Skocz do zawartości

Świecące kierunkowskazy E34 525 TDS


bartek22391

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Kiedyś zrobiłem takie kierunki w "MALUCHU". Wziąłem stare, małe oprawki od lampek choinkowych, zrobiłem dziurki w obudowie kierunków i podłączyłem je pod postojówki. Fiat 126p wersja USA :mrgreen:

 

Rafał może pamiętasz mojego malucha, jeździł po Kętrzynie około 2000 roku temu. Biały, cały w spojlerach, pomarańczowe felgi od bmw i pomarańczowe lusterka. Rzucał się w oczy :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to istnieją oprawki na żarówkę dwuwłóknową do kierunków, ale ciężko dostać używkę, więc pozostaje tylko nowa. Ewentualnie można przerobi posiadane oprawki. Wydaje mi się też, że niektóre kierunkowskazy zamienniki mają osobne miejsce do montażu żarówki R5.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie takie kupię ?

 

Nowe w ASO lub sklepie z częściami BMW, kwestia podania numeru oprawki od E34 w wersji USA (na żarówkę 21/5W) z katalogu.

 

Panowie po co to robić....???? Przecież to nie zgodne z przepisami a do tego mogą być problemy z badaniem technicznym.....A nie daj boże na biurokratę policjanta, po dowodzie.

 

Nie wiem na 100% jak wygląda legalność tego rozwiązania, ale sporo jest aut gdzie pozycje są w tych samych kloszach co kierunki i nikt nie robi problemów. Także jeśli świecą na pomarańczowo lub są całe klosze pomarańczowe. Zwłaszcza, że istnieją fabryczne rozwiązania, więc nie naruszasz konstrukcji lamp, ani nie korzystasz z jakichś niehomologowanych żarówek (patrz LEDowe pozycje świecące na fioletowo/niebiesko). Myślę, że dowód by za coś takiego nie poleciał, a na wszelki wypadek można przecież zostawić zwykłe pozycje i zrobić jakiś sprytny przełącznik, który uchroni przed zabraniem dowodu ("usterka usunięta na miejscu"), a żeby dostać mandat za coś takiego to by trzeba mieć ogromnego pecha...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa jest taka że znalazłem ale do E36 i nie wiem czy przypasują do E34

 

http://sklep.auto-voll.pl/63131384100-oryginal-bmw.html

 

Są też do E34 ale sprzedawane po 12 sztuk i wychodzi za nie ponad 400 zł

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/1384100-gniazdo-zarowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.