Skocz do zawartości

czujnik deszczu i swiatel


andrzejc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mojej walki ciag dalszy z nowym nabytkiem. Szukalem na forum i sa odpowiedzi ale niestety nie dokladnie do tego tematu i mojego problemu zarazem.

Mianowicie...Czujnik deszczu i swiatel nie do konca chce mnie sluchac. Podlanczajac do komputera, ona sam nie widzi bledow i niby wszystko jest ok. Natomiast czujnik poprostu mnie nie slucha.Czasami (moze mi sie wydaje) cos zadziala. Niestety testy na swiecenie w czujnik i polewanie woda nic nie daja.Swiatla na automacie swieca caly czas a wycieraczki zyja wlasnym zyciem. Bardzo prosze o jakies rady przed momentem jak zaczne rozpruwac auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . wypowiem sie co do wycieraczek. czesty problem w naszych bmw. poprostu czujnik traci z czasem swoja czulosc. Podpinasz INPA, kasujesz błąd i inicjalizujesz i po sprawie. Jest druga opcja przez wlaczanie zaplonu i wycieraczk w odpowiedniej kolejnosci i czasie, ale tego juz nie pamietam, trzeba poszukac w necie. Moje wycieraczki tez zyly wlasnym zyciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Czy jest ktoś na Śląsku lub w Małopolsce, kto mógłby ogarnąć problem z czujnikiem deszczu w moim samochodzie?

Jeśli to kwestia podpięcia do kompa, wykasowania błędu i zrobienia tego "od ręki", to piszę się na to od zaraz.

Proszę o pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwie kwestie :

 

1. Jak byś miał padnięty czujnik to nie będziesz miał z nim komunikacji i będzie wszystko od razu działało jak ustawisz przełączniki w auto (wycieraczki "tryb czasowy", światła mijania).

 

2. Podaj troszkę więcej szczegółów masz iDrive? Masz zakodowane DRL?

 

Sprawdź kostkę w lusterku czy nie jest złamana, kostka która wchodzi do modułu RLS.

 

Robilem adaptacje i nic to nie dalo. Jezeli nawet przestawie swiatla to nijak sie to ma do czujnika deszczu.

 

Jaki dostałeś komunikat z inpy? Czujnik odpowiada na zapytania tzn. czy pokazuje informacje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.