Skocz do zawartości

BMW E61 530d buczenie na wolnych obrotach


neopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej E61 530d 2005r. mam problem , auto chodzi i jeździ normalnie nie mam żadnych zastrzeżeń ale na wolnych obrotach jest mocno słyszalny odgłos buczenie jak by drgania silnika albo jego twarda praca przenosiły się na karoserię .Dla porównania jest to tai efekty jak byśmy włączyli wszystkie odbiorniki prądu w samochodzie wtedy alternator dostaje dużego obciążenia i właśnie podobny jest objaw jak u mnie . Jak tylko podniosę obroty jak 1000-1200 wszystko przechodzi i jest cisza a jak schodzi z obrotów to jest nasilenie tego odgłosu i na wolnych jest on stały ,jak by silnik się czymś męczył . Mam też czasami delikatnie nierówną prace silnika na wolnych, tak jak by na ułamek sekundy któryś cylinder wypadał z zapłonu ale jest to rzadko i najczęściej na zimnym silniku jak przejadę jakies 1km i zatrzymam się i silnik chodzi na wolnych obrotach. Wymieniłem już poduszki silnika, wlewałem środek do czyszczenie układu paliwowego NORMFEST , miałem przypadkiem drugi komplet wtrysków o takich samych numerach i auta o przebiegu 160 tys i zamieniłem je ze swoimi i zakodowałem ale wiele to nie zmieniło może rzadziej albo prawie wcale nie mam już tej nierównej pracy ale odgłos buczenia na całej budzie i delikatne drganie mam nadal i nie mam już pomysłów .Aha jest to bardziej odczuwalne na zimnym silniku , a na ciepły jest dużo mniej. Mam okazje porównać często inne e60 530d bo często je naprawiam i serwisuje i nic takiego się nie dzieje . Czy ktoś ma pomysł co to może być lub miał podobne objawy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Znalazłem ciekawy film, u mnie dzieje się dokładnie to samo, brzmienie takie jak w nagraniu, żeby to słyszeć trzeba film oglądać ze słuchawkami lub na czymś co odtwarza dobrze basy.

 

Mam zamiar jechać do klimiarza żeby zrobić dolewkę oleju jak pisze autor filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chodzi o klime . Z klima mam tez taki odgłos i mam nowe koło z łożyskiem , brat tez ma e61 i u niego słychać tak samo jak jest klima włączona wiec to chyba normalne choć dość głośne w e39 klimy nie było prawie słychać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dziękuje.

Powalcze z tym, może pomoze... Tylko jak ja mam dolac olej do układu klimatyzacji w F10.

 

Jak w każdym innym samochodzie, np. przy pomocy zautomatyzowanej stacji do obsługi klimatyzacji, którą znajdziesz w wielu zakładach mechanicznych, norauto i innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.