Skocz do zawartości

duzy wyciek oleju 20d m47

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czesc mam problem bo pojawil mi sie duzy wyciek oleju. wystarczy ze samochod postoi pol godziny i juz na pewno zostawi plamke na ulicy. w poniedzialek ide z tym do mechanika ale sam dzisiaj chcialem zobaczyc o co chodzi i wyszlo cos takiego ze glownie jest olej przy tej rurce od odmy ktora idzie do dolotu i to wydaje sie byc glowna przyczyna bo scieka po tym plastiku laczacym przeplywomierz odme i turbine. samochod ma 210 tyś przebiegu i odma nie byla wymieniana ale byla myta z 20 tyś temu i nie wydawala sie byc zapchana. drugi wyciek to przy rurze idacej od turbo do intercoolera rura ta jest mocno zasyfiona olejem. trzeci delikatny wyciek ale to juz na pewno nie kapie na dol to jest przy rurze idacej do przepustnicy.

 

jak myslice co to moze byc konkretnie albo jaka przyczyna ? turbina puszcza olej tak bardzo czy moze jednak to polaczenie odmy z dolotem czy to i to ? czy sama wymiana odmy moze pomoc ? i co to za czarne plamki na lopatkach turbiny ? ponizej zdjecia dzieki.

 

http://e-fotek.pl/images/26298567418834691219.jpg

http://e-fotek.pl/images/71272087590449548502.jpg

http://e-fotek.pl/images/55177738893640963529.jpg

http://e-fotek.pl/images/82971663401356333233.jpg

http://e-fotek.pl/images/02844321500064005547.jpg

http://e-fotek.pl/images/68322005006767256311.jpg

http://e-fotek.pl/images/19910089961720247555.jpg

http://e-fotek.pl/images/76285038805365785391.jpg

http://e-fotek.pl/images/62042646524276836642.jpg

Edytowane przez maciek1982

Opublikowano
  • Autor
dodam ze silnik jest po remoncie okolo 30 tyś temu ma nowe pierscienie uszczelniacze zaworow itp. wiec nie ma przedmuchow do skrzyni korbowej ale jednak z bagnetu na rozgrzanym silniku leci troche dymu tak jak to bylo tez przed remontem. turbina tez byla regenerowana z 30 tyś temu i do tej pory byl jedynie maly wyciek na wezu od turbiny do intercolera ale to byl waz tylko zabrudzony i tyle. teraz jest duzo bardziej zabrudzony, nie wiem czy po prostu nieszczelny czy turbina tak bardzo puszcza olej czy moze wlasnie odma.
Opublikowano
/nie ma zdjęć
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
ile oleju ubywa?, te miejsca ktore opisales czesto sa zaolejone.
Opublikowano

Moim zdaniem to po remoncie masz żle zamontowane elementy dolotu powietrza .

Są tam elementy gumowe i metalowe , które łączą się i są uszczelnione specjalnymi obejmami i pierścieniami .

Z tego co opisałeś leci olej właśnie w tych miejscach . Koszt nowych pierścieni i obejm z wymianą w ASO to 540 zł .

Można wymienić samemu i wyjdzie 250 zł. taniej ale części dostaniesz tylko w oryginale .

Węże gumowe i materiałowe przy interculerze są drogie i jeśli są całe to je zostaw .

Przy takim przebiegu turbina puszcza trochę oleju i przy nieszczelnym układzie wydostaje się na łączeniach .

Obligatoryjnie trzeba cały układ uszczelnić gdyż ma to również wpływ na spadki mocy auta przez brak odpowiedniej ilości doładowanego powietrza przez turbinę .Auto będzie zamulać na wyższych biegach i ekonomizer np. na 5 biegu i przy gazie na max. będzie się wychylał tylko do 15 l. zamiast do końca powodując słabsze przyspieszenie i często nie wyskakują żadne błędy aby to zdiagnozować .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Opublikowano
  • Autor
Opublikowano
Nie działają . Może fotosik pomoże .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Opublikowano
  • Autor

amsat ale ja remont mialem rok temu i 30tyś temu i wszystko bylo ok do teraz. samochod sie zbiera dobrze ekonomizer lata do 20 tak jak trzeba. wyswietlaja ci sie zdjeca ?

dzieki

 

aha i jest jakis nr czesci zestawu tych obejm czy kazda wystepuje osobno ? dalem na jakis inna strone w pierwszym moim poscie wiec moze teraz dziala ?

Opublikowano

Są osobno ;

11617788415 , 11617790547 , 11617791235, 11617801206

ceny odpowiednio 25 zł. , 27 zł. , 19 zł. , 68 zł.

 

Uszczelnij wszystko i wtedy zobaczysz czy będzie ubywać oleju inaczej nie dojdziesz co się dzieje .

Ze zdjęć widać jakby turbina puszczała olej ale to tak już jest niestety z regeneracją turbin .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
  • 2 lata później...
Opublikowano

Odgrzewam kotleta bo interesuje mnie to czy w takim wypadku jak powyzej tylko uszczelnienie ukladu dolotu pomoglo?

A to przypadkiem nie jest tez zapchana odma?

MADE IN PRL

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.