Skocz do zawartości

Reprograming używanego KOMBI czym i jak


emilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Mam taki oto problem (raczej chęć zmiany), chcę zmienić zegary w mojej e90. Aktualnie mam zegary podstawowe tzn. mają prędkościomierz, obrotomierz, ekonomizer i wskaźnik paliwa. Chcę zamienić na wersję HIGH, są one lepiej wyposażone bo mają oświetlenie obwodowe tarcz. Bardzo ładnie to wygląda.

 

A teraz mniej przyjemna strona:

 

Jak można w takich licznikach zmienić nr. VIN i przebieg?

(wiem że za pomóc bmw DASH/ BMW Scanner można było by to ruszyć, lecz nie posiadam takiego kabla).

Myślę czy za pomocą NCS'a można zmienić nr. VIN w module KOMBI?

Jeżeli nie NCS to czy Winkfp lub tool32 da radę to ogarnąć? Jak by robiąc aktualizację sterownika. Jeżeli jest taka możliwosc to jak bo nie robiłem nic w tych programach.

 

Mam jeszcze jeden radykalny pomysł ale może ktoś tak robił a mianowicie:

 

Jestem w posiadaniu Pa Softa 1.4 i myślę czy nie można by licznika zaprogramować na stole podłączając poszczególne piny z ww. interfejsem. Tylko jeden problem rozkłady pinów w liczniku (do ogarnięcia w wds) ale w interfejsie troszkę większy bo nie mam schematu .Widziałem jak chłopak podłączył moduł skrętu i go kodował na stole. Myślę tylko czy ten sposób ruszy pamięć która siedzi w module KOMBI.

 

Za wszelkiego rodzaju pomoc będę bardzo wam wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy. Nie robiłem licznika w e90 dlatego informuj kolego.

Generalnie vin jest do ogarnięcia za pomocą tool32 i winkfp ale czy w zegarach to pójdzie to nie wiem. Pasoft (dash command) jest trochę przereklamowany. I tak mam zamiar kupić ale na razie bawię się icomem.

Z doświadczenia to vin zmieniałem w e39 w zegarach i poszedł (ppasoft 1.4) ale przebieg nie. Prawdopodobnie dlatego bo w ews był większy przebieg a w dół to nie działa. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj programator i jest ich wiele co powinny dać radę.

Daj znać jak pchniesz to do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kup porządny programator, wylutuj pamięć, zmodyfikuj VIN oraz ustaw właściwy przebieg (niższy niż rzeczywisty auta), wlutuj z powrotem, zakoduj i po sprawie.

 

Bez wylutu pamięci oraz modyfikacji jej zwartości, Tool32, NCS czy WinKFP nie ruszy tych zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.