Skocz do zawartości

Chiptuning e90 163km ed - gdzie ?


luki19921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dolacze do tematu.

e90 20d 163km / m47

Mam kilka pytan. Jaka bezpieczna moc ? Chcialebym 200km jakos zrobic z tego co wyczytalem.

Jak ma sie stosunek przed i po chipie do jazdy , czy jest to bardzo odczuwalne jesli zdecyduje sie na 200km ?

No i turbina od nowosci nie robiona wiec przed wirusem pasuje regenerowac ( troszke pozno wstaje). Znajomy mowil zeby robic hybryde. Nie wiem czy ma pojecie o czym mowi wiec pytam Was.

No i czy na Podkarpaciu jest jakas dobra firma , ktora mozecie polecic czy trzeba na Krakow leciec ?

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnica w przyspieszeniu jest bardzo odczuwalna na plus. Jedź do firmy od chiptuningu i to oni sprawdzą twój samochód przed modyfikacją czy faktycznie turbina nadaje się do regeneracji. Bliżej podkarpacia masz tą firmę: http://www.moto-tronik.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na jakiej zasadzie sprawdza turbinę ? Tego się nie da sprawdzić to jest loteria mi po chipie się zespsula miesiąc po na wakacjach czy przez chip ciężko powiedzieć miała już 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na jakiej zasadzie sprawdza turbinę ? Tego się nie da sprawdzić to jest loteria mi po chipie się zespsula miesiąc po na wakacjach czy przez chip ciężko powiedzieć miała już 10 lat.

 

No wlasnie u mnie jest to samo , turbo od nowosci nie robione , moj mechanik tam zagladal jak wymienial termostaty i mowil , ze lekki 2mm luz jest. Nie znam sie na tym szczerze mowiac... Ale pytanie czy lepiej zrobic turbo a pozniej chipa czy wrecz odwrotnie ? Wydaje mi sie , ze najpierw powinienem dobrze zregenerowac turbo a pozniej brac sie za chipa. Nawet z samego wzgledu ze turbo ma juz 13 lat.

Orientuje sie ktos moze ile regeneracje na org czesciach ? Co powiecie o firmie Turbo Spec w Rakszawie ? Znajomi chwala choc opinie sa dwuznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niby na jakiej zasadzie sprawdza turbinę ? Tego się nie da sprawdzić to jest loteria mi po chipie się zespsula miesiąc po na wakacjach czy przez chip ciężko powiedzieć miała już 10 lat.

 

Na podstawie odczytów z live data i hamowni, tak jak koledze sprawdzili w tym temacie: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=130083&start=3720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może się zepsuć w każdym momencie ale to nie powód aby przed chiptuningiem robić regenerację na wszelki wypadek.

 

Czyli jeśli zrobię tego chipa i później mi turbina padnie to nie ma konieczności ponownej zmiany lub poprawy mapy?

U mnie z turbina jest tak, że jak przycisne na 2 biegu gaz w spód przy 1500 obrotach to auto wręcz się dusi. Dopiero turbo się zbiera przy 1800-2000 obrotów. Jest to bardzo uciążliwe, stąd się zastanawiam czy nie warto tego zrobić. Może ten typ silnika tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie tam jest sterowanie turbina? dolot, przelywomierz, egr. przyczyn moze byc wiele...

Najmniejszego pojęcia nie mam. Jest to model z grudnia 2004 roku 20d 163km silnik m47. Informacji mam niewiele. Nie znam się nic a nic jeśli chodzi mechanikę samochodową. Wymieniłem w nim od nowości jedynie termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.