Skocz do zawartości

BMw E30 320 i -->323 wymiana silnika (swap).


eater

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam moderatorów jeśli to już gdzieś było, ale nie znalazłem.

 

Jest taka sytuacja,

Równolegle walczę z dwoma E30 o silniki...

 

I w egzemplarzu nr 2 wyglada na to, że jej 2.0 juz sie do niczego nie nadaje, ma pewkniety wal i urwany korbowod.

 

Mam dostep do silnika 2.3 wraz ze sktrzynia, czy sa jakies problemy z przekladka 2.0 na 2.3?

 

Z czym to sie wiaze?

http://i3.photobucket.com/albums/y100/kabaty/Dsc00102.jpg

Śnieżnobiała Księżniczka Monachijka... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekladka sama w sobie nei jest trudna poniewaz M20 zamieniasz na M20. Problematyczna moze byc tylko zmiana wiazki. Nie kazdy lubi i niekazdemu wychodzi zabawa z elektryką. Wiec tu jedynie moga byc najwieksze problemy. Pamietaj rowniez ze przelozenie dyfra moze byc inne, oraz skrzyni biegow... Wiec posprawdzaj to dokladnie .

Nie prosta lecz zakręt jest wyzwaniem ;)

http://img346.imageshack.us/img346/5111/bkp2kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perzełożenie dyfra na pewno będzie inne tak jak inne jest przełożenie skrzyni biegów :8)

Przełożenia skrzyni biegów według mojej książki "Betriebsanleintung

Serviceheft"

Dla 320 :

 

1 bieg 3,72

2 bieg 2,02

3 bieg 1,32

4 bieg 1,00

5 bieg 0,81

R-bieg 3,45

 

Dla 323

 

1 bieg 3,83

2 bieg 2,20

3 bieg 1,40

4 bieg 1,00

5 bieg 0,81

R-bieg 3,46

 

Wiec jak widać różnice są bardzo podobne tak jak podobne są przełożenia mechanizmu róznicowego tylnego mostu

dla 320 3,45

dla 323 3,46

 

Zasadnicze róznice są przy skrzyni sportowej dla 323 :norty:

1 bieg 3,76

2 bieg 2,33

3 bieg 1,61

4 bieg 1,23

5 bieg 1.00

R-bieg 4,10

Przełożenie dyfra dla tej skrzyni to 3,25

 

Oczywiście wyżej opisane modele dotyczą wszystkich E30 z przed 9/85 :clap:

http://img92.imageshack.us/img92/1637/dddd6cx.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jesli byłby to kompletny silnik z komputerem i wiazka elektryczna to tylko przelozyc i jezdzic...

 

A jak wyglada sprawa z silnikiem 2.5? Jezeli jest ze skrzynia to tez potrzebuje wiazki i komputera? Czy komputer z mojej Bawarki poradzi sobie z 2.5?

http://i3.photobucket.com/albums/y100/kabaty/Dsc00102.jpg

Śnieżnobiała Księżniczka Monachijka... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Podłącze się do tematu, a jak to wygląda ze strony prawnej, takie przełożenie :?: Gdzieś coś takiego chyba było na forum ale nie mogę znaleźć :(

 

Przekładasz silnik i jedziesz na przegląd rozszerzony :) (droższy, jak dla aut sprowadzonych :norty: ) , podajesz w urzędzie że zmieniłeś silnik , dajesz im papiery i wszystko , no jeszcze chyba do ubepieczlni musisz iść bo stawka OC naliczana jest od pojemności , koszt zabawy bez silnika z wymianą to 200zł za przegląd i chyba 50zł za dowód no i jeszcze OC .

Silnik w tej chwili jest częścią zamienną i nawet niema jego nr. w dowodzie , jest tylko pojemność i rodzaj paliwa .

Jak wymieniasz silnik na taki sam to nie musisz tego nigdzie zgłaszać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Podłącze się do tematu, a jak to wygląda ze strony prawnej, takie przełożenie :?: Gdzieś coś takiego chyba było na forum ale nie mogę znaleźć :(

 

Przekładasz silnik i jedziesz na przegląd rozszerzony :) (droższy, jak dla aut sprowadzonych :norty: ) , podajesz w urzędzie że zmieniłeś silnik , dajesz im papiery i wszystko , no jeszcze chyba do ubepieczlni musisz iść bo stawka OC naliczana jest od pojemności , koszt zabawy bez silnika z wymianą to 200zł za przegląd i chyba 50zł za dowód no i jeszcze OC .

Silnik w tej chwili jest częścią zamienną i nawet niema jego nr. w dowodzie , jest tylko pojemność i rodzaj paliwa .

Jak wymieniasz silnik na taki sam to nie musisz tego nigdzie zgłaszać .

 

Dzieki za info :cool2: .

Pozdrawiam

Rafał F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.