Skocz do zawartości

Wymiana żarówki ring


Amrap

Rekomendowane odpowiedzi

Czym zabezpieczacie podnośnik? Trochę poczytałem, że lubią się ześlizgiwać, a cegły to chyba zły pomysł (kruche i mogą uszkodzić blache).

 

Ja osobiście podkładam odkręcone kolo - ma duza powierzchnie wiec raczej nic nie powinno sie pokrzywić jak by co. Choć osobiście nie zauważyłem żeby podnośnik miał tendencje do ześlizgiwania się. Cegiel bym raczej nie polecal :nienie:

 

Tez niedawno wyminialem żarówki ringów. Kupilem LED Markery z allegro (LED MARKER BMW E90/E91 RINGI - 6W - komplet za 135 zl), choc przez chwile myslalem o oryginalnych z ASO. Wybralem 6W zeby byly zblizone do oryginalnyych ( 5.5W ). Po wymianie stwierdzilem ze barwa biala bardziej mi odpowiada niz zolta a i nowe swieca zauwazalnie mocniej. Co do wymiany - na youtube sa filmiki jak to zrobic krok po kroku. Mi zajelo okolo godziny z czego 45 min pierwsza a 15 min druga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wymieniłem. Zajęło mi to 3 godziny z czego prawe tylko 40 min "wprawa" :D .

Do wykręcenia jest 5 śrub w nadkolu i 6 od dołu + 1 kołek.

Auto podniosłem na żabie, pomiędzy żabą, a miejscem do lewarka dałem drewniany klocek o grubości +/-1 0,5 cm, odcisnęły się tylko zęby

Dodatkowo podparłem "wieżą" z drewnianych palików., ale wszystko siedziało na żabie (nie opadło nawet o 0,5 cm, kupiona za 100 zł w Norauto :D )

Potrzebna jest nasada 8 i 10, płaski do kołka i torx t15 i jeszcze użyłem klucza dynamo ustawionego na 120.

Ogólnie po wyjęciu oprawki nie bawiłem się w cięcie nożykiem czy coś, zgrzany plastik "wywierciłem" ostrożnie wkrętarką i wyjąłem żarówkę, wsadzona H10W Bosha (dwie 33,31 zł).

Potem kropelka i luzik.

Co ciekawe to lewa była przepalona, a prawa po wyjęciu żarówki była osmolona, brak było drucika pośrodku, a świeciła :|

Jestem zadowolony, robota prosta, a w Aso zażyczyli sobie ok. 500 zł, a "po taniości" w u innej marki 350 zł :mrgreen:

Jak się przepalą to montuję białe markery :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno wyminialem żarówki ringów. Kupilem LED Markery z allegro (LED MARKER BMW E90/E91 RINGI - 6W - komplet za 135 zl), choc przez chwile myslalem o oryginalnych z ASO. Wybralem 6W zeby byly zblizone do oryginalnyych ( 5.5W ).

 

Oryginalnie (przynajmniej u mnie) były żarówki Philips 12082 12V 10W (dziś rozmontowałem oprawkę, która leżała na półce - 100% pewności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki to H10W 12V , dopiero dzis wymieniłem drugą strone, chciałem to zrobić od strony maski, ale jak tylko śrubokręt wypadł mi z ręki i spadł na dolną osłone silnika od razu wyleczyłem się z tego pomysłu :?

Dodam tylko jako ciekawostke, ze w M-pasztecie nadkole jest troche inne jak na jutuowych filmikach i wystarczy skrecić koło na maxa do zewnątrz żeby je zdemontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem te: http://allegro.pl/zarowki-led-markery-bmw-e90-e91-ringi-6w-i4846362362.html miesiac temu i poki co sie nie przepalily. Sporo tansze a po zdjeciach wydaje sie ze to ten sam produkt - tez 6W.

 

Co do tych to ciezko stwierdzic bo mam 2 rodzaje takich jak twoje i maja rozne plytki w srodku a z zewnatrz wygladaja tak samo... Dziwne jest ze jedne przyszly do mnie w ladnym pudelku i byly drozsze z czego jedna dzialala prwidlowa a kolejna zaklucala fale radiowe DAB , kupilem kolejny zestaw taki sam (tanszy) przyszly bez opakowania i obie zaklucaja fale radiowe DAB... puszczaja jakis sygnal na mase :duh:

A sama barwa i moc jak dla mnie idealna.... zastanawiam sie czy moge ominac cala plytke (canbus) by diody swiecily i wykodowac je z sprawdzania przez komputer.. taki ogolny mam plan lub powrot do ORI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wrzucisz jakąś fote żeby zobaczyć jak świecą ?

 

 

Trochę z opóźnieniem ale jest zdjęcie (było w miarę słonecznie, słońce świeciło z lewej strony dlatego wygląda jakby markery nie świeciły równo, zdjęcie robiłem telefonem, maska jest otworzona - pisze zeby ktos mi nie zarzucił że jest źle spasowana :mrgreen: ).

 

http://i59.tinypic.com/2ls864w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.