Skocz do zawartości

E91 320d 120kW odpalanie na mrozie


Buger

Rekomendowane odpowiedzi

Po podpięciu pod komputer wywaliło błędy 3 świec. Wymiana załatwi problem?

 

Tak załatwi. Ja jak swojego kupiłem to na dzień dobry wszytskie świece wymieniłem bo były 2 do wymiany. Zainwestuj w droższe, kup od razu uszczelki kolektora i sprawdź przy okazji stan klapek w kolektorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece zamówione (Beru) i jestem ugadany z mechanikiem na środę. I jeszcze mam jedno pytanie, co z tymi klapkami w kolektorze, wyczyścić i zostawić czy usunąć? Poszperałem po forum i zdania są podzielone.

 

I co? Tutaj zasugerujesz się pierwszą napotkaną odpowiedzią? Jak, o dziwo, zauważyłeś, zdania są podzielone. Teraz tylko pozostaje się zastanowić, ilu ludziom będzie się chciało napisać, ilu z jednej strony barykady odpowie ci "tak, wywalić klapki", a ilu powie "nie, zostawić klapki".

 

Ja klapek nie ruszam. Może kiedyś będę miał potrzebę zaglądać w okolice kolektora, to poproszę mechanika, aby ocenił ich stan i wtedy podejmę decyzje, ale znając swoje podejście do samochodu, to gdyby coś było nie tak, to po prostu wrzucę nowy kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagasz kolektor to przy okazji wywalaj klapki, chyba ze okarze sie, ze juz masz wywalone.

Przy okazji rozbierania tego wymien takze odme aby za jednym rozebraniem miec to wszystko juz powymieniane, no i o filtrze powietrza i mikrofiltrze tez pomysl czy nie warto znienic.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wywalaj klapek. Kolektor się czyści a jeśli ktoś zaniedbał, to należy wymienić.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.