Skocz do zawartości

sprężarka klimy ciagle chodzi mimo wylaczonej klimy


walldi

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie, do tego slychac ciagle elektrozawory. Problem pojawil sie po stluczce jaka mialem jakis czas temu, trafilem przodem w malucha. Naprawa klimy polegala na wymianie chlodnicy, wentyla i przewodow oraz uzupelnienia czynnika.

Bylem u goscia, ktory naprawial klime i powiedzial ze mechanicznie jest ok i jego zdaniem uszkodzony jest panel climatronica (za pozno wylacza sprezarke)

Czy ten gosc ma racje, bo mi cos mowi ze to cos innego, tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w e-36 kiedyś włączyłem klime ale nie popatrzyłem że niema założonego paska klinowego na kompresor i od tego momentu zaczeły mi się dziać cuda klima włanczała się na wyłączonej pozycji a jak załanczałem klime to się wyłanczała dokładnie odwrotnie to działało ale na kilka godzin odłączyłem aku i wszystko wruciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słychać elektrozawory, to pewnie one siadły. Może coś wyjdzie podczas inspekcji na komputerze :?: Co to znaczy, że mechanicznie jest OK :?: Przecierz automatyka i mechatronika to też mechanika. Jakiś mądry elektryk mógłby sprawdzić, czy impuls dochodzi do elektrozaworu w momencie kiedy powienien zadziałać. Jak nie dochodzi, to siadło sterowanie. A jak dochodzi, to elektrozawór odmówił posłuszeństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz ze wymieniales wentylator klimy to sprawdz czy ta czesc (silnik) ma dokladnie takie same numery - ja spotkalem sie z takim przypadkiem ze po przelozeniu wiatraka (oba siemensa, identyczny wyglad, pasujace wtyczki...) klima rowniez zaczela glupiec.

 

Ew. jak nie masz juz dostepu do starego oryginalnego to moze odepnij wtyczke i zobacz co sie bedzie dzialo - w przypadku o ktorym mowie wszystko wracalo do normy poza tym ze na postoju drastycznie spadala wydajnosc klimatyzacji ale to akurat nic dziwnego.

 

Jak sprawdzisz to napisz czy ma to wpływ tez u ciebie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, znalazlem na forum taki link:http://www.macadamizer.com/bmwfix.html

i z tego wynika ze gosc mial bardzo podobny problem do mnie, wymienil jeden kondensator w panelu klimy i po problemie,

wiec ja chyba tez wymienie ten kondensator i zobacze czy cos to pomoze

ale to dopiero w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Odgrzewam ten temat bo taki sam mam problem, mianowicie klima chodzi na wyłonczonej pozycji, na włonczonej nie działa.

Presostat ok. Przekaźnik załanczania sprężarki ok.

Sterownik IHKL?

Prosze o rade kto przerabiał ten temat.

Klima dwustrefowa na pokretłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.