Skocz do zawartości

Nawigacja Professional dokładne wymiary


jakubhab

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

kiedyś pisałem o problemie, który występował u mnie w F11. Dokładniej był to problem z dziwnymi zarysowaniami na ekranie nawigacji Professional. Jak słusznie się okazało chodziło o niebieską warstwę filtru UV, który jest na wierzchu. Starłem go przy pomocy płynu do mycia szyb i w sumie tak już od ponad pół roku ekran wyświetla bez większych problemów.

 

Nie mniej jednak od dawna miałem postanowienie założenie na ekran folii ochronnej takiej jak do telefonu. Mam znajomą firmę, która zajmuje się takim czymś profesjonalnie, być może duża część z Was ma u siebie na smartfonach folie właśnie z tej firmy.

 

Teraz do sedna sprawy:

 

Czy posiada ktoś dokładnie zmierzony ekran tej nawigacji? Chodzi mi o długość i szerokość. Folie wycinają laserowo, przez co dokładne spasowanie, jest jak dla mnie bardzo ważne. Bez wyciągnięcia jej fizycznie z deski rozdzielczej ciężko dokładnie zmierzyć, a nie chcę też uszkodzić ekranu, wobec tego prośba do Was o podanie wymiarów ;)

 

Folie myślę, żeby założyć Matową, chyba najlepiej będzie oddawać to co robiła oryginalna powłoka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mija się z celem przygotowanie folii co do dziesiątych części milimetra, ponieważ nigdy jej aż tak idealnie nie ułożysz. Firmy które profesjonalnie zajmują się wyklejaniem, zawsze przygotowują troszkę większą folię, a następne docinają ją po nałożeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosa666 - rozumiem Cię, po prostu chcę znać wymiary, aby założyć sobie folię kilka milimetrów węższą. Wiadomo, że nie jest to ekran dotykowy, ani nie chowa się go do spodni, przez co jak będzie brakowało parę milimetrów na każdym boku to nie będzie to większym problemem, a zadanie w głównym miejscu wyświetlania będzie spełniać ;)

 

Jak mi się uda wszystko zrobić rzucę zdjęcia i podam namiary, jakby ktoś jeszcze chciał wykorzystać mój pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pemek - jak na ciekłym krysztale (mam tylko dolną część, nie pełne zegary), znalazłem bad pixela, przez co do wymiany poszły całe liczniki. Autko z Premium Selection i widać, że ktoś go całego czyścił przed sprzedażą, przez co były właśnie rysy na nich, po wymianie jak ręką odjął :) Wszystko czytelne nawet pod słońce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja miałem bardzo ładną szybkę, ale sam ją trochę porysowałem przy czyszczeniu niestety :cry:

 

Pemek - sprobuj srodka http://showcarshine.pl/plastik-winyl-guma/91-meguiars-plastx-reflektory-i-lampy-jak-nowe-gratis-mikrofibra.html

 

mi pomoglo tylko uzywaj dobrej szmaty -mikrofibra bardzo drobna lub filc, czyszczac uzywaj szybkich ruchow okreznych ( zabieg powtorzyc min 3 razy )- jesli niema glebokich rys to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mnie denerwują ryski na ekranie więc jak się pojawią zmywam powłokę denaturatem ale wyświetlacz wyciągam z auta i demontuję ramkę ekranu dzięki temu nie ma śladów po powłoce na brzegach i w narożnikach.

Do montażu foli też lepiej zdjąć ramkę z ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Pytanie nt. ramki LCI w duzej Navi. Czy jest roznica w ksztalcie ew. wyprofilowaniu dla aut z lewej i prawej strony kierownicy. Mam na oku ramke LCI na ebay.de ale tak mnie zastanawia czy bedzie pasowac do auta z UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny wymiar to 244x91mm. Suwmiarką ciężko zmierzyć ale można złożyć kartkę papieru tak by zakrywała dokładnie ekran i potem zmierzyć.

Kiedyś zakładałem folię ochronną matową, wyglądało nieźle ale bez folii jest jednak lepiej, chociaż fioletowa poświata jest trochę irytująca. Odkąd miałem wymieniany monitor na gwarancji (wypaliły się duchy po 4 latach) nie używam tej folii. Można też wyciąć 2mm większą i nakleić po zdjęciu ramki, wtedy będzie jeszcze lepiej wyglądało.

Monitor myje fibrą i płynem do szyb bez alkoholu, rys nie mam. Oczywiście warto go nie palcować bez potrzeby ;)

@Lewonek

Ramka wygląda na symetryczną więc powinna pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.