżeli chodzi o środek.

7. Hamulce z 330d

8.Polerkę całej budy

9. Wyspawam w końcu porządnie wydech, bo ciągle go poprawiać muszę :/

10. Czujniki parkowania przód (zderzak był z otworami, to głupio nie dołożyć, jak i tak o tym zawsze myślałem )

 

Kolejność przypadkowa ;)

 

Zawieszenie dostało odrobinę po tyłku, jeden wkład przedniego amora wylał, ale ISC jest na tyle dobre, że wszystko można dokupić oddzielnie ;) Geometrię ustawię sam, będzie na pewno bardziej agresywanie, ale to dla mnie plus.

 

Przy okazji,że auto i tak stoi, i dopóki nie skończę go mechanicznie w 100% i nie będzie pomalowana , to możliwe,że stworzę jakaś dokładkę do zderzaka przedniego .

 

 

To na razie tyle, czas pokaże, jak to wszystko wyjdzie, ale jestem dobrej myśli, bo nie wygląda to aż tak źle jak chłopaki widzieli na pierwszych zdjęciach. Chociaż to tylko kawał blachy, to jednak łza się w oku zakręciła..

Edytowane przez freakishear

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszedl jak dzik w pole kukurydzy ;) aaale git skladaj i ryj... tylko te lampy od angola....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe lampy z 2009 roku europa to mam :D jak coś to daj znać

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ta maska jest zamknieta?? co to za spasowanie?? popraw!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że prace postępują :-) A przy okazji-pytanie do wszystkich Forumowiczów- co w takiej ( jak u Kolegi ) sytuacji ( poslizg,stawianie bokiem ) nalezy zrobic ( pamietając o włączonej trakcji ): gaz czy hamulce ?
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skoro od ostatniego postu minął rok, to czas może na jakąś aktualizacje.


:arrow: Modyfikacje/naprawy wykonane:

1.Wymiana zawieszenia z gwintowanego na Bilstein B4 + Eibach ProStreet + wszystkie odboje, gumy, nakrętki i śruby.

2.Przegląd olejowy+ filtry, odgrzybienie klimatyzacji.

3.Wymiana tulei pływających z tyłu.

4.Wymiana Łączników stabilizatora z przodu.

5.Wymiana Tarcz+ klocków przód.

6.Montaż tunelu środkowego z miejscami na kubki.

7.Obszycie kierownicy w stylu Mpakiet.

8.Wymiana tylnych lamp na poliftowe (moim zdaniem lekko odmłodziło tył auta)

9.Wymiana przednich lamp na Xenon skrętny(przed wypadkiem był zwykły xenon)

10.Montaż przedniego zderzaka z Modelu e82 135i

11.Felgi 18" 8" przód i 8,5" tył, BBS BMW MOTORSPORT Styling 216 z Bmw e90 320SI

12.Dołożenie czujników parkowania z przodu (posiadałem już otwory, to głupio było z tego nie skorzystać)

13.Założenie czarnych nerek w zderzaku.

14.Regeneracja alternatora.

15.Wymiana piór wycieraczek przód + tył.

16.Wymiana kompletnego sprzęgła + koło dwumasowe.

17.Wymiana sterownika świec żarowych + świece żarowe.

18.Wymiana oleju w skrzyni i dyfrze.

19.Uszczelnienie wybieraka skrzyni biegów.


:?: Co zostało do zrobienia:

1. Geometria zawieszenia

2. Kompletne pranie i sprzątanie wnętrza z powodu takiego, że za miesiąc zostanę w końcu szczęśliwym ojcem małej Marceliny! :)

3. Wymiana tylnych opon na węższe, gdyż aktualnie 255/35 R18.

4. Montaż zakupionego przełącznika zespolonego z tempomatem który leży od jakiegoś czasu w domu.

5. Przyciemnienie wszystkich szyb.



Aktualnie auto ma przejechane 282130 km. Auto robi coraz większe przebiegi ponieważ zmieniłem pracę, ale wszystko działa bardzo dobrze, nawet wózek się mieści do bagażnika :twisted:


Zmieniłem zawieszenie w aucie z gwintu na zwykłe, bo tak obiecałem żonie, jednak jestem średnio zadowolony z wysokości sprężyn Eibach. Ma ktoś może swoją e87/1/2 na Eibach Sportline? Myślę nad zmianą xD


Poniżej kilka najświeższych zdjęć samochodu:


tUpHxj.jpg

tkSnPP.jpg

RTQONU.jpg

43XVDy.jpg

CTTXl5.jpg

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany i serwis konkretny. Bardzo ładne są te felgi z SI.

Gratulacje z nadchodzącej Marcelinki :)

 


A to nie jeszcze nie koniec napraw, wszystko będzie na bierząco aktualizowane. Tez uważam, że te felgi są ładne, dłuższy czasach na nie chorowałem, i w końcu się udało. W zimę będą rozebrane i odnowione, dodatkowo zabezpieczone ceramika oraz będą założone nowe, węższe opony.


Dziękuje, jestem bardzo szczęśliwy, ze zostanę ojcem :)

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny serwis i dobre zmiany :cool2: ogarnałbym ten wydech bo trochę przesadzony no i wiadomo zderzak na tył również m-pak.

Gratuluje przyszłemu ojcu ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny serwis i dobre zmiany :cool2: ogarnałbym ten wydech bo trochę przesadzony no i wiadomo zderzak na tył również m-pak.

Gratuluje przyszłemu ojcu ! :wink:

 


Co do wydechu to zdecydowanie zgadzam się, gdyż ten jest pomyłka, ale miałem go za „darmo” wiec chciałem sprawdzić dźwięk. Chce zrobić to raz a porządnie, ale to nie jest dla mnie priorytetem aktualnie, wiec w zime będzie na to czas. Ze zderzakiem tył jest taka sprawa, ze średnio mi się podoba, jak miałbym go zmieniać to dodatkowo z progami.


Dzięki :)

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale ja bym jednak skompletował M pakiet, aby była spójność.

Wtedy dopiero ruszyłbym końcówki wydechu już pod nowy zderzak.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bym jednak skompletował M pakiet, aby była spójność.

Wtedy dopiero ruszyłbym końcówki wydechu już pod nowy zderzak.

 


W tym samochodzie raczej nigdy nie będzie spójności, bo i tak to nie będzie mpakiet z vinu, mam z goła inna wizje :8)

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.