Skocz do zawartości

[e46] 320d chip - różne błędy w różnych programach - diagnoz


haxigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 150konne bmw e46 2003r, które jest po chipie na 185km. Klapki kolektora usunięte, poza tym żadnych zmian.

 

Gdy otrzymalem auto pojechałem zaraz na kompa (jeszcze przed chipem) w serwisie samochodowym (nie aso) i facet podłączyl mnie pod takie dziwne urządzenie które wyglądało jak wielka kierownica i na środku był ekran.

Nie wykazało to coś żadnych błedów.

 

Kolejno kupiłem sobie elm327 bluetooth i Torque również nie znalazł żadnych błędów. BMWhat mi nie łączy (zawiesza się).

 

Pod kompem na tym interfejsie, program PCMscan znalazł takie błędy:

 

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/INPA/error_zpsfc999837.jpg

 

Kolejno kupiłem sobie dcan pod inpe i z inpy wyszły errory o świecy, natomiast gdy czytam błędy na uruchomionym silniku, pojawia się 4 błąd:

 

C O M M E N T

-----------------

 

ERROR

-------------------------------------------------------------

 

E R R O R M E M O R Y

---------------------------------------

 

Date: 22.11.2014 20:04:00

ECU: D50M47A

JobStatus: OKAY

Variant: D50M47A

-------------------------------------------------------------

 

RESULT: 4 error in error memory !

-------------------------------------------------------------

 

4212 4212 Glow plug zylinder 1

 

Error counter: 255

Logistic counter: 40

 

1. Umweltsatz

Mileage 167820 km

average engine rotational speed 0.00 rpm

coolant temperature 20.01 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 0.00 bar

injection volume setpoint without volume offset 32.69 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 0.00 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 12219.47 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

2. Umweltsatz

Mileage 170820 km

average engine rotational speed 827.47 rpm

coolant temperature 46.11 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 307.21 bar

injection volume setpoint without volume offset 5.91 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 523.03 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 11241.92 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

No signal or value

Test conditions fulfilled

Error present now and already stored

Error would not cause a warning lamp to light up

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

 

Error code: 42 12 64 06 00 00 FF 28 41 8E 00 46 00 53 00 65

00 4B 00 00 42 BA 1E 60 27 0F 53 65 00 45 00 00

-------------------------------------------------------------

 

4222 4222 Glow plug zylinder 2

 

Error counter: 255

Logistic counter: 40

 

1. Umweltsatz

Mileage 167820 km

average engine rotational speed 0.00 rpm

coolant temperature 20.01 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 0.00 bar

injection volume setpoint without volume offset 32.69 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 0.00 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 12219.47 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

2. Umweltsatz

Mileage 170820 km

average engine rotational speed 827.47 rpm

coolant temperature 46.11 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 307.21 bar

injection volume setpoint without volume offset 5.91 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 523.03 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 11241.92 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

No signal or value

Test conditions fulfilled

Error present now and already stored

Error would not cause a warning lamp to light up

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

 

Error code: 42 22 64 06 00 00 FF 28 41 8E 00 46 00 53 00 65

00 4B 00 00 42 BA 1E 60 27 0F 53 65 00 45 00 00

-------------------------------------------------------------

 

4232 4232 Glow plug zylinder 3

 

Error counter: 255

Logistic counter: 40

 

1. Umweltsatz

Mileage 167820 km

average engine rotational speed 0.00 rpm

coolant temperature 20.01 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 0.00 bar

injection volume setpoint without volume offset 32.69 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 0.00 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 12219.47 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

2. Umweltsatz

Mileage 170820 km

average engine rotational speed 827.47 rpm

coolant temperature 46.11 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 307.21 bar

injection volume setpoint without volume offset 5.91 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 523.03 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 11241.92 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

status glow scale 0.00 -

 

No signal or value

Test conditions fulfilled

Error present now and already stored

Error would not cause a warning lamp to light up

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

 

Error code: 42 32 64 06 00 00 FF 28 41 8E 00 46 00 53 00 65

00 4B 00 00 42 BA 1E 60 27 0F 53 65 00 45 00 00

-------------------------------------------------------------

 

4B11 4B11 (1279) rough controller

 

Error counter: 1

Logistic counter: 40

 

Mileage 170810 km

average engine rotational speed 827.47 rpm

coolant temperature 18.00 deg C

maximum common-rail-pressure of last 10ms 322.96 bar

injection volume setpoint without volume offset 12.21 mg/cyc

intaken air mass per cylinder 390.70 mg/Hub

charge pressure value 994.46 hPa

linearised APP1 0.00 %

Battery Voltage 13848.74 mV

Vehicle speed 0.00 km/h

idle running regulator torque 58.51 Nm

 

Signal or value below threshold

Test conditions fulfilled

Error not occurred yet

Error would not cause a warning lamp to light up

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

Fehler in Entprellphase

 

Error code: 4B 11 02 02 00 00 01 28 42 B9 1E 44 29 1F 3E 65

00 55 00 57

=============================================================

 

Ja osobiście nie odczuwam żadnych problemów, auto pali na strzała nawet jak teraz temp schodzi do prawie 0*C (również jak było już -1,5*C)

 

Jedynie moim odczuciem jest to, że auto spala bardzo dużo. Na trasie, gdy jadę do 100kmh na tempomacie, nigdy nie schodzę poniżej 6l/100 (mierzone od tankowania do tankowania).

 

Ponadto przyuważyłem lekkie kopcenie i brudzenie na czarno z wydechu (auto pochylone): https://www.youtube.com/watch?v=GP2Omgxmshs

 

Ponadto gdy w Inpie wchodze w live status, to auto zaczyna się trząść i puszcza takiego bąka z wydechu który odczuwalny jest jakby się najechało w dziurę.

Takie dane zebrałem przy okazji:

 

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/INPA/7_zps5e186abe.png

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/INPA/9_zps4d9f9841.png

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/INPA/10_zps2ce58239.png

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/INPA/8_zps29abc391.png

 

 

Czy z autem jest coś nie tak czy to wina programów, że w każdym coś innego pokazuje, a w niektórych nic? Czy te dane mają faktyczny wpływ na większe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wejdziesz w selectiv rotation conformity to może się trząść silnikiem... Gdy wejdę w tą opcję to deczko trzęsie.

3 błędy od świec - czyli raczej uwalony sterownik grzania świec (da się go naprawić) :)

Spalanie koło 6 litrów - norma. Delikatne kopcenie na czarno - efekt chipu. "Diesel musi dymić" lub ktoś za bogato podlał paliwem w trakcie chipowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uwalony sterownik grzania świec to będziesz miał problemy z rozruchem w ujemnych temperaturach, po prostu komora nie będzie podgrzewana świecami.

Spalanie to może być poprostu wynik złego remapu silnika, sporo podlany paliwem, stąd wysokie spalanie i kopcenie z rury przez zbyt wysoka ilośc paliwa.

Oczywiście czynników powodujących kopcenie może być o wiele więcej jednak ten na dany moment pasuje najbardziej z racji wysokiego spalania.

Korekty wtrysków zrobiłeś na obrotach jałowych i wtedy jest screen zrobiony czy w trakcie jazdy ?

Jak na postoju to raczej korekty są już niezbyt fajne, więc mogą pojawiać się problemu z niedomaganiem któregoś wtrysku, skąd też może być kopcenie, bo wtrysk może zle rozpylać paliwo w cylindrze.

Nagraj live test, żeby zobaczyć jakie paramatry mierzy przepływka w trakcie jazdy, ładowanie turbo i korekty wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po screenach to widze ze korekcje wtryskow sprawdzałes zaraz po odpaleniu po nocy, korekcje sprawdza sie na cieplym, na zimnym tez cos tam mowia ale

 

rozgrzej dobrze motor do 90 stopni i zrob te same screeny, wrzuc na forum, będziemy dumać, pozdr.

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po screenach to widze ze korekcje wtryskow sprawdzałes zaraz po odpaleniu po nocy, korekcje sprawdza sie na cieplym, na zimnym tez cos tam mowia ale

 

rozgrzej dobrze motor do 90 stopni i zrob te same screeny, wrzuc na forum, będziemy dumać, pozdr.

 

Faktycznie to akurat przeoczyłem, na rozgrzanym silniku korekty zazwyczaj się " uspokajają"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz zwrocil uwage na bledy swiec, wg mnie dobry trop. Nawet nie chodzi o trudnosc odpalania a zachowanie silnika po nim. Dymienie moze byc efektem. Napraw sterownik lub wymien swiece, naprawia Trandolf lub Roger_Nysa kiedy tez to robil, ostatnio u mnie ten pierwszy i laczenie z wymiana odmy 200% poprawy. Na filmie nie widac koloru, zgaduj zgadula ;) Popraw cos :cool2: PS. Zero st C to juz zimno, swiece dzialaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

długi film pokazujący nagrania z inpy (ta sama trasa, inne okna) :)

 

 

komentuję, sorry z góry za lagi na bani i heheszkowanie :P

 

 

@up

kolor dymku jest bialutki jak para, a plama na asfalcie jest czarna.

 

Dzisiaj według torque spalanie na trasie około 100km miałem 11l :O

Według wskaźnika baku zeszło mi 1/4 całości, przy jeździe z tempomatem na najwyższym biegu 85 -90 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk nr. 4 do wywalenia.

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, ma to wplyw na spalanie ale tez na to, ze jak wtrysk leje a lac moze (przelewy to tylko sprawdzanie szczelnosci) to moze nawet tlok peknac.

Wtedy silnik jest do remontu.

 

A sterownik swiec/same swiece jak masz padniete to moze ciezej Ci palic zima, albo calkiem przestac palic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko nie kasuj na włączonym silniku, nie powinno się , kluczyk na zapłon i dopiero kasowanie F4>F2

a w zegarach (Instrument cluster) ta poprzednia tablica to serwisy kasowanie inspekcji olejowej przebiegu itp) a następna bak to podczas jazdy nie ma co patrzeć przecież za ten kawałek to nie widać ile spali zresztą widać jak buja autem i paliwo pokazuje różne wartości, a jak staniesz to było jak przed ruszeniem 20l w baku tyle że czasami jest różnie w dwu komorach, ale to norma )

podczas jazdy to tylko silnik warto monitorować i to tylko niektóre parametry jak ciśnienie doładowania przepływomierz ile jednostek itp) wtryski (korekcje) to jak koledzy

wcześniej podawali na zimnym na wolnych obrotach i na gorącym silniku też na wolnych obrotach sprawdzamy odchyłki (idealnie jak nie przekraczają 1 )

Jak dla mnie to 1 do odcinki 2 do 4-tyś obr/min 3 tak samo (przytrzymaj na trochę na tych obrotach z 4 ze względów bezpieczeństwa nie powinno się dociągać do końca (pewnie będzie ze 170km/h) ale też gas do końca 5 bieg 1500obr gas do końca tak do 3000 obr można hamulec delikatnie przyhamować aby sprawdzić czy turbina odcina i nie przeładowuje, później znowu gas aby zobaczyć czy szybko naładuje z powrotem ciśnienie, ale tego musisz się nauczyć aby wiedzieć jak być powinno, a takie przejechanie to tylko oglądanie okolicy (w zimie jak jest ślisko to sobie lepiej odpuść) podczas jazdy to głównie turbinę się sprawdza i wszystkie jej towarzyszące elementy,

tylko pamiętaj że twoje parametry będą inne niż w serii teraz musisz się nauczyć jak po modzie być powinno myślę że dobry tuner powinien Cie o tym poinformować

ponieważ według tego co u ciebie teraz pokazuje (podgląd bieżących parametrów pracy) to silnik jest nie sprawny, np turbina przeładowuje, jak byś porównywał z seryjnym M47N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 1 do odcinki 2 do 4-tyś obr/min 3 tak samo (przytrzymaj na trochę na tych obrotach z 4 ze względów bezpieczeństwa nie powinno się dociągać do końca (pewnie będzie ze 170km/h) ale też gas do końca 5 bieg 1500obr gas do końca tak do 3000 obr można hamulec delikatnie przyhamować aby sprawdzić czy turbina odcina i nie przeładowuje, później znowu gas aby zobaczyć czy szybko naładuje z powrotem ciśnienie, ale tego musisz się nauczyć aby wiedzieć jak być powinno, a takie przejechanie to tylko oglądanie okolicy (w zimie jak jest ślisko to sobie lepiej odpuść) podczas jazdy to głównie turbinę się sprawdza i wszystkie jej towarzyszące elementy,

 

 

ło matko, ja nawet nie mam gdzie się tak rozpędzić :D Ponad 200kmh mam lecieć z włączoną inpą i nagrywać czy w jakim celu teraz to jest?

 

@sorry, jestem trochę noga z motoryzacji i się uczę jak widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dobrze ze nie masz gdzie sie rozpedzic, nie czytaj tych bzdur :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

 

Kolego czy o mnie napisałeś że pisze bzdury, to chyba nie umiesz czytać przecież pisze ze dociąganie do końca tylko na 3 biegu, od 1000 do 4500 i to pod górę najlepiej, a jak sprawdzisz jak chodzi w całym zakresie przecież na 1 i 2 biegu to nawet nie nic zdążysz zauważyć, a do 3000 obr na 4 biegu to tylko ok 160 i to nawet nie , a kto tu mówił o 200, nawet jak masz tego moda to i tak skrzynia ma te same przełożenia przy 200 to już bardzo wolno idzie dalej nawet Tobie , a co ty chcesz jeszcze sprawdzać podczas jazdy, przecież nik Ci nie każe po mieście jeździć 150km/h wiadomo że turbo każde nawet najgorsze na wolnych obrotach pracuje, ale niedomaga przy dużym obciążeniu, a wtryski podczas jazdy to tak się zmieniają że co zobaczysz ????? Oczywiście to tylko podgląd jak się robi film z pracy silnika diesla w czasie jazdy.

A po to jest program do nagrywania zęby włączyć i nie patrzyć na monitor komputera w czasie jazdy i skupić się na drodze, później można przeanalizować.

przynajmniej napisałbyś jak przy 185 KM jest u ciebie max ciśnienie doładowania przy max obciążeniu, ale pewnie tego nie znasz, bo skoro jak możesz przecież mimo tej mocy jeździsz jak dziadek w niedziele, nie każe tu nikomu szybko jeździć ale kiedy trzeba sprawdzić to trzeba.

To że kopci to nie koniecznie musi być wina moda, może być uszkodzony egr lub zawór nim sterujący, a przy mocniejszej jeździe słaba turbina, nawet odma negatywnie wpływa ...

 

Kolego haxigi, a błędy w inpie to byś sobie skopiował i wrzucił do google tłumacz i byś wiedział co oznaczają. Jak uważasz że INPA jest słaba w porównaniu do tych programików które przytoczyłeś jak dla mnie to gadżeciki na smartfona to zainstaluj sobie ISTE RHEINGOLDA (20-25 GB) zobaczysz jakie błędy pokaże i który program był najbliżej prawdy. Po co Ci 185KM jak nie masz gdzie wykorzystać, czy chcesz się tylko pochwalić przed kolegami ile masz koni.... a przy tym dymieniu to i tak niedługo stracisz więcej mocy, ponieważ katalizatory się pozatykają.

 

Uszkodzenie sterownika świec to nie zawsze zgon całkowity ten sterownik oryginalnie ma słabe luty i przy wysokiej temp i wibracji z silnika uszkadzają sie objawem jest

właśnie pojawiające sie błędy świec, świece też mogą paść 3 i nadal będzie palił, poczekaj jak będzie -20 to jest test dla sterownika, za przytoczeniem to powiem ci że ja miałem golfa tdi i mi przy -10 po wyciągnięci bezpiecznika świec nadal zapalał,(nie na ciepłym silniku) pytałem elektryka samochodowego jak to możliwe skoro świece nie działają, myślałem że jakieś lewe obejście bezpośrednio od akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze nie masz gdzie sie rozpedzic, nie czytaj tych bzdur :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

 

Kolego czy o mnie napisałeś że pisze bzdury, to chyba nie umiesz czytać przecież pisze ze dociąganie do końca tylko na 3 biegu, od 1000 do 4500 i to pod górę najlepiej, a jak sprawdzisz jak chodzi w całym zakresie przecież na 1 i 2 biegu to nawet nie nic zdążysz zauważyć, a do 3000 obr na 4 biegu to tylko ok 160 i to nawet nie , a kto tu mówił o 200,

No tylko, że ja się pytam w jakim celu mam tak przejechać? żeby nagrywać w trakcie inpe czy w celu popularnego "przepalenia"? Normalny i codzienny styl jazdy to na bank nie jest. 200 wynikło stąd, że pisałeś, że na 4ce mam 170 mieć, więc wrzucając na piątkę i rozpędzanie od 1500RPM do 3000RPM daje przełożenie też na prędkość, która nie będzie stała w miejscu, a zwiększała się wraz z obrotami.

Czytając dalej wiem, że chodzi o obciążenie i wykonanie testu :D

 

przynajmniej napisałbyś jak przy 185 KM jest u ciebie max ciśnienie doładowania przy max obciążeniu, ale pewnie tego nie znasz, bo skoro jak możesz przecież mimo tej mocy jeździsz jak dziadek w niedziele, nie każe tu nikomu szybko jeździć ale kiedy trzeba sprawdzić to trzeba.

To że kopci to nie koniecznie musi być wina moda, może być uszkodzony egr lub zawór nim sterujący, a przy mocniejszej jeździe słaba turbina, nawet odma negatywnie wpływa ...

Nie wiem, bo się nie znam. Nie obwiniam mod, mnie interesują jedynie te błędy dlaczego się pojawiły, skoro nie odczuwam żadnych problemów z odpalaniem jak i samą jazdą, a dymek (biały) pojawia się zawsze po odpaleniu gdy jest zimno (w starym dieslu miałem tak samo, ale chmura była olbrzymia i stąd ten niepokój). Podczas jazdy nic mi nie kopci (chyba że wyprzedzę i redukcja-but to na czarno pierdnie, ale to wiadomo bo z kata się syf wydostaje) i na nic nie narzekam poza spalaniem, które według logiki mojej i moderów powinno spaść, a póki co na trasie i "dziadkowej jeździe" co by był sensowny pomiar jak powinno być, a jak jest - spalił mi 8 litrów. Moder sam zwrócił uwagę, że może coś nie tak z wtryskami bo na hamowni aż mu syf zrobiło auto od osadu xD

 

 

Kolego haxigi, a błędy w inpie to byś sobie skopiował i wrzucił do google tłumacz i byś wiedział co oznaczają.

No, że świece to rozumiem, ale pojęcie świeca w motoryzacji to jak sam widzisz, znaczy wiele bo się okazuje, że przekaźnik, albo moduł. Rough controller też coś innego może znaczyć dlatego pytam.

 

Jak uważasz że INPA jest słaba w porównaniu do tych programików które przytoczyłeś jak dla mnie to gadżeciki na smartfona to zainstaluj sobie ISTE RHEINGOLDA (20-25 GB) zobaczysz jakie błędy pokaże i który program był najbliżej prawdy.

Wcale nie uważam, jakbyś przeczytał post, że INPA jest zła. Własnie wgrałem ją żeby sprawdzić dokładnie co i jak, ale dzięki za info o ISTE :) Też sprawdzę nim.

 

 

Po co Ci 185KM jak nie masz gdzie wykorzystać, czy chcesz się tylko pochwalić przed kolegami ile masz koni.... a przy tym dymieniu to i tak niedługo stracisz więcej mocy, ponieważ katalizatory się pozatykają.

Nie chcę rozpoczynać flamewara, ale stan dróg i odległość do autostrad bądź toru chyba nie ma żadnego wpływu na kupowane auto. Nie wiem jak ty, ale ja chcę moc z innych powodów niż branie wszystkich na światłach i robienie z siebie "Froga". Chcę wiedzieć, że jak wyprzedzam to zdążę, a na suchej letniej i dobrej drodze jak jadę w trasę mogę na chwilę pozwolić sobie na przydepnięcie żeby mieć też frajdę. Do normalnej jazdy, szczególnie w mieście, pałowanie nie sprawi że dojadę szybciej do celu, a tylko spowoduje że spalanie będzie około 20L, także jak czas przybycia się nie zmienia to dlaczego mam za to przepłacać?

Co do kata, to planuję pozbyć się jednego i zastąpić go downpipe. Nie jestem ekofagiem, żeby się srać z katalizatorami. Szczęście, że DPFu nie mam :)

 

Uszkodzenie sterownika świec to nie zawsze zgon całkowity ten sterownik oryginalnie ma słabe luty i przy wysokiej temp i wibracji z silnika uszkadzają sie objawem jest

właśnie pojawiające sie błędy świec, świece też mogą paść 3 i nadal będzie palił, poczekaj jak będzie -20 to jest test dla sterownika, za przytoczeniem to powiem ci że ja miałem golfa tdi i mi przy -10 po wyciągnięci bezpiecznika świec nadal zapalał,(nie na ciepłym silniku) pytałem elektryka samochodowego jak to możliwe skoro świece nie działają, myślałem że jakieś lewe obejście bezpośrednio od akumulatora.

 

To wartościowa merytorycznie wiadomość. Będe obserwował co i jak. Ja przy roverze 420 po wyjęciu bezpiecznika (przekaźnika) wcale nie mogłem uruchomić auto :D Magiczny golf :)

 

 

REASUMUJĄC:

 

Interesuje mnie zwiększone spalanie (miasto ok. 10) i trasa (7 - 8) przy jeździe ekonomicznej. Co może być tego powodem, bo ja osobiście nie odczuwam, żadnych problemów z autem - jest dynamieczne, odpala bez problemu, lekko dymi na BIAŁO i spaliny dziwnie śmierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, nic do Ciebie nie dociera, po co pytasz jak uważasz że znasz wszystkie odpowiedzi, powiedz co z Twojego filmu wynika, niech się inni wypowiedzą,

jedynie co pokazałeś co jest istotne to że jeden wtrysk podlewa za bardzo, ale do tego nie trzeba jeździć wystarczyło stać w miejscu i drugi istotny parametr

to że masz w baku 20l paliwa.....

A w kwestii 3000obr na 5 biegu to masz chyba dużą wyobraźnię nie myl 320d z 330d Ty na piątce przy tych obrotach to max 160 osiągniesz i nie gadaj głupot tylko sprawdź

I czytaj dokładnie ze zrozumieniem pisałem że nikomu nie polecam takiej jazdy tylko do sprawdzenia to jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze nie masz gdzie sie rozpedzic, nie czytaj tych bzdur :)

 

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

 

Kolego czy o mnie napisałeś że pisze bzdury, to chyba nie umiesz czytać przecież pisze ze dociąganie do końca tylko na 3 biegu, od 1000 do 4500 i to pod górę najlepiej, a jak sprawdzisz jak chodzi w całym zakresie przecież na 1 i 2 biegu to nawet nie nic zdążysz zauważyć, a do 3000 obr na 4 biegu to tylko ok 160 i to nawet nie , a kto tu mówił o 200, nawet jak masz tego moda to i tak skrzynia ma te same przełożenia przy 200 to już bardzo wolno idzie dalej nawet Tobie , a co ty chcesz jeszcze sprawdzać podczas jazdy, przecież nik Ci nie każe po mieście jeździć 150km/h wiadomo że turbo każde nawet najgorsze na wolnych obrotach pracuje, ale niedomaga przy dużym obciążeniu, a wtryski podczas jazdy to tak się zmieniają że co zobaczysz ????? Oczywiście to tylko podgląd jak się robi film z pracy silnika diesla w czasie jazdy.

A po to jest program do nagrywania zęby włączyć i nie patrzyć na monitor komputera w czasie jazdy i skupić się na drodze, później można przeanalizować.

przynajmniej napisałbyś jak przy 185 KM jest u ciebie max ciśnienie doładowania przy max obciążeniu, ale pewnie tego nie znasz, bo skoro jak możesz przecież mimo tej mocy jeździsz jak dziadek w niedziele, nie każe tu nikomu szybko jeździć ale kiedy trzeba sprawdzić to trzeba.

To że kopci to nie koniecznie musi być wina moda, może być uszkodzony egr lub zawór nim sterujący, a przy mocniejszej jeździe słaba turbina, nawet odma negatywnie wpływa ...

 

Kolego haxigi, a błędy w inpie to byś sobie skopiował i wrzucił do google tłumacz i byś wiedział co oznaczają. Jak uważasz że INPA jest słaba w porównaniu do tych programików które przytoczyłeś jak dla mnie to gadżeciki na smartfona to zainstaluj sobie ISTE RHEINGOLDA (20-25 GB) zobaczysz jakie błędy pokaże i który program był najbliżej prawdy. Po co Ci 185KM jak nie masz gdzie wykorzystać, czy chcesz się tylko pochwalić przed kolegami ile masz koni.... a przy tym dymieniu to i tak niedługo stracisz więcej mocy, ponieważ katalizatory się pozatykają.

 

Uszkodzenie sterownika świec to nie zawsze zgon całkowity ten sterownik oryginalnie ma słabe luty i przy wysokiej temp i wibracji z silnika uszkadzają sie objawem jest

właśnie pojawiające sie błędy świec, świece też mogą paść 3 i nadal będzie palił, poczekaj jak będzie -20 to jest test dla sterownika, za przytoczeniem to powiem ci że ja miałem golfa tdi i mi przy -10 po wyciągnięci bezpiecznika świec nadal zapalał,(nie na ciepłym silniku) pytałem elektryka samochodowego jak to możliwe skoro świece nie działają, myślałem że jakieś lewe obejście bezpośrednio od akumulatora.

Napinasz sie jak baranie jaja przy....

Napisałem ogólnie bzdur bo na tel nie chciało mi sie edytować :cool2: Przeczytaj sobie co napisałeś

Jak dla mnie to 1 do odcinki 2 do 4-tyś obr/min 3 tak samo (przytrzymaj na trochę na tych obrotach z 4 ze względów bezpieczeństwa nie powinno się dociągać do końca (pewnie będzie ze 170km/h) ale też gas do końca 5 bieg 1500obr gas do końca tak do 3000 obr można hamulec delikatnie przyhamować aby sprawdzić czy turbina odcina i nie przeładowuje, później znowu gas aby zobaczyć czy szybko naładuje z powrotem ciśnienie, ale tego musisz się nauczyć aby wiedzieć jak być powinno, a takie przejechanie to tylko oglądanie okolicy (w zimie jak jest ślisko to sobie lepiej odpuść) podczas jazdy to głównie turbinę się sprawdza i wszystkie jej towarzyszące elementy,

tylko pamiętaj że twoje parametry będą inne niż w serii teraz musisz się nauczyć jak po modzie być powinno myślę że dobry tuner powinien Cie o tym poinformować

ponieważ według tego co u ciebie teraz pokazuje (podgląd bieżących parametrów pracy) to silnik jest nie sprawny, np turbina przeładowuje, jak byś porównywał z seryjnym M47N

Teraz pomyśl co ty do mnie piszesz ;)

 

Raz twierdzisz 1 do ocinki, 2 itp, pozniej ze nie ma sensu bo nic nie zobaczysz.... Raz 200km/h pozniej nie hehee

Coś tam wiesz nie przeczę ale teorie masz z du py. Co do tego ile dmucha turbo to co nie bedzie mial w żądanym ? Litości.... Program na 185 moze byc zrobiony przy 1.7 jak i przy 1.5. Mam zgadywać ?

W jakim celu sie pytam ? Autor nagra własciwe live data i bedzie jasne.... narazie to nagrał jakies smieszne wypociny gadając o niczym.

Z mojej strony koniec

---

 

Do autora tematu

Nagraj porządnie live data, tzn 3 bieg do 4tys, but w podłodze oczywiście, tak samo 4 bieg (nie musi byc do 4tys jak nie masz gdzie), po 2 razy każde. Bez głupiego gadania itp

Dla dobra dwumasu itp (nie pamietam czy autor ma manual) ale nie korzystaj z głupich rad duszenia w podłoge od 1000 obr :duh: daj min te 1700obr :) Szczególnie ze masz autko po rzekomym chipie

 

Która zakładkę masz właczyc w inpie chyba juz wiesz, do roboty

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.