Skocz do zawartości

Ciekawe kierunkowskazy pod lusterkiem


hadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno mi przyszła przesyłka i otrzymałem

http://s13.postimg.org/duaxpnf6b/20150126_135800.jpg

 

http://s13.postimg.org/a9agsol8z/20150126_135916.jpg

 

http://s13.postimg.org/exv21lztf/20150126_135928.jpg

 

teraz zastanawiam się jak to podłączyć do kierunkowskazów. Potrzebuję to zaaplikować za lusterko, lecz nie wiem kompletnie jak tam poprowadzić najprościej kabelki +/- od jakiegokolwiek kierunkowskazu :D

 

efekt powinien być :

+

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v2/534457906_3/Car-led-car-Mirror-Arrow-Turn-Light-Indicator-Safe-Mirror-Light-Turn-Signal-Arrow-Flash-led.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to była normalna propozycja. Weź to coś sprzedaj na allegro albo po prostu komuś to podaruj. Zostaw serię a jak nie masz na co wydawać kasy to zatankuj auto do pełna lub jedź na urlop i nie rób choinki z auta.

 

Witam tak na chłopski rozum powiedz mi po co Ci to potrzebne :?: :?: Nie wystarcza Ci zielone strzałki w zegarach

 

Nie woli jeszcze by w nocy mu przeszkadzały takie diodki, które wyglądają jak z opla calibry takiej typowo polskiej calibry. Ale fun na dzielnicy będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wypowiedziach wyżej nie widzę sensu żebym mówił po co mi to jest, widać ludziom ciężko jest odpowiedzieć na proste pytanie, ale rozumiem że nie wszyscy muszą być normalni.

przyszło mi za free to sobie sprawdzam jak to wygląda, ale widać dla niektórych jest to za bardzo skomplikowane, jest szansa żeby uniknąć kolejnych "wysublimowanych" propozycji?

 

edit : jak byłby efekt taki jak w lusterku przykładowym to mi się podoba i nie interesuje mnie czy wam się to podoba bo to moje auto i moja "wieś" jak się to tutaj często nazywa..

raz miałem własnie takich januszów jak Ci powyżej tutaj, kiedy prosiłem na innym forum żeby mi doradzili jak wyciąć w drzwiach otwór na panel do otwierania szyb jaki był wkurw że spier**le auto i doradzali żeby kupić na szrocie boczek( bo miałem boczek z anglika i akurat tylko panel nie pasował, trzeba było wyciąć dziurkę i wszystko było cacy ). Zrobiłem po swojemu i efekt był taki jak chciałem :)

w każdym bądź razie dziękuję kolegom powyżej za elokwentne wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągnij tam gdzie lezą kable od lusterek i tyle.Wydaje mi się jednak iż nie to jest największym problemem z tym czymś.

Jeśli to przykleisz z drugiej strony lusterka to g...będzie widać.Trzeba by jakoś bardzo dokładnie zeskrobać tę warstwę która na lusterku się znajduje do gołego szkła,tak aby owo "zeskrobanie" było dokładnie tam gdzie diody.Jakoś nie widzę tego.I czy podgrzewania lustra szlag nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli trzeba będzie skrobać tak jak mówisz to od razu to odstawię na bok, dziękuję że choć jedna osoba potrafi odpowiedzieć normalnie. Jednak jak patrzyłem to właśnie ponoć przebijają przez lusterko te diody ale na ile przebijają to nie wiem :) zobacze to kiedyś jak będe miał chwilkę i z głupa podłącze zobacze jak wygląda na sucho :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma szan ,żeby przebiło bo od drugiej strony lusterka jest plastik .

Jak zaczniesz grzebać przy tym plastiku to zapewne uszkodzisz tą membranę od podgrzewania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: :jawdrop: Ale ma szpony :duh:
jak sie ich w siatki łapie to pazurami tną sznury ;)
Jak rejestrowałem się na forum to scrollowałem regulamin, jestem prawie pewien, że tam było coś o strzelaniu z wiatrówki do osób promujących wiejski tuning, ale mogę się mylić :P
, a słyszałeś kiedyś o słowie tolerancja ?
pewnych rzeczy tolerować nie mozna bo jeszcze ktos pomysli ze to normalne :nienie:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnych nie można,lecz zawsze subiektywnym będzie co można a co nie.Ponadto temat był ścisle techniczny.Założyciel nie pytał " co o tym sądzicie".Widzisz,dla mnie srebrne aluminium w aucie to szczyt agrotuningu,ale nie napisałem tego i nie napiszę.Jeśli komuś się podoba niech ma, :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wam tak żal dupę ściska czy co?

1 zasada = o gustach się nie dyskutuje, po drugie zadałem pytanie techniczne jak dostać się do kierunkowskazu przy błotniku. Pierwsze komentarze typowych Znawców tuningu ale przełknęłem że ludzie muszą się podzielić swoimi komentarzami, rozumiem że niektórzy tak po prostu mają. Jedna rada jest taka - jak nie prosze was o ocene tego to nie dokładajcie do pieca bo nie o tym jest temat.. Chcecie sie pośmiać to zacznijcie od Siebie, pozdrwiam

ps. może zróbcie sobie oddzielne forum dla znawców gustu i tuningu żebyście mogli jechać po wszystkich i wyśmiewać na lewo i prawo, tego wam życze..

dla mnie wieśniactwo to robić sobie m-line albo wstawiać zderzaki po-liftowe :)

Edytowane przez hadman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. może zróbcie sobie oddzielne forum dla znawców gustu i tuningu żebyście mogli jechać po wszystkich i wyśmiewać na lewo i prawo, tego wam życze

Sęk w tym, że właśnie tutaj trafiłeś :)

Board index ‹ Mechanika, Elektryka, Elektronika, Eksploatacja & Części ‹ Seria 3 ‹ E46

 

to albo nie umiem czytać albo nie widze kluczowego słowa "gust" "tuning"

 

myślałem że skoro zadaje pytanie jak się dostać do kierunkowskazu dostanę klarowną odpowiedź, jednak może rzeczywiście nie wszyscy potrafią czytać lub czytać ze zrozumieniem i widzą tylko obrazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dostać się możesz takimi narzędziami jak na zdjęciu :mrgreen:

i nie ciągnij tematu na siłę.Ci co chcieli wypowiedzieli się a reszta :cry2:

http://mlotki.pl/photos/zestaw-blacharski-mlotek-rozpierak-przecinak-1850700059.jpg

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
@hadman, udało Ci się podpiąć? Przyszły mi takie same, pomarańczowe. Pomyślałem, że podepnę je pod kierunki z przodu. Rozebrałem boczki, przeciągnąłem kabelki (dwa, jeden jako plus, drugi jako minus) do każdego lusterka. Moje stare wkłady były zajechane od nowości, kupiłem zamienniki, po 6 dych za sztuke, jakość konkretna. Wkłady rozebrałem, osobno plastikowa obudowa, panel grzewczy lusterka i samo lustro. Strzałki ledowe umieściłem na wkładach od wewnątrz, potem mata na strzałkę, i plastikowa obudowa. Zlutowałem przewody od strzałek, do kabelków, które idą od lusterek przez drzwi, potem z drzwi do środka auta. Wyjąłem schowek, kable przeciągnąłem do maski i kolejno wpiąłem do poszczególnych kierunkowskazów. I tu pojawia się problem. Kierunki migają jak szalone, tak jakby komputer widział spaloną żarowkę. Pytanie czy można podpiąç się gdzie indziej, czy konieczne bedą rezystory. Ewentualnie elektroniczne wyłączenie canbusa w kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.