Skocz do zawartości

doposażenie F10 w oświetlenie ambiente - mozliwe??


rafal_sx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przeryłem trochę forum i nie znalazłem za wiele informacji odnośnie możliwości doposażania F10-tek w funkcje dostępne do wyboru na etapie zamawiania nowego auta.

interesuje mnie opcja doposażenia w pakiet oświetlenia wnętrze ambiente , czy jest to możliwe ??

 

generalnie gdzie szukać informacji odnośnie możliwości doposażania , dodawania funkcji, odblokowywania funkcji itp. dla konkretnego modelu BMW

 

proszę o info

 

nowy forumowicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe jest raczej na pewno...musisz sprawdzić najlepiej w elektronicznym katalogu części (etk.cc /bmwstore.pl / realoem.com) jakie podzespoły trzeba będzie wymienić przy tym doposażeniu. Potem kup znajdź osobę/firmę (tu na forum są takie), która doposaży Ci twój samochód w wybraną opcję. Możesz spróbować zapytać się w ASO ale tam, jak nie ma gotowego zestawu doposażeniowego przygotowanego przez BMW, to raczej Ci nie pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, wszystko da się :)

Koszt za ledy i sterownik nieduży jeśli nie kupujesz wiązek, jeśli nie przeszkadza ci prucie obecnych to na częściach z aso wyjdzie około 1500zl. Z wiązkami dużo więcej.

Tu masz DIY: http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=976285

Mam jedną f10 z ambiente drugą bez, fajna opcja, jak będę zamawiał nową beemkę to zamówię na pewno ale żeby pruć i dokładać to wg mnie szkoda sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja miała ori tapicerkę materiałową bez ambiente.

Kupiłem całe skórzane wnętrze z ambiente.

Wystarczyło podłączyć je w każdych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy na forum i chciałbym się upewnić i prosić o poradę mianowicie kupiłem całe boczki ambient plus instalacje drzwiowe- czy potrzebuje sterownik czy jak kolega pikopiko pisze, ze wystarczy podłączyć !? Jaka jest różnica ? Ze sterownikiem lub bez jeśli taki jest w użyciu. Dziękuje za jakiekolwiek porady góry.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś pomoże! Mianowicie dołożyłem Ambient i wszystko działa w 3 drzwiach, ale drzwi kierowcy nie swieci! Dodam, że kupiłem ori całe boczki z Ambient Light i cała instalacje drzwiową, sam wymieniłem i tył działa oraz pasażer, jednak moje drzwi nie! Nie ma prądu w kablach do LED. Wszystko pasowało plug and play!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rafal1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polegał na tym, że kupiłem instalacje używaną z innego samochodu i dlatego pin się minęły po drodze. Gdybym kupił nowe pod mój Vin na pewno było plug and play!

 

Dodatkowo okazało się, czego nie wiedziałem, mianowicie w każdym z boczków mialem zamontowane moduły- także jest cały komplet!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rafal1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za późno, złożone! mogę opisać - moduł jest podpięty do światłowodu i do niego idzie kabel(w BMW nazywają Led module) dla mnie wyglada jak żarówka którą w zasadzie każdy ma, jeśli się zakupi kompletne boczki, jednak przy zakupie części to led module jest pod innym numerem jak i światłowód. Sprawdziłem u dealera BMW.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Rafal1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj

czy ktos bawił sie w samodzielny montaż ledów tak jak to tutaj wygląda?

nie kumam niemieckiego i zastanawiam sie dlaczego z tyłu podpina sie z zasilaniem pod instalacje podnoszenia szyb a z przodu ciagnie kable do kabiny skoro mógł by zrobic tak samo co z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużo roboty, jeśli masz manualne umiejętności i cierpliwość oraz kupisz kompletne boczki i instalacje drzwiowe, jeśli nie to każdy elektryk sobie poradzi z podłączeniem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Rafał, widzę że mamy ten sam rocznik. Czy u Ciebie też świeci to tak beznadziejnie słabo przy maksymalnym przekręceniu pokrętła od jasności? Podobno w LCI było lepiej, zastanawiam się jak po retroficie i czy można coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieci beznadziejnie, szczegolnie w polaczeniu z czarna, materialowa tapicerka - i wg tego, co udalo mnie sie znalezc, nie da sie z tym nic zrobic, aby bylo lepiej.
Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam panowie. Jestem nowy na forum i jestem zaskoczony ogromem informacji jakie można tu ogarnąć o swojej gablocie :) Więc od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Beaty F10 z 2011 roku (żona wybierala xD) i moje pytanie brzmi czy gdy mam np pakiet doswietleniowy klamek to czy to już się zalicza do tego pakietu ambient no i czy moglobyc tak że ktoś to wyłączył ? Gdyż prawdopodobnie nie dziala podswietlenie przyciskow na konsoli , w schowku i na drazku zmiany biegow. Pokretlo od idrive rowniez sie nie podswietla. Nie mam opcji wlaczenia tego w komputerze w opcjach. Jesli nie mam to czy moge doposazyc, skad kupic takie ledy zwlaszcza te kozackie na drzwi specjalnie do mojego modelu i czy dalbym rade to sam zrobic czy trzeba fachowca. Dodam ze to wersja z uk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Tak, wersja pre LCI + czarny środek = słabe ambient light.

Tu kolega zrobił ciekawy patent:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=309426&p=2292197&hilit=o%C5%9Bwietlenie#p2292197

 


Hej. Znasz może zasadę w myśl której pre-LCI z czarnym środkiem ma słaby ambient?

Mam taką wersję i okrutnie to się żarzy... Bo nie ma nic wspólnego ze świeceniem.

Chce to jakoś zmienić. I póki co wyczytałem że używane są różne moduły led do rożnych wersji.

Jeżeli masz jakieś info na podstawie którego wiadome jest że pre LCI z czarnym środkiem ma słaby ambient to daj linka albo wytłumacz.

Kilka osób zaobserwowało to u siebie i chcemy to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej

u mnie na kompie był błąd (zaraz po kupnie) Lampa akcentowa przerwa , 805C8B

W menu mam oś.wew. moge wybrać jasność orz modern lub classic ale niestety listy nie swieca.

Wykasowałem błęd, przejchałem jakies 50km i niestety nic nie swieci w srodku i zczytujac bledy na nowo nie ma nic o błędzie oświetlenie.

wywala mi tylko ze akumulator słaby lub uszkodzony ale pali normlanie nie ma problemu


Gdzie zacząć szukać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

u mnie na kompie był błąd (zaraz po kupnie) Lampa akcentowa przerwa , 805C8B

W menu mam oś.wew. moge wybrać jasność orz modern lub classic ale niestety listy nie swieca.

Wykasowałem błęd, przejchałem jakies 50km i niestety nic nie swieci w srodku i zczytujac bledy na nowo nie ma nic o błędzie oświetlenie.

wywala mi tylko ze akumulator słaby lub uszkodzony ale pali normlanie nie ma problemu


Gdzie zacząć szukać ??

Wygląda, że wszystkie moduły są podłączone przez LIN. Więc bezpośrednio nie sprawdzisz LEDów miernikiem. Możesz co najwyżej sprawdzić czy kable są nie przerwane.

Zobacz czy w ISTA jest możliwość uruchomienia procedury od autoadresingu. Może wtedy uda się uruchomić te moduły które działają i zobaczysz który nie świeci.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-xdrive-tou/wiring-functional-info/body/lighting/interior-lighting/interior-lighting-with-lights-package/1VnY1cvdQq


Może też się przyda schemat:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-xdrive-tou/wiring-functional-info/body/lighting2/interior-lighting/ambient-lighting-locator-lighting/1VnXFQJazv

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie działa jak zrobiłem test w ISTA.

Listwy sie zapalają, świecą jakby nie wiedziały co to prąd bo ledwo widać to oświetlenie pod listwą, w normlanych warunkach nie do zauważenia.

Natomiast po wyłączeniu testu od razu gasną, przełączanie w menu iDrive nic nie daje, regulacja jasności/wybór rodzaju (modernl/classic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.