Skocz do zawartości

Kierownica, wymiana


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się upewnić co do kierownicy w modelach f10, f01 i f07. Czy wszystkie kierownice tzn. standard, sport, M są bliźniacze i pasują do siebie nawzajem bez problemów? Bez znaczenia z jakiego modelu pochodzi? :)

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odp!

A jeszcze jedno małe pytanko, jeżeli kupie kierownice z takimi samymi przyciskami jak mam oryginalnie to nie trzeba nic kodować? Pasuje plug&play? :)

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monogramus jemu chyba chodziło o to czy da się ją zamontować w F10, ponieważ kierownice z seri 1,2,3,4 jak wiadomo nie podchodzą do F10 mimo, że są na pierwszy rzut oka identyczne - temat już poruszałem na tym forum. Więc ciekawe jak wygląda sprawa z kierownicą z F15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzecim poście jest to pytanie, w czwartym odpowiedź.

edit

nie znam wszystkich F na pamięć, tak jak napisał kolega poniżej, kierownice od serii 1,2,3,4 nie pasują do 5,6,7

 

 

Nie wydaje mi się żeby F15 było serią 1,2,3 lub 4.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podepnę się do tematu. Chciałbym zmienić kierownicę w GT5 na wersję z "łopatkami". Czyli mogę wstawić taką z F10? - pozostałe funkcje na kierownicy te same.

Zamieniam, koduję i już, czy trzeba jeszcze na coś zwrócić uwagę? Gdzieś czytałem, że trzeba również zmienić joystick, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za odpowiedź...

Czyli da się jeździć na zwykłym joysticku a co ze zmianą softu w skrzyni? Zrobić podmiankę czy nie?

Sam joystick wygląda troszkę lepiej a względy estetyczne też są ważne ;)

Wczoraj rozmawiałem z jakimś " magikiem" i twierdził, że do pełnego zestawu trzeba wymienić kierownicę, drążek, zrobić kodowanie i zmienić soft.

Po zamianie samej kierownicy wszystko będzie działać poprawnie? Mam na myśli łopatki, EDC, drążek - niezależnie od siebie ( tak jak oryginał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić wszystko zgodnie ze sztuką i tak jak przewiduje to BMW, aby nie było żadnych błędów ( tak czy siak nie będzie się nic paliło ) to należy wymienić Lewarek ( zaadoptować go do auta, przypisać VIN, odpalić opcję sportowej skrzyni ) oraz zakodować łopatki.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kiera w ASO powinna kosztować ok. 3000zł. Tak na necie podają. Bardzo drogo sobie liczą. Na Twoim miejscu poszukałbym jakieś używki w bardzo dobrym stanie na znanym portalu aukcyjnym, i zamianę przeprowadził we własnym zakresie, lub poza ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja aktualnie chcę wymienić w 525xd kierownicę sportową skórzaną na kierownicę m pakiet i powiedzieli w serwisie bmw że koszt to 7 tys.

Nie wiem co o tym myśleć. Ile sama kierownica może kosztować

 

Zależy o którą kierownicę pytałeś, ale raczej o tą "starą" bo za nową M-pakową co prawda bez rabatów powiedzieli ok 9tys.zł z poduszką.

 

Używana około 2 - 2,5tys.zł z poduszką.

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa poduszka do f10 w serwisie kosztuje ok 3000. Poduszka do sportowej i m-pakietowej kierownicy przed LCI jest taka sama.

Nowa kierownica M-pakietowa na aledrogo kosztuje jakieś 1000 zł

Lewarek "sportowy" ok 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcieli Cie troszkę naciągnąć bo jeżeli chcesz zmienić ze sportowej na m-pak to nie trzeba poduszki zmienić. A cena podana przez nich jest za koło kierownicy i poduszkę. Same koło to kosz w serwisie ok. 3500 zł ale poszukaj na allegro często trafiają się nawet nowe w dobrych cenach, 1000-1500 zł
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kupię kierownicę z ostrzeżeniem zjechania z pasa ruchu (drgającą) a u siebie nie mam tej opcji to nie będzie żadnych problemów ? Edytowane przez lewybmw1
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw gazda powiedzieli że mogą wymienić na najnowszą kierownicę skórzaną m pakiet .kierownica 3500 plus 2500 poduszka która też trzeba wymienić bo jest okrągła.

 

Dobra cena :)

 

Używaną z poduszką znajdziesz za ok 2 - 2,5tys.zł

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.