Skocz do zawartości

BMW e39 .11.2000 lift problem z Nivo


jakubdabek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , pojechałem po BMW e39 530i 231km. do Niemiec , wersja poliftowa , auto użytkowane przez jednego prywatnego właściciela , jest nadgryzione żebem czasu ( nie picowane , nie plakowane ) po normalnej eksploatacji , zamierzam z czasem doprowadzić je do normalnego stanu , przebieg ponad 300.000 , Panowie problem jest taki , auto pozostawiłem na dobę w garażu , przychodze do auta , patrzę a tył jakby usiadł dość mocno , załamałem się , pomyślałem o jakiejś korozji od spodu że wszystko 'siadło' , jednak po przekręcenie kluczyka , usłyszałem pompę , która podniosła pojazd do normalnego prześwitu , od czego zacząć aby rozwiązać problem ? Ew. jakie maksymalne koszta mogą mnie czekać ? Pozdrawiam wszystkich !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najwyraźniej masz nieszczelność w nivo, czyli czeka Cię znalezienie nieszczelności, która zazwyczaj wiąże się z dziurawym miechem. Miech to koszt jakieś 800pln za nową sztukę :)

 

Świeci kontrolka od nivo na desce? Podepnij kompa i zobaczy czy coś siedzi w błędach.

Jak często kompresor Ci się załącza (poza pompowaniem przy pierwszym z rana przekręceniem kluczyka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym zaczął od sprawdzenia wężyków od poduszek, tańszy wydatek w razie wykrytej nieszczelności :wink:

Może też nie trzymać np. zaworek.

Jak wyjdzie że jednak poduszka nie trzyma, to lepiej odżałuj i kup nową, używka nigdy nie wiadomo ile pochodzi, a jak strzeli na trasie, to czeka laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano to samo , po otwarciu auta podnosi się do normalnej wysokości w około 10-15 sek . i w ciągu dnia trzyma wysokość , na desce rozdzielczej nie pali się żadna kontrolka od tego systemu , kompresor załącza się chyba tylko od rana jak samochód siedzi , może w ciągu dnia też na 2-3 sek . generalnie ciężko mi to zweryfikować bo w aucie jest sporo innych rzeczy do zrobienia więc póki co czeka w garażu na przypływ gotówki :) faktycznie zanim to ruszę pojadę na kompa , myślałem że te poduchy gorzej kosztują , dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z płynem w butelkę od płynu do szyb i jedziesz od kompresora w kierunku miechów po niebieskim i czerwonym wężyku, czyli pryskasz na wszelkie połączenia. Jak będą lecieć bąbelki to wiadomo o co chodzi ale i tak stawiam na miech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.