Skocz do zawartości

Przepływomierz Bmw 320d E91


pio2rek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na diagnozie w serwisie wyszło mi że mam zepsuty przepływomierz . Mam problemy z rozruchem przy ujemnych temperaturach auto zapala od razu ale zaraz gaśnie dopiero za drugim albo trzecim razem pali normalnie i nie zgaśnie. Mój przepływomierz to 0 928 400 504 pytanie mam takie jaki musi być zamiennik boscha bo w serwisie powiedzieli ze o numerze z końcówką 527 i czy jak go sam wymienię to czy muszę robić aktualizację softu ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to na pierwszy montaż szły przepływomierze BOSCHa i ten numer, który podałeś to nr BOSCHA, więc nie wiem skąd mechanik wziął informację o jakiś zamiennikach, a tym bardziej o innym numerze - szukaj takich samych numerów.

Co do softu to jeżeli był robiony na sprawnym przepływomierzu, to po wymianie na nowy powinno być ok - inaczej sprawa będzie wyglądała jeżeli zrobili soft na uwalonej/niedomagającej przepływce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poczytałem trochę w necie i wychodzi na to ze mój przepływomierz BOSCH 0 928 400 504 powinien być wymieniony na BOSCH 0 928 400 529 i że po wymianie nie potrzebna jest adaptacja. Wolę się dowiedzieć bo ten gość powiedział mi ze wymiana przepływki z wgraniem nowego softu będzie kosztować 1200 zł.Z tego co wiem to jeżeli nawet jak wymienię przepływkę sam i nie będzie ok to wystarczy sama adaptacja a nie wgrywanie całego softu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć uwalone świece albo moduł świec i nie bedzie żadnego błędu w komuterze ???? Bo już nie wiem czy poprostu manualnie tego nie sprawdzić (świec) bo te mechaniki to tylko kompem sprawdzali. A nie chce mi sie wierzyć ze przepływka ma z tym związek ze auto odpala za 5 razem jak jest grubo poniżej zera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.