Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę kolego z Rybnika jesteś :) Mam dobre ceny w Niemczech jak chcesz to mogę sprawdzić ceny :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę kolego z Rybnika jesteś :) Mam dobre ceny w Niemczech jak chcesz to mogę sprawdzić ceny :) :wink:

ok spoko jesli masz czas i chęci to sprawdź i napisz priv

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zagadaj na PW do forumowicza: Maciek_czescidobmw.pl - mają naprawdę dobre ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Witam panowie czy ktos ma dostęp i mógłby podać listę wszystkich części poprawionych bodajże w 2013 roku wraz z numerami potrzebnych do wymiany kompletnego rozrządu w naszych silnikach N47.

Być moze sie taka informacja przyda bez zbędnego szukania

Skopiowane z aukcji kolegi gorik:

11318572503 - górny łańcuch rozrządu

13528575471 - dolny łańcuch rozrządu

11417797896 - łańcuch pompy olejowej

11318509926 - koło łańcuchowe

13527797906 - koło łańcuchowe

11417798019 - koło łańcuchowe

13527800395 - śruba

13527797908 - sworzeń x4

11317797900 - sworzeń x2

13528573158 - szyna

13528573159 - szyna

11317797899 - szyna

11317797898 - szyna

11318576201 - napinacz łańcucha

13527797905 - napinacz łańcucha

83190404517 - uszczelniacz LOCTITE 5970

 

Ok dzięki bardzo za szybka odpowiedz a czy jest ktoś z forum kto zajmuje sie sprzedażną części bądź ma sklep lub pracuje w aso by mógł taki zestaw wycenić po rabatach. Wiem ze rozbieżność w cenach sklepowych moze byc znaczna dlatego chciałbym zacząć od forum

 

Części składające się na komplet rozrządu w silnikach N47 mogę zaproponować w następujących cenach:

 

Numery części według schematu

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/661/UAkbdP.jpg

 

nr 1 - OE BMW 162 zł (13 52 8 575 471)

nr 2 - OE BMW 115 zł (13 52 7 797 906)

nr 3 - OE BMW 8 zł (13 52 7 800 395)

nr 4 - OE BMW 77 zł (13 52 8 573 158)

nr 5 - OE BMW 11 zł (13 52 7 797 908 ; wymagana ilość to 3 sztuki)

nr 6 - OE BMW 52 zł (13 52 8 573 159)

nr 7 - OE BMW 218 zł (13 52 7 797 905)

nr 8 - OE BMW 2,50 zł (13 52 7 800 396 ; wymagana ilość to 3 sztuki)

nr 9 - OE BMW 32 zł (13 52 7 797 909)

 

Alternatywny zestaw części składający się z nr: 1, 4, 6, 7

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/czd7u8.jpg

 

Febi 315 zł / kpl.

 

Numery części według schematu

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/538/8QJUa6.jpg

 

nr 1 - OE BMW 235 zł (11 31 8 572 503)

nr 2 - 'zdublowana' część z poprzedniego schematu

nr 3 - OE BMW 8 zł (13 52 7 800 395)

nr 4 - OE BMW 145 zł (11 31 8 509 926)

nr 5 - OE BMW 3,40 zł (11 31 7 797 516 ; wymagana ilość to 3 sztuki)

nr 6 - OE BMW 58 zł (11 31 7 797 899)

nr 7 - OE BMW 12 zł (11 31 7 797 900 ; wymagana ilość to 2 sztuki)

nr 8 - OE BMW 55 zł (11 31 7 797 898)

nr 9 - OE BMW 11 zł (13 52 7 797 908)

nr 10 - OE BMW 205 zł (11 31 8 576 201)

 

Alternatywny zestaw części składający się z nr: 1, 6, 8, 10

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/903/zyxtgc.jpg

Febi 290 zł / kpl.

 

Dodatkowo polecam wymianę łańcucha napędzającego pompę oleju oraz koła zębatego pompy oleju:

 

łańcuch - OE BMW 156 zł ; Febi 72 zł (11 41 7 797 896)

koło zębate - OE BMW 72 zł (11 41 7 798 019)

 

Uszczelka obudowy rozrządu

 

Uwaga! BMW stosowało dwa rodzaje obudowy rozrządu. Dla obudowy z oznaczeniem 11 14 7 797 488 stosuje się uszczelkę metalową 11 14 7 797 491 - OE BMW 90 zł. Dla obudowy z oznaczeniem 11 14 7 810 695 stosuje się uszczelkę w płynie 83 19 0 404 517 - OE BMW 65 zł.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Maciek_czescidobmw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek_czescidobmw.pl - konkretna oferta :cool2:

Również polecam ten sklep :cool2: Często korzystamy z bratem. Kupujemy dla siebie i znajomych (w najbliższych dniach ponowny zakup).

 

Pozdrawiam

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosić o podsumowanie ceny kompletu części na zasadzie

"Od kwoty x do maks kwoty y"?

Pytam bo nie jestem pewny czy wszystko z tej rozpiski dobrze zrozumiałem.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Czy moge prosić o podsumowanie ceny kompletu części na zasadzie

"Od kwoty x do maks kwoty y"?

Pytam bo nie jestem pewny czy wszystko z tej rozpiski dobrze zrozumiałem.

 

Jasne - suma za wszystkie części Oryginalne BMW to 1443,70 zł. Po zastąpieniu części Oryginalnych BMW zestawami Febi suma zmaleje do 986,70 zł. To sumy za wszystkie w/w części poza łańcuchem i kołem zębatym łańcucha pompy oleju oraz bez uszczelki obudowy rozrządu.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie części dostępne są w tzw zmiennikach.

Jeśli ktoś chce wydać mniej, to kupuje np te zestawy Febi + brakujące części OEM BMW.

 

Ja od siebie jeszcze mogę polecić (jeśli ktoś będzie wymieniał łańcuch pompy olejowej i zębatkę), aby zakupił nowa śrubę od zębatki pompy olejowej. Kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem (N47D20A 143KM), które było 15 tyś km po wymianie kompletnego rozrządu. Wykręciła się śruba od zębatki napędu pompy olejowej i silnik się częściowo zatarł. Co ciekawe - śruba ma lewy gwint.

Nr 3:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_4072-doplyw-olejupompa-olejowa-z-napedem/vVE75985

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
No to jeszcze pytanie dla potomnych:

Czy te części Febi są jakości porównywalnej z oryginałem?

Nie różnią się od części z ostatniego poprawionego wypustu BMW?

 

Często sprzedajemy elementy rozrządu do silników N47 zarówno Oryginalne BMW i Febi. Każda wyceniona powyżej część OE BMW posiada na sobie podpis producenta Iwis oraz logo BMW i numer katalogowy BMW. Części w powyższych zestawach Febi to dokładnie te same części z podpisem Iwis oraz śladami po usunięciu logo BMW i numeru katalogowego BMW.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Czyli biorac febi nie mamy pewnosci 100% ze sa to czesci najnowsze? Chyba lepiej doplacic te piec stuwek I spac spokojnie.

 

Te części dla BMW dostarcza Iwis. W zestawach Febi również są zapakowane podzespoły Iwis. Porównując najnowsze szyny i łańcuchy OE BMW z tymi samymi częściami zapakowanymi w aktualne zestawy Febi nie widać różnic. Ostatnia zmiana w łańcuchu miała miejsce w czerwcu 2014 roku. Nie wydaje mi się, aby tak stary zapas mógł być jeszcze sprzedawany przez Febi, ponieważ to bardzo popularne zestawy.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ostatnio kupowałem FEBI łącznik skrzyni z wałem i było zamazane logo BMW ;).

 

btw. polecam czescidobmw.pl, bardzo dobra, szybka i miła obsługa. Kupuje tylko u nich i ceny mają naprawdę dobre, a przy okazji zawsze jakiś rabat można dostać :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Potwierdzam, ostatnio kupowałem FEBI łącznik skrzyni z wałem i było zamazane logo BMW ;).

W wielu przypadkach tak jest, choć jednocześnie warto pamiętać, że niektórych części oferowanych przez Febi lepiej unikać ;)

 

btw. polecam czescidobmw.pl, bardzo dobra, szybka i miła obsługa. Kupuje tylko u nich i ceny mają naprawdę dobre, a przy okazji zawsze jakiś rabat można dostać :)

 

Dziękuję za opinię, cieszę się że jesteś zadowolony z obsługi :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
W wielu przypadkach tak jest, choć jednocześnie warto pamiętać, że niektórych części oferowanych przez Febi lepiej unikać ;

NP jakich?

 

Nie polecamy elementów zawieszenia Febi (wahaczy, końcówek drążków), ponieważ nie są zbyt trwałe. Z większością czujników i innych części elektrycznych Febi także są problemy.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 8.30 zostawiłem auto w Bmw Auto-Breczko, około 16.30 było już gotowe do odbioru - wymiana jedynie napinacza, samochód oczywiście oddany czysty, umyty i posprzątany. Obsługa na 6, pani przejmująca samochód na serwis BARDZO miła. :)

 

Z tego co się dowiedziałem co do kosztów, przy akcji mogą wystąpić jakieś dodatkowe niewielkie koszty (uzupełnienie oleju itp) ale w sumie raczej nie większe jak 200 zł. Zalecają teź wymianę oleju i filtru ale jeśli był wymieniany niedawno to nie ma problemu i wleją stary. O innych dodatkowych kosztach zawsze najpierw informują telefonicznie ale dla wszelkiego wypadku na karcie oddając auto zaznaczyłem pole które mówi że bez mojej wiedzy mogą zrobić koszty na maksymalnie 200 zł o których była mowa - nie zrobili żadnych. Gwarancja 2 lata - w moim przypadku tylko na wymianę napinacza ale w razie co mają w systemie ze zgłosiłem się na akcje serwisową dotyczącą całego rozrządu i gdyby coś się stało z inną częścią rozrządu być może podciągnął to pod gwarancję - nie wiedzą to zależy od centrali a to jeszcze za świeża akcja tzn nie było jeszcze takich przypadków więc nie wiadomo jak się zachowają. Co do napotkanych przy okazji wymiany rozrządu innych ewentualnych problemów technicznych czy uszkodzeń (np zużyte sprzęgło) informują o tym telefonicznie i można to zrobić 'przy okazji' tzn niewielka opłata za robocizne ponieważ tak czy siak to rozkręcają

 

Co do pracy silnika to po wymianie raczej nie słyszę różnicy ale jeszcze za bardzo nie miałem okazji się wsłuchać. Nagrałem prace silnika przed i po ale nie wiem czy będzie coś słychać ponieważ padał trochę deszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 8.30 zostawiłem auto w Bmw Auto-Breczko, około 16.30 było już gotowe do odbioru - wymiana jedynie napinacza, samochód oczywiście oddany czysty, umyty i posprzątany. Obsługa na 6, pani przejmująca samochód na serwis BARDZO miła. :)

 

Z tego co się dowiedziałem co do kosztów, przy akcji mogą wystąpić jakieś dodatkowe niewielkie koszty (uzupełnienie oleju itp) ale w sumie raczej nie większe jak 200 zł. Zalecają teź wymianę oleju i filtru ale jeśli był wymieniany niedawno to nie ma problemu i wleją stary. O innych dodatkowych kosztach zawsze najpierw informują telefonicznie ale dla wszelkiego wypadku na karcie oddając auto zaznaczyłem pole które mówi że bez mojej wiedzy mogą zrobić koszty na maksymalnie 200 zł o których była mowa - nie zrobili żadnych. Gwarancja 2 lata - w moim przypadku tylko na wymianę napinacza ale w razie co mają w systemie ze zgłosiłem się na akcje serwisową dotyczącą całego rozrządu i gdyby coś się stało z inną częścią rozrządu być może podciągnął to pod gwarancję - nie wiedzą to zależy od centrali a to jeszcze za świeża akcja tzn nie było jeszcze takich przypadków więc nie wiadomo jak się zachowają. Co do napotkanych przy okazji wymiany rozrządu innych ewentualnych problemów technicznych czy uszkodzeń (np zużyte sprzęgło) informują o tym telefonicznie i można to zrobić 'przy okazji' tzn niewielka opłata za robocizne ponieważ tak czy siak to rozkręcają

 

Co do pracy silnika to po wymianie raczej nie słyszę różnicy ale jeszcze za bardzo nie miałem okazji się wsłuchać. Nagrałem prace silnika przed i po ale nie wiem czy będzie coś słychać ponieważ padał trochę deszcz :)

 

Szare e91? :D pewnie u Ciebie nie było słychać rozrządu, u mnie był słyszany już z daleka, i wymienili mi cały :) jeszcze czekam na odbiór samochodu ponieważ jest kilka rzeczy dodatkowych do naprawy.

 

Co do obsługi to pierwsza klasa :) również obsługuje mnie miła Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare e91? :D pewnie u Ciebie nie było słychać rozrządu, u mnie był słyszany już z daleka, i wymienili mi cały :) jeszcze czekam na odbiór samochodu ponieważ jest kilka rzeczy dodatkowych do naprawy.

 

Co do obsługi to pierwsza klasa :) również obsługuje mnie miła Pani.

 

Tak szare - grafirowe e91 wczoraj odebrałem przed 18 :)

 

Raczej nic nie było słychać. Właśnie mówili mi że przeważnie wychodzi im cały rozrząd do wymiany i ze przy moim przebiegu pewnie będzie to samo (202tys.).

 

Co dodatkowo robisz? I jakie koszty? Sprzęgło? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szare e91? :D pewnie u Ciebie nie było słychać rozrządu, u mnie był słyszany już z daleka, i wymienili mi cały :) jeszcze czekam na odbiór samochodu ponieważ jest kilka rzeczy dodatkowych do naprawy.

 

Co do obsługi to pierwsza klasa :) również obsługuje mnie miła Pani.

 

Tak szare - grafirowe e91 wczoraj odebrałem przed 18 :)

 

Raczej nic nie było słychać. Właśnie mówili mi że przeważnie wychodzi im cały rozrząd do wymiany i ze przy moim przebiegu pewnie będzie to samo (202tys.).

 

Co dodatkowo robisz? I jakie koszty? Sprzęgło? :)

 

A to jednak Twoje stało (ładnie się prezentowało). Co do kosztów to jeszcze nie wiem do końca, ale tragedii raczej nie będzie. Do wymiany komplet sprzęgła (dostarczyłem swój, ponieważ nie było na stanie ASO w polsce i w niemczech), miałem wyciek z tyłu skrzyni groszowa sprawa, i wyciek spod filtru oleju też groszowa. Zawiozłem im swój olej i filtr by zalali świeży. Zobaczymy ile to wyjdzie. A Ty coś płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.