Skocz do zawartości

Re: [E87] Freak'owa 120d |198,3KM 442,2NM|


freakishear

Rekomendowane odpowiedzi

wyjmij przedmuchaj, umyj i włóż i bedzie jezdził ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli ogólnie , to jego koniec , biorąc pod uwagę moje doświadczenie z dpf w grupie psa. Czyli to może i lepiej , będę się musiał zmobilizować do założenia downpipe.

 

Cypisek, ty masz dp, rm? Warto to kupić ??

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam taki wlasnie dp od rm.... czy warto... jak smrod ci nie przeszkadza to warto. ale wsadzasz u wulkanizatora bombe do zakladania opon... od tyłu robisz strzał.... wiekszość sadzy i popiołu wypadnie... robisz tak ze 2-3 razy..... pozniej srodek do mycia kominków + myjka cisnieniowa.... mycie przod tył przod tył.... płukanie..... koniecznie trzeba wysuszyc.... (np opalarką) skladasz i dpf jak nowy. jesli planujesz mody ponad 220KM mocy to niestety ale trzeba go wyjąc bo wtryski go zapchaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak inne turbo chcesz to ten downpipe juz nie bedzie pasowal.. trzeba na nowo to zbudowac... okresl co kiedy chcesz robic i wtedy kombinuj ze zmianami te turbo i ja bede zakladal.. ale ono ma inne mocowanie z wydechem niz seryjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Czas na małą aktualizację :

 

Zamówiony został pełen gwint ISC n1 street.

 

Niestety przyjdzie na niego poczekać trochę bo płynie z USA..

 

Dalej mam problem z dpf i kręcącym się silnikiem do 3 tys (po wyżej tej wartości silnik nie ma siły, nie ciągnie itp... inpa pokazuje jakieś błędy po ich wykasowaniu wszystko wraca do normy na max 5 km później znów sypie błędami i blokadami).

 

Przy okazji gwintu wymieniam wszystkie gumy w wahaczach na ori bmw, stabilizatory na te z wersji 335i, zaklepuje nadkola.

 

Muszę się zdecydować na Downpipe , i IC , żeby pojechać na program. I przeturlać się do przyszłego sezonu. tylko czy ktoś montował ostatnio ten dp od rm motors? Czy jest p&p ?

 

Szukam zderzaka przedniego od e82 mpakiet, byle jaki kolor, ważne,żeby w jak najlepszym stanie , może ktoś coś wie?

 

Zamówione dystanse ,żeby to ładnie na razie spasować , na przyszły rok i tak zmiana rolki na coś większego , zapewne 18 od 3sdm albo Oz superleggera albo coś, co wpadnie innego do głowy :P

 

Ogólnie Od teraz robię wszystko , aby samochód załapał się do Raceism.com , co wiąże się z dużymi kosztami ale taki był plan od początku tego samochodu, żeby był bardzo mocno dopracowany i dopieszczony. Lepiej niż z fabryki :))

 

 

PS. Czy ktoś ma książkę w pdf Sam naprawiam bmw 1? Albo wie jak zdemotnować lampy przód?

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 20kzl trzeba wlozyc minimum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No liczę na jakieś 15 tys.

 

Całe szczęście to nie są pieniądze które trzeba wydać od razu :)) A sukcesywnie.

 

Dużo zrobię sam, jedynie co to lakierowanie / obklejanie (bo jest plan na biały lakier i czarny dach, to może oddam go do oklejenia ).

 

PS. To ktoś wie, jak z tymi lampami? Bo nie chce mi się szczerze całego przodu rozkładać, jeżeli nie ma takiej potrzeby.

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak musisz zdjac do lamp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jka gwint sciagasz usa to mogels cambery i rozporki usztywniajacae pod podloge wziasc maja tam teg mnustwo i tanio,no i najwaznjesze kola :cool2:

Tutaj chlopaki z nad wielekiej wody zalatwiaja Best preformance z odpowiednija marza :norty:

Takze Cypis 20 tys to na dobre kola zeby pokazc siew odpowiedniej gazecie czy portalu :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to moje pierwsze auto i pierwsze modyfikacje w tym stylu :) Tak naprawdę , w stylu stance itp wcale jakoś mega drogo to nie wychodzi, wystarczy fajna baza (mamy, niespotykana, nikt jeszcze aż tak nisko i w tym stylu tego sensownie nie zrobił) , ori graty , i czystość modyfikacji.

 

Więc koła za 20 tysięcy to gruba przesada :)) Spokojnie można kupić 3sdm za 4,5 tysiąca i też będę fajnie . Może i kiedyś , jak kupię drugi samochód do 'zabawy' to i wpadną takie koła za tyle pieniędzy.

 

Krzysiek, Masz jakieś namiary / strony na ludzi którzy takie graty ściągają? Bo nigdy nic nie wiadomo, a może akurat bym wziął kilka fruktów.

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od diabla stęsowych jedynek.... tu masz jedna z bardziej popularnych...

http://www.stanceworks.com/2012/11/heinous-crime-to-the-enthusiast-tony-lins-e87-1-series-5-door-hatchback/

Kurcze , dla mnie te wystające koła za cholerę nie pasują do 1er :duh: , w/g mnie jedynka w takim setupie traci cały urok :oops:

Ale to tylko moje odczucia :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mega wystające koła to zło, i rzadko kiedy dobrze wyglądają.

 

Ja mam trochę inną wizję , i u mnie może być maksymalnie tak : http://i.imgur.com/hemZw7Y.jpg

 

Z podobnym naciągiem itp, to jednak ciągle tylko 1er, do codziennej jazdy, więc jakiś mega walców założyć nie mogę...

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię Downpipe do m47n2 , pod seryjne turbo.. Ktoś coś? Może komuś zalega albo ma używkę i chce sprzedać? Musi być P&P .

 

Podbramkowa sytuacja mnie zmusza do szybkich modyfikacji/ naprawy wszystkich bolączek (czyli kontrolek abs, dpf i przekaźnika świec żarowych)

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas na małe odświeżenie tematu.

 

Wykonany kompletny przegląd, zostało do wymiany kilka części , jak filtr odmy, przekaźnik świec żarowych , ale na to przyjdzie czas w przyszłym tygodniu.

 

Zamontowałem w zeszłą sobotę kompletne zawieszenie gwintowane ISC - pełna profeska, geometria jeszcze nie zrobiona, wysokości jako tako ogarnięte, zamówione dystanse na tył Eibacha , co by można koła trochę wypchnąć. W tą sobotę będziemy jeszcze kręcić gwintem w dół, żeby to ładnie siedziało.

 

Wczoraj zamontowany Downpipe od RM motors- zabawy co nie miara ze średnicami na lini wydech - dp.. Ale udało się , jeszcze będzie trzeba to trochę usprawnić, i będzie bardzo dobrze.

 

 

Potrzebuję waszej pomocy. Widać ,że rzadko poprzedni właściciel zaglądał pod osłony pod podwoziem, i wszystkie śrubki, spinki mam skorodowane, chcę to doporwadzić do 100 % serii i ideału. Macie pomysł jak to zrobić, co wymienić? Gdzie mogę takie spinki kupić/ zamówić, i wszystkie wymienić.

 

Zdjęcia wrzucę jakoś koło soboty/ niedzieli, bo teraz mam mnóstwo zajęć, z przygotowaniami do Japfestu 2015..

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinki i srubki kupuje w aso jesli cos sie zepsuje ukreci lub skoroduje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone zawieszenie ISC N1 Street

 

http://images77.fotosik.pl/8/fb1c6c7d74450a9emed.jpg

http://images78.fotosik.pl/8/3355f701dbe172dcmed.jpg

 

Jest na razie jako tako obniżone, niedługo jadę na geometrię, ale przed tym muszę założyć dystanse na koła , bo na ten sezon rolka zostaje.

 

Zdjęcia lepsze zrobi się niedługo :)

 

Muszę uporać się teraz z problemami silnika, zamontować IC , może wtryski wymienić na 535d i ruszyć na program.

 

Ciągle szukam pomocy z problemami ABS...

Edytowane przez freakishear

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc i mały update!

 

Byłem na grupowym kodowaniu w W-wie, gdzie spotkałem się z Arturem aka dziqsek , zaktualizowaliśmy wszystko, wgraliśmy jakieś "bajery" no i ... hehe :) Mały dodatek .

 

Oprócz tego, zająłem się sprawami ważnymi z samochodem, trochę przygotowując go już do zimy. Zlokalizowałem problem ABS (wielkie dzięki HyperTech Racing ) i kupiony czujnik ABS tylny prawy.

 

 

 

Wyczyściłem EGR (wyłączony, ale jeszcze nie zaślepiony )

(na zdjęciu widok jaki zastałem po wyciągnięciu EGR z samochodu) :evil: :mad2: :duh:

http://images67.fotosik.pl/1191/598448ea8a37a8e7med.jpg

 

Przymierzyłem IC , będzie z tego niezły custom i sporo roboty, ale dam radę, zdjęcie :

http://images70.fotosik.pl/1189/459738699d67711bmed.jpg

 

 

Wymyłem i wysprzątałem samochód, niedługo kolejne modyfikacje. A oto lista planów do końca roku(mam nadzieję ,że uda się! Trzymać kciuki :oops: ):

1. Obklejenie listew w środku na carbon 4d

2. Obklejenie szyb (przód+tył na ten sam odcień , 25% )

3. Montaż dystansów przód + tył

4. Odmalowanie felg , które przed zimą dostaną komplet nowych opon zimowych i zostaną zestawem zimowym

5. Wymiana termostatu głównego

6. Wymiana płynu hamulcowego

7. Wymiana płynu chłodniczego (jaki polecacie ? ) :?: :?:

8. Wymiana tarcz+klocków przód + czujniki (jakie polecacie klocki , chodzi o to, aby nie pyliły , bo teraz mam fatalne, i strasznie brudzą felgi )

9. Wymiana klocków tył + czujniki

10. Paski + rolki

11. Pióra przód+tył

12. Akumulator

13. Wymiana sterownika świec żarowych (mam , ale nie mam kiedy wymieć :( )

14. Usunięcie klapek w kolektorze .

 

To na razie na tyle , jak widać sporo jest do zrobienia, ale nie wszystko jest mega pilne, ale to taka lista która uzbierała się przez rok odkąd posiadam samochód .

 

Wiem, mojej 1er daleko do ideału, ale małymi kroczkami podążam ku wyznaczonemu celowi , czyli doprowadzeniu auta do 100% ideału, oraz dodatkowo ulepszać wiele rzeczy :)

 

Pozdrawiam, Mateusz :)

Edytowane przez freakishear

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.