Skocz do zawartości

535d śmierdzi trupem


stach131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na nową przypadłość mojego e60.

Dziś rano, gdy odśnieżałem auto poczułem straszliwy smród - nie wiem, jak go określić... nie były to spaliny, ani olej, bardziej śmierdziało hmm... trupem (?).

Co ciekawe odśnieżałem auto dookoła, a smród występował tylko z prawego boku, mniej więcej po środku samochodu.

Z początku pomyślałem, że coś zdechło gdzieś w pobliżu, ale gdy wsiadłem do auta i włączyłem nawiew, szybko zweryfikowałem swoje poglądy. Do tego czuć było, jakby coś się przypalało. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymałem się, aby zajrzeć pod maskę... nic nie dymiło, nic nie śmierdziało, ale znowu, jak obszedłem samochód, to śmierdziało z boku. Po przejechaniu ok. 6 km nie ustąpiło.

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwierzątka czasami potrafią przez najmniejszą szczelinę się przedostać pod maskę/za nadkole i potem tam sobie są uprzejme zdechnąć. kanał, latarka, śrubokręt do zrzucenia osłony pod silnikiem i szukasz.

 

Jeden taki w passacie miał tak, że mu kot zdechł gdzieś w niewidocznej cześci z tyłu silnika - były mrozy, więc jak podchodzil do auta to nie śmierdziało, potem jak jechał to sie kot zaczynał grillować i śmierdziało, a potem znowu zamarzał i znowu nie śmierdziało. dopiero jak odwilż przyszła to zaczął śmierdzieć ciągle i go zlokalizował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem, jak zrobiłem więcej kilometrów, to smród zelżał.

 

W międzyczasie sprawdziłem dysze spryskiwaczy, filtry kabinowe i posiedziałem z głową pod maską. Spryskiwacze są ok, filtry kabinowe też były ok, ale przy okazji oba wymieniłem na nowe. W ramach wymiany filtrów zmieniłem też filtr powietrza.

 

Dziś sprawdzę, czy dalej śmierdzi na zimnym.

 

Jedyny niepokojący objaw pod maską, jaki zauważyłem (usłyszałem), to ciche rytmiczne "cykanie" z okolicy koła pasowego. Czyżby łańcuszek rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te cykanie to początek końca koła,miałem dokładnie tak samo+smród.Na włączonym silniku niech ktoś skręci kiere na maxa w lewo lub prawo,wtedy pompa wspomagania stawia opór,a ty patrz pod maską jak się koło pasowe zachowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.