Skocz do zawartości

Skrzypienie kierownicy


Vapor

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas skręcania kierownicą na postoju lub przy małych prędkościach do 20km/h z kierownicy dochodzi irytujący dźwięk skrzypienia ,coś w stylu jakby guma tarła o gumę czy coś w tym stylu. Nie jest on mega głośny ale przy normalnych obrotach wyraźnie słyszalny- wie ktoś co to może być i jak to usunąć?

 

Dodam jeszcze że skrzypienie zalezy też od temperatury np. jak ruszam teraz na zimnym to za bardzo tego nie slychać a jak auto złapietemperature, nagrzeje sie w srodku itp. to kierownica zaczyna skrzypieć :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, miałem tak w e46 w lato nic a jak było poniżej 0℃ to zaczynało skrzypiec, z tym że ewidentnie było to słychać gdzieś z przodu a nie na kierownicy. Sprawdź kolego dokładnie może u Ciebie jest to samo :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie i u kumpla (e90) jest to samo. Winna temu jest guma - ocieranie o nią. Kumpel rozwiązał temat smarując gumę smarem silikonowym.

 

Jak dokładnie to zrobił nie jestem w tej chwili napisać ale zamierzam uczynić to samo jak się cieplej zrobi. Założę temat i opiszę knoł hał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem to samo, poszukałem i znalazłem na forum!

Musisz odkręcić (pod nogami kierowcy)Oslone a później ten mamy plastik co ostania kolumnę kierownicza na samym dole i tam posmarować czy popsikac czymś...

Nie zajmie to dużo czasu a rezultat murowany :D

 

Podzielam - robiłem i uspokoiło mi się na długo, ale gdy przyszły mrozy i wilgotność gwałtowanie spadła, to skrzypienie wracało z częstotliwością wprost proporcjonalną do tempa w jakim wysychała i pękała mi skóra na kostkach :lol: . Na gumy tłuste smarowidło, a na łapy krem neutrogena :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.