Skocz do zawartości

328i Touring by K3m0T


K3m0T1989

Rekomendowane odpowiedzi

ooo widzę nowe koło z niteczkami ///M :) Nice. Dawaj foty jak już założysz. Ja chyba jednak się skusze na światła dzienne. Zrobię to jednak modułem z firmy Proeltec, który jest już w drodze do mnie:) Masz u siebie zestaw HiFi czy Stereo w touringu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zwykle podstawowe granie. W bliskiej przyszlosci w seryjne miejsca wsadze zestaw odseparowany helixa na przod i tyle. Radio juz pare lat mam fajnego pioneera z Bluetooth to wiem jak gra z tymi głośnikami bo robilem takie audio w e46 u efekt dla mnie wystarczający.

 

No ja moduł tez kupie niedługo, blisko mnie gosciu je robi za 50 zeta gotowe do podlaczenia.

 

Czekam na przesyłkę z kierownicą, udalo sie wyrwać gotowo obszyta nowo skora z poduszka i tasma kierownicy w znosnych pieniądzach. Co najważniejsze kierownica mała od e36 a nie ta wieksza od e39

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz miał kierownice to napisz jaka ma średnicę, bo dałeś mi do myślenia, ze są takie same kierownice od e39 i teraz się zastanawiam jaka ja mam:)

 

Ty masz u siebie CCM - Check Control Modul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładałeś ten moduł sam czy już go miałeś fabrycznie zamontowany? Koniecznie chce mieć takie samo coś u siebie ale jeszcze nie wiem jak się za to zabrać:) Graty juz wszystkie skompletowane mam. Teraz tylko jakiś czytelny schemat podłączenia lub spec który mi to zrobi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na wyposażeniu. No żeby to założyć od zera jest troche zabawy. Ja mam ten średni czyli pokazuje błedy i usterki ale nie pokazuje spalania czy zasiegu, żeby to zrobić to musiałbym kupić wyświetlacz no i pare kabli do licznika podpiąć.

 

spalanie i tak cały czas takie samo, zasieg cały czas taki sam bo i tak na LPG jeżdze wiec zbędny bajer dla mnie. Ale ten średni co mam jest ok, pokaże przepaloną zarówke (nawet jak się swieci np. klapy bagaznika) albo usterke oświetlenia stop mimo że działa (pewnie czujnik hamulca coś nawala ale stop jest ) no i czasem za mało płynu w chłodnicy mimo że płyn jest i czujnik zmieniałem :D

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście przy LPG to pełny OBC jest zbędny. No chyba ze interesuje cie opcja średnia prędkość. No nic zostawiam sobie CCM na następną wiosnę. Do tego czasu spróbuje nagromadzić full info o CCM, żeby nie mec później z tym problemu jak rozbebeszę pół auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupilem kolejne zabawki i auto postanowiło zastrajkować. Wstępna diagnoza to rozleciał się dwumas ale nie jakoś normalnie bo odgłosy wydaje przerażające i całkiem inne niż powinien zmęczony dwumas. Pacjent czeka na zdjęcie skrzyni wiec może jutro się dowiem co dokładnie, a może dopiero w tygodniu. Jazdy nie ryzykowałem bo dzwieki straszne dochodzą z pomiedzy skrzyni a silnika, a sprzęgło nowe i ma pół roku, działa normalnie.

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160922_164806_zpslvigmnuz.jpg

 

a taki miał być fajny weekend pracowity.

poprawie granie czyli zestaw odesparowany na przód na helixie. Używałem już takich głośników z moim radiem i byłem bardzo zadowolony. W e46 miały 16.5cm i wygłuszone drzwi plus dystanst ale tutaj tylko 13 w ori miejsca i nie da się nic wygłuszać w nogach. I tak powinno poprawić bo gwizdki fajne i sterowane zwrotnicami. Myślę tylko czy pchać gwizdki w drzwi (bardzo słabe miejsce) czy położyć je przy słupkach albo na podszybiu z przodu.

 

Do tego moduł świateł dziennych czyli długie na jakimś tam procencie mocy.

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160923_153356_zpscfwolqfd.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest mało miejsca w e36 z r6. Żeby wyjąć rozrusznik też trzeba skrzynie opuścić trochę. Pewnie nic nie ugram bo po gwarancji miesiąc ale niesmak zostaje. Nie wymienili plastikowej bieżni za 15zl, ktora sie rozpadła a jak u nich byłem to stwierdzili ze nie rozrusznik, przez to zdjalem skrzynie...
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest mało miejsca w e36 z r6. Żeby wyjąć rozrusznik też trzeba skrzynie opuścić trochę. Pewnie nic nie ugram bo po gwarancji miesiąc ale niesmak zostaje. Nie wymienili plastikowej bieżni za 15zl, ktora sie rozpadła a jak u nich byłem to stwierdzili ze nie rozrusznik, przez to zdjalem skrzynie...

 

 

A widzisz ja znam magików którzy robią to bez opuszczania skrzyni, widziałem na własne oczy bo u mnie się zawieszał, też w 2.8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dokładać u siebie ten moduł świateł dziennych to na pewno odczujesz zakłócenia na radiu:) Ja sobie z tym poradziłem w ten sposób, że pod kabel zasilający radio ten co idzie po stacyjce wpiąłem filtr przeciwzakłóceniowy EF-10, a kable które idą od modułu do długich świateł przewlokłem dwa razy przez pierścień ferrytowy. Wcześniej bez tego słuchanie radia było nie możliwe przy włączonym module świateł dziennych. Po zabiegu z filtrem i pierścieniem jak ręką odjął. Znowu radia można słuchać i gra czyściej niż przed montażem modułu DRL:)

 

P.S.

Acha kable od świateł długich to biało-niebieski dla chyba prawej lampy i biało-zielony dla lewej ( albo odwrotnie:) ) na głównej wtyczce lampy. Najlepiej podpiąć się pod nie bezpośrednio w skrzynce bezpieczników wystarczy kabel od modułu przeciągnąć pod nogami kierowcy do skrzynki bezpieczników i tam połączyć szybkozłączką.

 

H4KStoeZE5o34JLPMtEdRbpOugicooZ7qO3p8SGXzE9FS_1oWb74QnrKV7Swd0ubFhybXvO-UFTz-Tot0GEQDl8r7a-lw6Sh7Psejc68DIEixp6oHTyT1di3IpmnYocBSYrh5zOPRHvPErtqVNbrNh8xcIX0_imW6QCqIfAEU5R0oLwBGyqX-JvvYZP4A98nf2K-RuK_UlDtNWduvDIDD3s_ZKa1a_1c0FVu_QHN34i56SBoreghncKXBly1CxYAnEQ7ICtLdh5FRQ--1MKYgwXSdXukIswK0_H0wVxx7UJasEiiML0Sq4k1pd5Ch_hSSusTyG6dbwBXzq8qDgUcJd8zOBKwOCZdCKNo9UZc1vpcLB78ev6MOw2JJOqU-28U_fDjqbI-QXIXFlTdIIlqMYha65i51PXYD5OA5jCceruEl1kcPRsfJRFxvnsEqrrW9TiE_A0kTRjqsGUNUocplJsiURJUHF6R6zejX6e2uO5-Uw-DyONQMHI2GJF_QjRiUTnuw2-On0L1aUsZCfrgzNDHdSLLpmC2418VIK9lsedNBRzQDUuJzx6qvC-7YMg0tz5yLGyww8HN9CxdvklgTSliTYWxVZu89qXjD5PryBlFTbCvqg=w903-h508

 

lNQXfcf63yA8VzdgGYFWvP1HRfnMgGS8m0qEfktdpmw_VCFgG_hFMLt4YzqiLfV9JVze1QL3g1l5F6ep2456BmF31-Yv6pBdcED_WIWi6Fvf-U9SsRbgTUrrGePevXWmFY3gWphaMc89KDitEC3LI5xgyBJQgAWQxOzMwWEdrocfvhdRHXpQ4w22--O5bEsvJ3HHLkyFVli992w76kJeQSa8iUUUjst-OBGeUaDCkn6jQEo8WJ1q5G12MNElodiGsrc4r-QCkmTpmZItFlK1NyBjEvIoxPmUf6P8-rd8SlrNkxiGtuJ6BPZnR66WnTVlzr-0Jkl73nB7vbX_NCHWnLYBRcI7-f8vQvUyR8JjiNl88AJ6sLReCvBZioC8TgcYfjUi_lOzCSPFWiF91rHWGUInRj8hn8QQkpyaeb1d4FONe-YCcz6dw4EtlA6NhEPblY9pE7loJMZbsNMd2-cDpmTZK3nwNPmirbHds3JgmWcgVfgkkAYD5xFkrnjTDJNkNmq_FMSNiOcfaqSpmLNOP9SwDpWYsn76t_C3WgTxHjxzFQjrYujdFYytl8T168gR6QtgujH0jd-6xjn6JtHTHa_h6q8blZnoFtQ7waqVWHV15I082Q=w903-h508

 

gIs6cMmVnyCrhUo9plWTDGLyGfEHLyQuvCqcJF-5Ln2FsuDqy5ycgbzaeC49sViVLXqmacdN8BcBwXBhKUr4Rhl2iRXcqnRXlxvZRX2u5ZaOI4wTRfY7ymMBetGoLaZUhJU-SRtd8UprYUT8ASVBoXcJ_CIYyMHZjUS-k6e2kP7ZqZ7jLXGi2CtpwPlkTWioZsyAP11uMXUZfaUbfW-k5idP1C9GRqU5xSfasXZl9t3qQGd37ANTZEwzUAd9wVVZsv0LY8cqzBDnp0DBXibPbXC7e55A6HTIAOu2Ja6d8aD8zzH22JKtuFkKF3JMEyWvmeCAcXJyxobYdbASPS5EXonBiHAEQKvvrqR5PdOdQVKA6DyJ1VQIXvUCHJ33W_AlllFo-UXenCF2fAtpFw91QwS9M6p41nDL0h_iD4PhH2mEfXlU0sP91S7FP6XjxGXw-LweuiUZHOFjrczxzjNKk4gXGOiv9V23mCahKHLeCAnTh-gBB6c4zDc83vOzGv-lv7ciBsc_YodG8YuwUJxENDnsvWbcf3ByZXkEhltn5_-OHAb6Yvs4Fl0SEolOmz4azfJK3zt2ltkStKPXdIkeT3qbNdTZxbD008Xr5jFRjyc8DukeCQ=w301-h535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę robić, pod bezpiecznikami sie wepne. Ale dziś chyba wzmacniacz wjedzie bo głośniki od wczoraj już są. O ile paczka dojedzie dzis.

 

 

Mam nadzieję ze moj moduł nie będzie zakłócać radia. Przetwornice usb już odpialem bo owijanie taśma pomogło ale nie do końca

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę robić, pod bezpiecznikami sie wepne. Ale dziś chyba wzmacniacz wjedzie bo głośniki od wczoraj już są. O ile paczka dojedzie dzis.

 

A jakie głośniki wstawiłeś i gdzie? Jakis czas temu u siebie wstawiałem Alpiny pod nogami, ale jestem średnio zadowolony. Az prosi się o lepszy bass. Wiem ze z 13 ogólnie ciężko o dobry niski bass wiec ciężko coś wykombinować. Myślałem żeby się jakoś doposażyć w głośnik basowy na tył i żeby go jakoś fajnie schować pod podłokietnikiem dzielenia tylnej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw odseparowany helixa 13cm i do tego wzmacniacz dwukanalowy magnata.

Same głośniki juz fajnie grają bo sa sterowane przez zwrotnice ma gwizdki i sredniotonowe osobno. Te z drzwi w ogole odpialem. Gwizdki mam przy slupkach pod szyba bo tam jest ich miejsce.

W nogi tam chyba powinno wejsc 16cm. Dzis moze dokończę

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok założyłem :)

 

na poczatku różnicy niby nie słyszałem bo nie jestem jakimś audofilem itp lecz na wzmacniaczu mam pokrętło które chyba reguluje jak bardzo ma wzmacniać sygnał. No i tutaj na pozycji zero to normalne granie głośników, a jak pokrętło w drugą stronę poleci chyba na największe wzmacnianie to wtedy jest różnica spora. Czysto gra prawie do samego końca skali radia, na samym końcu dopiero głośniki zaczynają mieć dość. W aucie nie idzie wysiedzieć jak się podkręci głośność. Jakiś basik się pojawił niewielki, czasem gdzieś tam w stopach coś czuć ale to tylko 13cm. Nie wygłuszałem nic jeszcze, miejsce w e36 w nogach jest tragiczne nawet do wygłuszenia z tego co widze :)

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_153256_zps1kzvgzoo.jpg

 

mam kombi to miejsca akurat starczyło na wzmacniacz w tym boczku, jeszcze jakaś tam linka wejdzie czy olej.

 

Kable sygnałowe jak i potem głośnikowe puściłem lewym progiem, zakłóceń brak lub ich nie słysze czyli na jedno dla mnie wychodzi :)

 

Zestaw który założyłem można spokojnie zrobić za 300/400zł, za wzmacniacz z zestawem kabli (sygnałowe z remote, zasilające z bezpiecznikiem) dałem 160zł oczywiście używane. Za głośniki nowe plus 10m kabla głośnikowego dałem 230zł, jakby kupić używane to można się w okolicy 300zł zamknąć.

 

Kable sygnałowe na styk mi starczyły, nie wiem jaką miały długość (chyba 5m) ale na styk, tak samo 10m kabla głośnikowego jest wyliczone idealnie.

 

Tył przyciszony prawie do zera, troche poustawiane na wzmacniaczu, troche na radiu bo mam mnóstwo ustawień i gra dla mnie przyzwoicie :)

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_142549_zpssjgs7zb9.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_142543_zpsrkpy1bns.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_135045_zps0nuhpb1r.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_135050_zpsh7qkwapz.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/20160929_135059_zps9wft1m5c.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.