Skocz do zawartości

320d termostat egr


donatello

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam do wymiany termostat EGR, dzisiaj kupiłem nowy ale po testowym "dmuchnięciu" przepuszcza powietrze. Spróbowałem nalać wody i sprawdzić czy też przepłynie i przepłynęła. Tak powinno być czy termostat jest wadliwy? Gdzieś znalazłem informacje, że lekki przedmuch może być ale wolę się upewnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jakiś no-name (50zł), gdzieś znalazłem informację, że jak chce się zdiagnozować to trzeba dmuchnąć i jak przepuszcza to źle. Dlatego dla pewności wodą napełniłem. "Lekki" to zbyt subiektywne określenie :P. Ja w ten to tak leciutko dmucham i juz po drugiej stronie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup na czescidobmw.pl febi chyba kosztuje 120 zl i mi do tej pory chodzi juz 4lata prawie. albo sprawdz w tescie 7.0 czy auto łapie 90 stopni i wtedy będziesz wiedział czy jest dibry czy nie. o testach jak sie je robi pisze gdzie na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam do wymiany termostat EGR, dzisiaj kupiłem nowy ale po testowym "dmuchnięciu" przepuszcza powietrze. Spróbowałem nalać wody i sprawdzić czy też przepłynie i przepłynęła. Tak powinno być czy termostat jest wadliwy? Gdzieś znalazłem informacje, że lekki przedmuch może być ale wolę się upewnić.

 

Wadliwy.

Sprawny nie powinien przepuszczać.

Najlepiej kup oryginał OEM lub Behr.

Aktualnie w hurtowniach termostaty Behr sprzedawane są w pudełkach Mahle (Mahle przejęło Behra), ale to tak naprawdę to samo co oryginał - tylko ma zeszlifowany nr BMW.

Ceny od 65 zł do 90 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmienialem miesiąc temu. Kupiony za 70zl na alledrogo BEHRa z zeszlifowanym znaczkiem BMW i nr seryjnymi. Dla mnie to oryginał. Dmuchając w niego aż uszy puchły, bardzo słabo przepuszczał powietrze, a stary przepuszczał jak słomka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Natkalem sie na temat przypadkiem, niedlugo bede wymienial obydwa termostaty. 150 a 70 to roznica. Tym bardziej ze: strownik, swiece, filtry, olej, zaslepki dolotu, odma, emulator maty, sonda zrobione, a tuleje wahacza w drodze. W 1 tys km po zakupie - czyli standardowy pakiet startowy ku koncowi :lol: No moza poza sonda, i tym o czym zapomn... aha poduszkami silnika, wieszakiem wydechu. I tak e46 the best :lol: Edytowane przez DJC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad sondy heating costam, wymienilem na inna za 75zl uzywke i zniknal, poza tym raczej bez plusow. Moja byla mocno okopcona.

Myslalem ze moze tez przez nia sporo pali (9,0 srednio), ale narazie bez zmian i wymienie termostaty. Silnik ma za zimno (po spr w testach i w mrozie max 68 trasa). Pozdro i sorry za zasmiecenie, juz nie bede :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.